Na stojąco. Dinamo – Lech 1:1

O godzinie 19:00 czasu polskiego (21:00 lokalnego) na Adjarabet Arenie w Batumi, początek rewanżowego meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Dinama Batumi a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Dinamo – Lech (28.07.2022)

null 146 mecz Lecha w europejskich pucharach (wliczając Intertoto), pierwszy na terenie Gruzji
null 3 kolejne porażki Dinama u siebie w pucharach (0:1 z BATE Borysów, 1:2 z Sivassporem i 1:2 ze Slovanem)
null Lech ostatni wyjazdowy mecz w Europie na wyjeździe wygrał 1 października 2020 (z Charleroi 2:1)
null 3 mecze Dinama z Polakami i 3 porażki (0:1 oraz 0:4 z Jagiellonią, 0:5 z Lechem)
null W III rundzie eliminacji Ligi Konferencji czeka Vikingur Reykjavik (4 sierpnia Islandia, 11 sierpnia Bułgarska)
null Polska vs Gruzja w europejskich pucharach: 11-0-4, 39:11 (5 awansów, 2 odpadnięcia)
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Szymczak

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Początek rewanżu. Zaczęli Gruzini.
3 min. – Na razie gra toczy się w środku pola.
5 min. – Dwa stałe fragmenty gry zmarnowane przez Davitashviliego.
9 min. – Indywidualna akcja Skórasia lewą flanką, który minął trzech rywali, ale na czwartym już się zatrzymał. Piłka w rękawicach Alavidze.
11 min. – Niezła akcja środkiem pola i zagranie do Skórasia. Skrzydłowy Lecha szukał w polu karnym Velde, jednak obrońcy wybili piłkę.
15 min. – Spokojny pierwszy kwadrans. Większe zagrożenie pod bramką stworzyli poznaniacy.

null 16 – 30 minuta

19 min. – Faul za który Amaral mógł zostać ukarany kartką. Na szczęście jej nie ma co jest dobrą wiadomością. Oby nikt nie został ukarany, to bardzo ważne w kontekście kolejnych meczów w Europie.
21 min. – Czujna gra Lecha w defensywie, na razie dobrze bronimy nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele.
23 min. – Indywidualny rajd Radina zakończony celnym uderzeniem obronionym przez Rudko.
26 min. – null Ciekawa akcja Dinama, prostopadłe podanie do Flamariona, którego strzał nogami broni Rudko.
29 min. – Lech od kilkunastu minut nic nie gra. Niestety traci siły.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Optyczna przewaga cały czas jest po stronie Gruzinów, którzy grają szybciej od lechitów.
37 min. – Dobra długa piłka na lewą stronę do Rebocho. Futbolówkę ostatecznie przejął Velde, który po chwili i tak ją stracił.
40 min. – Okres meczu, kiedy to Lech dłużej utrzymuje się przy piłce.
43 min. – null Strzały: 5/3 do 3/0. Poznaniacy bez celnego uderzenia.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Większość piłkarzy Lecha gra na stojąco, bez pomysłu na grę, ekonomicznie.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Przy piłce już rywale.
48 min. – Błąd Dinama, w dobrej sytuacji znalazł się Velde, któremu zabrakło szybkości.
49 min. – Fatalne zagranie Rebocho do nie wiadomo kogo.
51 min. – Pereira zabawił się w niepotrzebny drybling i został ostro potraktowany przez Teidiego.
52 min. – Nieporozumienie w naszej defensywie, po chwili strzał obroniony przez Rudko oddał Radin.
56 min. – Zepsuta kontra przez złe podanie Amarala. Jeszcze ucierpiał Velde.
58 min. – Celny strzał Vatsadze broni Rudko.
60 min. – null Marchwiński za Skórasia, Tsitaishvili za Velde.

null 61 – 75 minuta

64 min. – null 1:0 dla Dinama. Dośrodkowanie z lewej strony, strzał głową i Dinamo wychodzi na prowadzenie. Lepiej mogli zachować się stoperzy, lepiej mógł interweniować przede wszystkim Satka.
68 min. – Lechici zaczęli biegać.
73 min. – null Czerwiński za Amarala. Wreszczie.
75 min. – Niecelny strzał Teidiego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – 1:1! Uderzenie zza pola karnego oddał grający w środku pola Czerwiński. Piłka wpadła tuż przy prawym słupku golkipera Dinama i mamy remis.

null Czerwiński
null Marchwiński

79 min. – Gra znowu toczy się w środku pola.
81 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego za głupi faul. Po co w takim meczu?!
82 min. – null Pingot za Pereirę, Kozubal za Rebocho.
83 min. – Kolejny celny strzał obroniony przez Rudko. Dużo jest dzisiaj tych uderzeń, ale przeważnie nie są one groźne.
86 min. – null Rudko doznał urazu, jest opatrywany.
89 min. – Rudko gra dalej, Lech prowadzi grę.
90+2 min. – null Celne uderzenie Szymczaka. Drugie Lecha w tym meczu.
90+3 min. – Kibice gospodarzy opuszczają już stadion. I tak długo wytrzymali.
90+4 min. – null I jeszcze kartka dla Karlstroma. Po co?! Przecież przed nami kolejne mecze.
90+6 min. – Koniec. Dziś 1:1 na stojąco, w rewanżu 6:1 dla Lecha. Minus to zmęczenie czołowych piłkarzy i dwie kartki. Plusem jedynie sam awans.

null II runda kwalifikacyjna Ligi Konferencji 2022/2023 (rewanż), czwartek, 28 lipca, godz. 19:00
null Dinamo Batumi – KKS Lech Poznań 1:1 (0:0)

null Bramki: 64.Vatsadze – 76.Czerwiński

null Asysty: 1:1 – Marchwiński

null Żółte kartki: Jigauri, Mamuchashvili – Kvekveskiri, Karlstrom

null Widzów: 19343

null Sędzia: Igor Stojchevski (Macedonia Północna)

null Sędzia techniczny: Stojancho Trpchevski

null Sędziowie boczni: Goce Petreski, Slagjan Markoski

null Sędziowie VAR: (brak)

null Dinamo: Alavidze – Mamuchasvhili, Kobakhidze, Rekhviashvili, Azarovi – Radin (72.Bidzinashvili), Teidi, Altunashvili (78.Palavandishvili) – Davitashvili (89.Chabradze), Vatsadze (72.Jigauri), Flamarion (78.Pantsulaia).

null Rezerwowi: Turmanidze, Kapianidze, Azatskiy, Palavandishvili, Navalovski, Chabradze, Bidzinashvili, Zaria, Jigauri, Pantsulaia.

null Lech: Rudko – Pereira (82.Pingot), Satka, Douglas, Rebocho (82.Kozubal) – Karlstrom, Kvekveskiri – Skóraś (60.Marchwiński), Amaral (73.Czerwiński), Velde (60.Tsitaishvili) – Szymczak.

null Rezerwowi: Bąkowski, Bednarek, Pingot, Czerwiński, Kozubal, Marchwiński, Tsitaishvili, Sobiech, Ishak.

null Kapitanowie: Kobakhidze – Satka

null Ustawienia: 1-4-3-3 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Geguchadze – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Szymczak

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +22°C, bezchmurnie

null Miejsce: Adjarabet Arena (Batumi, Gruzja)

144 komentarze

1. Pawelinho pisze:

Skład taki sam. No prawie taki sam za wyjątkiem Ishaka, a od pierwszej minuty Szymczak w ataku i Douglas znowu na stoperze. Przydałoby się Lechowi utrzymać dobrą dyspozycje z pierwszego meczu i zakończyć pewnym awansem do następnej rundy przed dwumeczem z Vikingur Reykjavik.

• Pawelinho pisze:

Ławka rezerwowych……bez komentarza szczególnie w kwestii Marchwińskiego.

2. jerry21 pisze:

Oszczędził bym Pereire i Rebocho a wpuścił Czerwińskiego i Pingota .
    Bednarek za Rudko.

3. legat79 pisze:

Po zwycięstwo! Trzeba nabijać punkty rankingowe!

4. Krzysztof pisze:

Sparing czas zacząć, szkoda tylko że nie ma kogo sprawdzać w pierwszej 11?

