Dużo zmian w akademii

2022 rok jest ważnym czasem także dla klubowej akademii. Lechowi Poznań za 10 milionów euro + bonusy udało się sprzedać wychowanka Jakuba Kamińskiego, rezerwy Kolejorza ponownie utrzymały się na szczeblu centralnym, a zespół U-15 został parę dni temu Mistrzem Polski.Akademia Lecha Poznań w 2022 roku odniosła sukces zarówno sportowy jak i finansowy. W dodatku we Wronkach czynny jest już skills.lab, cały czas trwają natomiast prace związane z budową centrum badawczo-rozwojowego, które ma zostać otwarte jesienią. Dla zarządu Kolejorza rozbudowa akademii we Wronkach to bardzo ważna inwestycja, która pochłonęła ponad 40 milionów złotych (połowa środków pochodziła z ministerstwa).

Dnia 1 lipca 2022 dojdzie do ważnych zmian w akademii Lecha Poznań. Stanowiska kierownicze zajmie aż 9 osób w tym postacie związane wcześniej z Kolejorzem. Za parę dni oficjalnie szefem ds. rozwoju trenerów zostanie Mariusz Rumak. Do klubu wraca Łukasz Trałka będący od 1 lipca szefem działu skautingu młodzieżowego. Ponadto Damian Bartkiewicz po pracy z pierwszą drużyną stanie się wkrótce szefem sztabu medycznego akademii.

Nowym stanowiskiem od sezonu 2022/2023 będzie funkcja szefa ds. rozwoju indywidualnego piłkarzy. To stanowiska od 1 lipca 2022 będzie piastował Rafał Ulatowski, który wcześniej był szefem szkolenia akademii Lecha Poznań, w której pracuje od 6 lat.

Dyrektor akademii: Marcin Wróbel
Wicedyrektor ds. szkolenia: Amilcar Carvalho
Szef ds. rozwoju trenerów: Mariusz Rumak
Szef ds. rozwoju indywidualnego piłkarzy: Rafał Ulatowski
Szef skautingu młodzieżowego: Łukasz Trałka
Szef sztabu medycznego: Damian Bartkiewicz
Dyrektor ds. planowania karier młodych graczy: Zbigniew Zakrzewski
Dyrektor ds. inwestycji i infrastruktury: Michał Kokotek
Kierownik działu organizacji: Hubert Nowacki

Sportowo cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań (rezerwy, CLJ U-19, CLJ U-17 i CLJ U-15) nowy sezon 2022/2023 rozpoczną w lipcu oraz w sierpniu. Przed Lechem II Poznań już czwarty sezon z rzędu w II-lidze, reorganizację przejdą rozgrywki CLJ, które staną się ligą do lat 19, a tytułu Mistrza Polski do lat 15 będzie bronił już inny zespół trampkarzy starszych.

Na razie rezerwy zostały osłabione odejściem doświadczonych graczy. Akademię opuścili m.in. Artur Marciniak i Sergei Krivets chcący zakończyć karierę. Odeszli też rezerwowi Hubert Szulc (Korona Kielce) oraz Jakub Niewiadomski (Wisła Kraków), karierę w Zagłębiu Sosnowiec będzie kontynuował za to Tymoteusz Klupś, którego odejście z Lecha Poznań dla drugiego zespołu jest akurat bardzo dużym osłabieniem.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Tadeo pisze:

  Jak widać personalnie , to same ,,gwiazdy” piłki noznej , będą szkolić naszą młodzież. A to tylko dlatego że są tani,i nie mają wielkich wymagań finansowych.Ot taka polityka Rutkowskich

 2. El Companero pisze:

  ciekawe czy Romek Kołtoń w końcu pojawił się na tym skills labie we Wronkach. Kiedyś się zapowiadał, ze koniecznie chce w to pograć, nakręciłby jakiś film z tego. Ale chyba stwierdził że nie ogarnie tematu….Piłka za szybko chodzi heh.

 3. Zbychu pisze:

  Nie moje bejmy, więc nie powinienem przesmradzać, ale czy Szef ds. rozwoju indywidualnego piłkarzy i Dyrektor ds. planowania karier młodych graczy nie będą sobie wchodzić w paradę? Czy Ulatowski ma przejmować najlepszych i się nimi indywidualnie zajmować? No i czy Szef jest ważniejszy niż Dyrektor, czy równoważny, tylko musi się inaczej nazywać?

 4. Grossadmiral pisze:

  Swoją drogą ciekawe jakie kompetencje wyszukiwania młodych zdolnych ma z całym szacunkiem Trałka skoro został szefem scoutingu juniorów. Przecież tam też jakieś osoby wcześniej pracowały a i zapewne mozna by trenerów grup juniorskich ciekawych odszukać którzy by się bardziej nadawali na to stanowisko

 5. mario pisze:

  trochę to wygląda na fabrykę szefów, dyrektorów i kierowników. W dodatku z miernymi osiągnięciami dotychczasowymi. Ale pewnie gówno wiem i chuja się znam.