Sparing: Lech – Jagiellonia 2:1

W trzecim i ostatnim meczu towarzyskim podczas letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2022/2023, Lech Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 2:1 (0:1). Wtorkowe spotkanie kontrolne rozegrane o godzinie 17:00 przy Bułgarskiej na prośbę sztabu szkoleniowego Kolejorza było zamknięte dla wszystkich.

Sparing z Jagiellonią Białystok dla Mistrza Polski kończącego obóz w Opalenicy był próbą generalną przed spotkaniem z Karabachem Agdam, które odbędzie się już we wtorek, 5 lipca, o godzinie 20:00 przy Bułgarskiej. W dzisiejszym meczu towarzyskim rywal objął prowadzenie w 18 minucie gry za sprawą Fedora Cernycha. W 49 minucie do wyrównania doprowadził Antonio Milić, który po 8 minutach strzelił jeszcze drugą bramkę.

Przeciwnik do wtorkowego sparingu podszedł mocno osłabiony. Urazy leczą Jesus Imaz, Marc Gual, Ivan Runje, Juan Camara, Taras Romanchuk oraz Miłosz Matysik. Ostatnia czwórka przez poważniejsze kontuzje musiała opuścić obóz w Opalenicy. Pod ich nieobecność szansę gry przeciwko Mistrzowi Polski otrzymało wielu młodych zawodników, zagrał też były lechita Mateusz Skrzypczak, skład Jagi w drugiej połowie składał się głównie z juniorów.

Wtorkowy mecz towarzyski był ostatnim sparingiem Lecha Poznań tego lata. Wcześniej Kolejorz uległ Widzewowi Łódź 1:2 i Pogoni Szczecin 0:1, w niedzielę, 26 czerwca również miał rywalizować w spotkaniu kontrolnym, jednak klubowi nie udało się znaleźć żadnego przeciwnika na ten termin.

Ze względu na zamknięty sparing z Jagiellonią Białystok żadne inne szczegółowe dane na temat składu Kolejorza czy sposobu gry nie zostaną ujawnione.

Trzeci letni sparing 2022, wtorek, 28 czerwca, godz. 17:00
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)
Bramki: 49 i 57.Milić – 18.Cernych