Przełamanie w mistrzowskim stylu. Lech – Dinamo 5:0!

O godzinie 18:00 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek pierwszego meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Dinama Batumi. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Mistrz Polski 2021/2022 vs Mistrz Gruzji 2021 (pierwszy dwumecz Lecha z gruzińskim klubem w historii)
null 145 mecz Lecha w europejskich pucharach. Bilans wliczając Puchar Intertoto – 61-26-57, 207:184
null Jedyna rywalizacja Dinama z Polakami (2017, porażki z Jagiellonią 0:1 i 0:4)
null Lech przegrał 3 ostatnie mecze, Dinamo od 8 marca przegrało raz (13 lipca po golu ze Slovanem w 123 minucie)
null Sparing 20 stycznia 2022 w Turcji (Lech – Dinamo 1:2 przy prowadzeniu 1:0)
null Lech od 2008 roku przegrał u siebie tylko 4 mecze w eliminacjach do fazy grupowej (2010 Inter Baku 0:1, 2010 Sparta Praga 0:1, 2015 FC Basel 1:3, 2018 KRC Genk 1:2)

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Dinamie Batumi i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ

16:25 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Sezon się rozkręca, czas rozpocząć kolejny przedmeczowy i meczowy raport na żywo prosto ze stadionu. Dziś bardzo ważny mecz, jeśli Lech Poznań ma nie przynieść wstydu i wyeliminować Dinamo Batumi musi wygrać u siebie chociaż 1:0.

16:27 – Lechici dojechali właśnie na stadion.

16:27 – W tej chwili żar leje się z nieba. Temperatury +38 stopni w naszych raportach nigdy nie zanotowaliśmy. O 18:00 ma być podobnie.

16:28 – null Za moment skład Lecha + pierwsze zdjęcia.

16:31 – Poniżej skład Lecha. Nie ma zapowiadanego przez trenera Pingota, na stoperze jest … Douglas. Wyzdrowiał też Czerwiński, który według trenera miał doznać urazu na ostatnim treningu, do kadry załapał się jeszcze Sobiech nieobecny na wczorajszych zajęciach.

16:33 – Skład rywala zgodny z przewidywaniami. Mocny i ofensywny.

16:41 – null Pierwsze zdjęcia:

16:47 – null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Artur Rudko.

16:50 – Gruzini będą rozgrzewali się w pełnym słońcu. Ich trenerzy celowo rozłożyli elementy potrzebne do rozgrzewki pod III trybuną, gdzie część murawy jest jeszcze w słońcu.

16:57 – W Lechu jest problem z jelitówką, dlatego ciężko stwierdzić, kto i ile wytrzyma. Zmiany mogą być dzisiaj wymuszone.

17:00 – Dotąd sprzedano zaledwie 10041 biletów na ten mecz. Szykuje nam się antyrekord Lechowy w eliminacjach do fazy grupowej.

17:07 – Bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce. Na trybunach jest w tej chwili z 500 osób.

17:17 – null Lech Poznań grał już kiedyś w Europie dnia 21 lipca. 12 lat temu przegrał z Interem Baku 0:1, jednak awansował dalej po rzutach karnych. Jeszcze wcześniej 32 lata temu w Pucharze Intertoto ograł u siebie węgierski Siofok 3:1.

17:23 – Lechici w komplecie na rozgrzewce. Z racji temperatury nie jest ona zbyt intensywna.

17:30 – Zwycięzca dwumeczu Lech – Dinamo zagra z Vikingur Reykjavik (Islandia) lub z The New Saints (Walia). Pierwsze spotkanie odbyłoby się 4 sierpnia na wyjeździe. Vikingur dziś o 21:30 zmierzy się z TNS.

17:37 – null

17:46 – Rozgrzewka zakończona. Na murawie rozłożono płachtę UEFA – „Peace”.

17:50 – Spiker czyta składy. Na stadionie w tej chwili w porywach z 5 tysięcy.

17:53 – Obie drużyny już w tunelu. Na stadionie dochodzą jeszcze kibice.

17:54 – Na sektorze gości są gruzińscy kibice.

17:56 – „Tylko zwycięstwo!” – Z Kotła.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy!
1 min. – Pierwsza akcja Lecha, pierwszy faul Gruzinów.
2 min. – null Strzał Kvekveskiriego na korner sparował Kupatadze!
4 min. – Na razie dominacja Lecha. Oby tak dalej.
5 min. – W polu karnym z piłką przewrócił się Skóraś, sędzia nakazał grać dalej.
7 min. – Gruzini nie radzą sobie z pressingiem lechitów.
10 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Ciekawie rozegrany rzut rożny, piłka wycofana do Skórasia, który huknął z dystansu i mocnym uderzeniem pokonał Kupatadze. 1:0!

null Skóraś
null Rebocho

12 min. – Gruzini są zaskoczeni zdecydowaną grą Lecha. Oby poznaniakom starczyło sił do końca.
13 min. – Akcja Dinama po której Teidi nie potrafił podać.
15 min. – null Dwa uderzenia Teidiego. Jedno obronił Rudko, drugie zostało zablokowane.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Znowu Teidi z daleka i znowu Rudko. Tym razem złapał piłkę mając słuszne pretensje do kolegów.
18 min. – null Błyskawiczna odpowiedź. Skóraś zza pola karnego trafia w słupek! Za chwilę bardzo niecelne z powietrza uderzył Ishak.
20 min. – Wyraźny spalony Dinama, sędzia nic nie widział. Na szczęście z tej akcji nie było strzału.
22 min. – Efektowny strzał Ishaka. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
24 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Znowu strzał zza pola karnego, tym razem Amarala i mamy 2:0! Kolejny świetny strzał, bramkarz bez szans. 2:0!

