Wyniki sondy: Duży optymizm przed sezonem

Przez ostatni na tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała coroczna, okazjonalna sonda z zapytaniem, co osiągnie Lech Poznań w nowym sezonie? Po 7 dniach pora na wyniki ostatniej ankiety.Przed sezonem 2022/2023 wśród kibiców Lecha Poznań jest bardzo dużo optymistów, od lat nie było ich tak wielu. Zdecydowana większość internautów KKSLECH.com przewiduje przede wszystkim awans Mistrza Polski do fazy grupowej europejskich pucharów. Łącznie 27,2% ankietowanych stawia na dublet + fazę grupową minimum Ligi Konferencji. 24,8% kibiców natomiast wieszczy grupę europejskich pucharów + obronę tytułu.

W ostatniej sondzie łącznie 5 z 10 możliwości odpowiedzi przekroczyły próg 10% głosów. W ankiecie są też pesymistyczne przewidywania, na przykład 10,4% osób uważa, że to będzie słaby sezon, w którym podopiecznym Johna van den Broma uda się co jedynie załapać się na ligowe podium. Ponadto tylko 4,5% internautów obstawia powtórkę z sezonów po wcześniejszych dwóch mistrzostwach, a raptem 1,6% ankietowanych przewiduje brak czegokolwiek w sezonie 2022/2023, nawet dostania się do kolejnej edycji europejskich pucharów.

W naszej sondzie przez tydzień udział wzięło 9808 kibiców. Wszystkim internautom KKSLECH.com dziękujemy za głosy i zachęcamy do równie licznego udziału w kolejnych ankietach. Następna sonda pojawi się w momencie pojawienia się odpowiedniego Lechowego tematu oraz w okresie, kiedy będzie czas na jej przeprowadzenie.Wyniki sondy: Co osiągnie Lech Poznań w sezonie 2022/2023?

27,2% – Tym razem zgarniemy już dublet i dostaniemy się do grupy europejskich pucharów
24,8% – Awansujemy do fazy grupowej europejskich pucharów, później obronimy tytuł Mistrza Polski, z Pucharu odpadniemy wiosną
12,1% – Przewiduję fazę grupową europejskich pucharów, podium w Ekstraklasie i triumf w Pucharze Polski
12,0% – Lech obroni mistrzostwo, ale nie dostanie się do fazy grupowej pucharów, znowu nie zdobędzie Pucharu Polski
10,4% – To będzie słaby sezon. Bez grupy europejskich pucharów, bez Pucharu Polski, tylko z pozycją na podium Ekstraklasy
5,1% – Szybko odpadniemy z europejskich pucharów, ale obronimy tytuł i jeszcze wygramy Puchar Polski
4,5% – Będzie jak w sezonie 2010/2011 i 2015/2016 – faza grupowa europejskich pucharów i zawalony sezon na krajowym podwórku
2,0% – Lech awansuje do grupy europejskich pucharów, zawali sezon ligowy, ale w końcu zdobędzie Puchar Polski
1,6% – Obstawiam fatalny sezon. Bez fazy grupowej europejskich pucharów, poza podium Ekstraklasy i bez Pucharu Polski
0,3% – Mam inną wizję sezonu 2022/2023 (napisz w komentarzu jaką)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. mario pisze:

  9800? To chyba rekord?

 2. John pisze:

  Tak naprawdę mądrzejsi będziemy już po meczu wtorkowym z Karabachem.
  Wtedy ten przedsezonowy optymizm może zostać zweryfikowany.

 3. Krzys pisze:

  Sezon zaczynamy z dużymi wyzwaniami tj. zmiana trenera, krótki okres przygotowawczy, najtrudniejsi przeciwnicy w pierwszych fazach europejskich pucharów, brak uzupełnień składu na czas. Chociaż szczęście nam dopisało w pierwszym meczu z Karabachem to jeszcze więcej będziemy go potrzebowali w rewanżu. Moim zdaniem od tego meczu zależy bardzo dużo.
  Boję się, że gdy przegramy to trudno będzie nawet o Ligę Konferencji. A to będzie oznaczać brak wzmocnień. I być może nawet dalsze odejścia z zespołu. A wtedy to i o mistrzostwo będzie trudno.
  Gdy przejdziemy Karabach droga będzie łatwiejsza do europejskich pucharów i inwestycje w zespół plus zbudowane morale w zespole. A zatem przejście Karabachu i będzie dobrze lub w przypadku porażki wracamy do szarej rzeczywistości = finanse na zielono a wyniki sportowe średnie. Obym się mylił.