Zmiany w przepisie dotyczącym młodzieżowców

W poniedziałek, 11 lipca kilka dni przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy 2022/2023 komisja ds. nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjęła uchwałę dotyczącą młodzieżowców w nowych rozgrywkach. Dokonano także zmian w regulaminie o Puchar Polski.W Pucharze Polski na boisku w jednej drużynie musiało dotąd przebywać co najmniej dwóch młodzieżowców, od nowego sezonu 2022/2023 obowiązkowo będzie musiał grać tylko jeden młodzieżowiec. W nowych rozgrywkach młodzieżowcem jest zawodnik z polskim obywatelstwem urodzony w 2001 roku lub młodszy.

PKO Ekstraklasie każdy klub jest zobowiązany do zapewnienia udziału w rozgrywkach dowolnej liczby piłkarzy o statusie młodzieżowca w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w sezonie 2022/2023. Obowiązują następujące zasady:

– w przypadku rozegrania przez młodzieżowców w jednym meczu łącznie więcej niż 270 minut w ewidencji danej drużyny zostanie uwzględnione jedynie 270 minut rozegranych w tym meczu
– minuty rozegrane w doliczonym czasie gry w pierwszej i drugiej połowie zawodów nie są uwzględniane w ewidencji

Jeśli klub z PKO Ekstraklasy nie spełni sezonie 2022/2023 wymogu rozegranych minut będzie musiał zapłacić PZPN-owi odpowiednie sumy pieniędzy. Cennik poniżej:

3 miliony złotych – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby młodzieżowców w łącznym wymiarze czasu gry 999 minut lub krótszym.

2 miliony złotych – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby młodzieżowców w łącznym wymiarze czasu gry od 1000 do 1999 minut.

1 milion złotych – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby młodzieżowców w łącznym wymiarze czasu gry od 2000 do 2499 minut.

500 tysięcy złotych – w przypadku udziału w rozgrywkach dowolnej liczby młodzieżowców w łącznym wymiarze czasu gry od 2500 do 2999 minut.

Ewentualne pieniądze pozyskane z kar Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczy na szkolenie młodzieży. Ten, kto nie zapłaci nałożonej kary może mieć problem z uzyskaniem licencji na kolejny sezon Ekstraklasy 2023/2024.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Max Gniezno pisze:

    Z założenia przepis słuszny. Natomiast same wprowadzanie zmian na parę dni przed startem ligi jest tak samo popierdolone jak wybór Probierza na trenera młodzieżówki.
    Kolejna błazenada PZPN z discopolowcem na czele.

  2. Didavi pisze:

    Hahaha, już widzę te problemy z licencją. Na pewno.