null Amaral
null Ishak

25 min. – Przerwa na picie.
28 min. – Kontra Lecha środkiem, gdzie była wielka dziura. Ishak nie doszedł do piłki.
30 min. – Amaral do Skórasia, ten nie trafił w sytuacji 1 na 1, ale był spalony.

null 31 – 45 minuta

33 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!! Prostopadłe podanie Velde, piłkę z lewej strony lewą nogą uderzył Skóraś i po rykoszecie zdobył gola!

null Skóraś
null Velde

36 min. – Kupatadze paruje piłkę na korner po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu wolnego!
39 min. – null Trybuny dzisiaj:

43 min. – Akcja Dinama prawą stroną, dobra interwencja naszego zawodnika, który wybił piłkę.
45+2 min. – Indywidualna akcja Velde prawą stroną, który przegapił moment na oddanie strzału.
45+2 min. – Do przerwy wynik marzenie – 3:0. Ten mecz mógłby już się skończyć.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Kiedy ostatni raz Dinamo Batumi straciło 3 gole w Europie? 2 lata temu w Izraelu uległo w eliminacjach do Ligi Europy zespołowi Hapoel Beer-Sheva 0:3.
46 min. – null Widzów: 9111
46 min. – W Dinamie na boisko wszedł Radin – były zawodnik Korony, w 2019 roku zremisował tutaj 0:0.
46 min. – Gramy dalej.
47 min. – Mocne zagranie Rebocho z lewej strony na które w polu karnym już czyhał Ishak. Bramkarz Dinama wypuścił piłkę, jednak w drugiej interwencji zdołał ją wyłapać.
50 min. – Amaral ucierpiał w akcji, w której lechici chcieli wyjść spod pressingu Dinama. Na szczęście Portugalczyk wstał.
51 min. – Velde chciał na stojąco minąć rywala. Popełnił faul w ataku.
56 min. – Lech szuka kolejnego gola, ale przykładowo Velde nie ma chęci do biegania. Przyda się zmiana.
57 min. – Łatwo zmarnowany korner przez Dinamo.

null 61 – 75 minuta

60 min. – Akcja Velde i Pereiry. Portugalczyk wrzuca, bilard w polu karnym, uderza Amaral, obrońca w ostatniej chwili zablokował ten strzał.
60 min. – null Leży Kvekveskiri. Nie wstaje.
61 min. – Wstał, będzie grał dalej.
62 min. – Lech kontroluje mecz i oby tak do końca.
64 min. – Dinamo ma teraz lepszy okres, prowadzi grę.
66 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! 4:0!!! Dinamo grało, Lech strzelił, Świetne podanie Velde do Amarala, druga asysta Norwega, druga bramka Amarala! To podanie było palce lizać.

null Amaral
null Velde

69 min. – null Czerwiński za Satkę, Tsitaishvili za Velde.
74 min. – Świetna interwencja Rudko w sytuacji 1 na 1 z Vatsadze. Byłby gol. Wcześniej bramkę zdobył Ishak, ale ze spalonego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Ajjj! była szansa na kolejnego gola. Tsitaishvili uderzył płasko i niecelnie.
79 min. – Dinamo przestało grać, gra za to Lech, który na boisku w końcu jest pewny swoich umiejętności.
81 min. – null Sousa za Kvekveskiriego.
83 min. – null Rebocho doznał kontuzji. Jest opatrywany.
87 min. – Dinamo bez pressingu, Lech na spokoju. Ostatnie minuty są nudne.
88 min. – null Kozubal za Rebocho i Szymczak za Amarala.
88 min. – null Lechici pogubili się w polu karnym, piłka w rękach Rudko.
90 min. – Prawą stroną urwał się Pereira. Mimo złego dogrania w pole karne Lech i tak miał szansę na piątą bramkę.
90+3 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Lech dobija Gruzinów. Podanie Sousy nie do końca wyszło, ale jest asysta przy trafieniu Ishaka, który mocnym strzałem wpakował piłkę pod poprzeczkę.

null Ishak
null Sousa

90+4 min. – Szansa dla Dinama. Piłkę ponownie dobrze łapie Rudko.
90+5 min. – null Kolejna okazja dla Lecha! Kupatadze paruje uderzenie z bliska.
90+6 min. – KONIEC! Lech niespodziewanie rozbija Dinamo aż 5:0! wygrywa wysoko i po naprawdę bardzo dobrym meczu, w którym wychodziło wszystko. To było mistrzowskie przełamanie Kolejorza!

null II runda kwalifikacyjna Ligi Konferencji 2022/2023 (1. mecz), czwartek, 21 lipca, godz. 18:00
null KKS Lech Poznań – Dinamo Batumi 5:0 (3:0)

null Bramki: 10 i 33.Skóraś 24 i 66.Amaral 90+3.Ishak

null Asysty: 1:0 – Rebocho 2:0 – Ishak 3:0 – Velde 4:0 – Velde 5:0 – Sousa

null Żółte kartki: Altunashvili, Palavandashvili