Runda wstępna PP: Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 2:3 d.

W meczu rundy wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2022/2023, Lech II Poznań przegrał u siebie po dogrywce z Pogonią Siedlce 2:3 (0:2) i już na starcie rozgrywek pożegnał się z pucharową przygodą. Teraz rezerwom pozostała już tylko walka o uniknięcie degradacji do III-ligi.

Lech II Poznań w zeszłym sezonie 2021/2022 rozgrywek o Puchar Polski odniósł spory sukces. Po pokonaniu Znicza Pruszków oraz I-ligowej Puszczy Niepołomice dotarł do 1/16 finału, gdzie odpadł już z III-ligową Olimpią Grudziądz pokonaną później wiosną przez pierwszy zespół Lecha Poznań.

Dziś druga drużyna Kolejorza grająca w rezerwowym składzie i z wieloma młodymi piłkarzami nie dała sobie rady z o wiele bardziej doświadczonym rywalem, choć umiała się podnieść z rezultatu 0:2. Końcowy wynik mógłby być lepszy, gdyby nie czerwona kartka za brutalny faul dla jednego z najbardziej doświadczonych zawodników, Adriana Laskowskiego w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Na początku dogrywki goście mieli jeszcze rzut karny, który obronił bramkarz Kolejorza. W 117 minucie Pogoń Siedlce strzeliła trzecią bramkę i nie oddała już prowadzenia do samego końca. Lech II Poznań w żadnych rozgrywkach nie umie grać z Pogonią Siedlce, z tym przeciwnikiem ma na swoim koncie serię 5 kolejnych porażek. W tych meczach niebiesko-biali stracili aż 14 goli.

Podopieczni Artura Węski kolejne spotkanie już w II-lidze 2022/2023 rozegrają w niedzielę, 31 lipca, o godzinie 15:00 z Radunią Stężyca na wyjeździe. Na razie rezerwy Lecha Poznań z jednym punktem po 2 kolejkach są dopiero na 13. miejscu w ligowej tabeli.

Runda wstępna Pucharu Polski 2022/2023, środa, 27 lipca, godz. 16:00
Lech II Poznań – Pogoń Siedlce d. 2:3 (0:2)

* – w 94 minucie Pogoń nie wykorzystała rzutu karnego (Mędrala obronił)

Bramki: 56.Cywka – k. 65.Sanocki – 19 i 117.Wichtowski 25.Fiedosewicz

Asysty: 1:2 – bez asysty 2:2 – Spławski

Żółte kartki: Tomaszewski, Żołądź, Spławski, Wilak – Wichtowski, Rutkowski, Dzięcioł, Prochownik, Piotrowski, Włodyka, Fiedosewicz

Czerwona kartka: 90 min. – Laskowski (za brutalny faul)

Sędzia: Ostrowski (Szczecin)

Lech II: Mędrala – Kornobis (46.Olejnik), Waliś, Tomaszewski, Kukułka (69.Palacz) – Cywka, Żołądź (68.Laskowski) – Sanocki, Dziuba (68.Tomczyk), Wolski (46.Wilak) – Spławski.

Rezerwowi: Mleczko, Olejnik, Palacz, Pietrzak, Laskowski, Tomczyk, Wełniak, Wilak.

Pogoń: Kowynia – Kołoczek, Wichtowski, Rutkowski (106.Lewandowski), Fiedosewicz – Marcinho (75.Demianiuk), Dzięcioł (68.Piotrowski), Włodyka, Szuprytowski (63.Wicenciak), Bujalski (63.Prochownik) – Nowak.