Ostatni trening, ostatnie przygotowania stadionu (FOTO)

Piłkarze Lecha Poznań mają już za sobą ostatni trening przed startem nowego sezonu 2022/2023 i przed wtorkowym meczem z Karabachem Agdam, w którym trzeba wygrać, jeśli Mistrz Polski w upalnym Azerbejdżanie chce wywalczyć awans. W poniedziałek ostatnie prace trwały także na głównej płycie stadionu przy Bułgarskiej 17.Punktualnie o godzinie 11:00 zespół Mistrza Polski pojawił się na jednym z bocznych boisk treningowych. Na murawę wyszli zawodnicy, którzy jutro będą mieli szanse znaleźć się w meczowej dwudziestce. Byli nowi piłkarze, którymi są Artur Rudko, Afonso Sousa oraz Giorgi Tsitaishvili, a z młodych graczy pozostających jeszcze bez debiutu ćwiczył Maksymilian Pingot. Na ostatnich zajęciach zabrakło juniorów, którzy przebywali na obozie w Opalenicy oraz zawodników oddelegowanych na weekendowy sparing rezerw. Nieobecny był też rekonwalescent Bartosz Salamon.

Początkowo zajęcia prowadził Antonin Cepek, dopiero później do akcji wkroczył John van den Brom dla którego jutrzejszy mecz będzie jubileuszowym 50 spotkaniem w europejskich pucharach. Trening Lecha Poznań odbył się z użyciem nowych piłek Ekstraklasy na sezon 2022/2023 o nazwie Al Rihla, którymi będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

null

Jednocześnie na głównej płycie stadionu Miejskiego trwały ostatnie prace przygotowujące obiekt do inauguracji sezonu 2022/2023. Rozstawiono już elektroniczne bandy reklamowe, pielęgnowano również murawę. Zgodnie z wytycznymi UEFA trawa dzień i w dniu meczu musi być przycięta na taką samą wysokość (maksymalnie 30 mm). W poniedziałek o 19:00 główną płytę przetestują piłkarze Karabachu Agdam, którzy na naszym stadionie odbędą godzinny trening.

Mecz Lech Poznań – Karabach Agdam rozpocznie się we wtorek, 5 lipca, o godzinie 20:00. Spotkanie zobaczy na żywo w okolicach 25 tysięcy kibiców, jutro z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com około 18:45. Poniżej mała galeria z ostatnich zajęć Mistrza Polski oraz stadionu dobę przed sezonem 2022/2023.

nullOstatni trening Lecha i stadion dzień przed meczem z Karabachem (04.07.2022)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <