Jutro trzeci letni sparing

We wtorek, 28 czerwca na koniec letniego obozu w Opalenicy zespół Lecha Poznań rozegra trzeci i ostatni sparing w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej. Jutro rywalem Kolejorza w próbie generalnej będzie Jagiellonia Białystok.Lech Poznań i Jagiellonia Białystok przygotowują się na obozie w Opalenicy od poniedziałku, 20 czerwca, ale są obecnie na trochę innym etapie. Za Mistrzem Polski dwa mecze kontrolne i ostatni z Jagą na koniec zgrupowania. Przed białostoczanami jest druga letnia gra kontrolna w czasie obozu, który zakończy się 2 lipca. Tego lata w ekipie wtorkowego rywala doszło do dość sporych zmian. W czerwcu odszedł trener Piotr Nowak, którego na stanowisku zastąpił Maciej Stolarczyk.

Wcześniej klub z Podlasia zasilił Nene z Santa Clary i Mateusz Skrzypczak z Lecha Poznań, ale największym wzmocnieniem i tak wydaje się być nowa umowa dla Jesusa Imaza, który przedłużył kontrakt aż do 30 czerwca 2025 roku. Z Jagi na razie więcej graczy odeszło niż do niej przyszło, Białystok opuścili m.in. Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Pavels Steinbors, Przemysław Mystkowski, Karol Struski, Michał Żyro czy Filip Piszczek.

Jagiellonia Białystok dnia 25 czerwca pokonała kontrolnie Wartę Poznań 1:0 po golu w końcówce Pawła Olszewskiego. Zespół Macieja Stolarczyka od paru dni nie może przygotowywać się w komplecie. Urazy mają lub mieli Bartosz Bida, Israel Puerto, Marc Gual, Ivan Runje, Zlatan Alomerović, Juan Camara i Jesus Imaz. Sześciu z tych piłkarzy zabrakło w sparingu z „Zielonymi”. Do nich dołączyli jeszcze Taras Romanchuk oraz Miłosz Matysik, którzy przez kontuzje musieli opuścić Opalenicę identycznie jak wspomniani Runje z Camarą.

W próbie generalnej przed meczem z Karabachem Agdam dnia 5 lipca na pewno zabraknie wciąż leczącego uraz Bartosza Salamona. Pierwszy raz tego lata będą mogli za to zaprezentować się kadrowicze w postaci Niki Kvekvekiriego, Jespera Karlstroma oraz Lubomira Satki, którzy z drużyną ćwiczą od 5 dni. Decyzją sztabu szkoleniowego wtorkowy sparing Lecha Poznań, który zostanie rozegrany przy Bułgarskiej będzie zamknięty dla mediów i kibiców. Tym samym nie będzie transmisji na YouTube, po spotkaniu z Jagiellonią Białystok zostanie podany tylko rezultat + ewentualnie strzelcy goli.

Na mecz o stawkę z Jagiellonią poczekamy aż do 12-13 listopada, wtedy w ostatnim jesiennym starciu Lech będzie miał szansę wygrać w Białymstoku pierwszy raz od kwietnia 2013 roku. Później w ostatniej kolejce sezonu 2022/2023 ekipa z Podlasia zawita na Bułgarską (sobota, 27 maja 2023).

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Brakuje mocnego rywala w sparingach. Pogon byla najmocniejszym rywalem a powinno byc odwrotnie.