5. Didavi pisze:

Nie rozumiem wystawienia w tym meczu Pereiry, Amarala czy Douglasa. Po co?
    Idealny mecz dla Czerwińskiego, Pingota czy Marchwińskiego, tak jak dla Szymczaka, który gra. Awans już jest, a w niedziele ważny i trudny mecz. JVDB mnie zaskakuję swoim sposobem myślenia. Już raz na sparing wystawił podstawowy skład i do dzisiaj nie ma Murawskiego, Milica, Ba Louy.

6. Bigbluee pisze:

Jakie kwity ma kvekve na JVdB, że znowu gra w podstawie a siedzi Sousa. I tak jak piszecie, Pereira czy Amaral nie powinni grac.
    Z drugiej strony, przełożony został mecz z przepotęzną Miedzią aby dziś zagrał 1 skład. Jednak wynik 5:0 wystarczy aby ich nie wystawiać i przygotować naszych zmęczonych zawodowców do meczu z liderem tabeli

7. jerry21 pisze:

Sousy nie ma w Batumi! Ma infekcję.
    A kto ma zagrać za Kvekve?

8. Tadeo pisze:

Jaki sens ma wystawianie napastnika w sklaďzie , skoro ten nie przeszedł testów medycznych ?Jaki ma przedłużanie na 2 lata kontraktu z Marchwinskim , skoro ten nawet w takich meczach nie gra?To wszystko co się wyprawia z transferami w naszym Lechu, to jest chore i niepojęte.
    Tak się zastanawiam , czy Ci ludzie którzy tym wszystkim zarządzają, są przy zdrowych zmysłach ? Czyzby w niedzielę z Płockiem na Bułgarskiej , znowu baty?

• Kibic z Bydgoszczy pisze:

Taki ma sens, że Sobiech z Marchwińskim jeszcze się aklimatyzują. A Ty zaraz byś chciał nie wiadomo co 😉

Jakbyś był trenerem Lecha to po porażkach w Superpucharze Polski, odpadnięciu w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów oraz po porażce w pierwszym meczu Ekstraklasy z „łapanką” ze Stali Mielec też byś chciał coś w końcu wygrać 😉

9. Tadeo pisze:

Tylko tak się zastanawiam, czy w tym wszystkim jest jakaś wina trenera.Bo nawet najlepszy trener w ciągu kilku tygodni cudów nie zdziała. Tym bardziej że mistrzowska drużyna, była w rozsypce po przejściach kilku pilkarzy , i po nieudolnych ruchach transferowych Wronieckich nieudaczników i minimalistów.Taki Rząsa, już dawno powinien wylecieć na zbity pysk , narażając klub na takie straty finansowe po tylu nieudanych transferach.

10. El Companero pisze:

sprawa jest prosta, Lech musi szybko strzelić gola. Mam nadzieję ze trener tak właśnie ustawi zespół. Inaczej nie będzie nadawał się na trenera.

• Zbychu pisze:

Oczywista oczywistość, żeby się Batumi nie rozbujało. Zamknąć temat jak najszybciej.

11. mario pisze:

Brom zaczyna mnie zastanawiać, a właściwie jego decyzje

12. mario pisze:

kurwa, kto ich uczy tak ryzykownie rozgrywać od bramki, przecież to jest kryminał

13. Zbychu pisze:

Fajny pomysł na rozegranie rożnego.

14. Pawelinho pisze:

Jak na razie w tym meczu Lecha zauważyłem jedną powtarzalność, że stałe fragmenty gry typu rożne i wolne wykonuje Barry Douglas czyli coś co było marnowane przez Skorżę, który w tej materii był po prostu ignorantem, a trzeba oddać, że szkot potrafi dobrze wykonywać stałe fragmenty gry co zdaje się zauważył van der tulipan.

Mam nadzieję, że gra Lecha to tylko kamuflaż przed niedzielnym meczem z Wisłą Płock.

15. mario pisze:

ale oni chcą się tylko bronić i kontrować, czy jak?

16. kibic007 pisze:

Nie no beznadziejnie grają od własnej bramki, podobnie jak z Karabachem, chaos, chaos i chaos…

17. Pawelinho pisze:

Rudko ratuje tym razem Lecha, który na własne życzenie stwarza zagrożenie dla rywali zamiast pod ich bramką. To radosna gra w obronie może się źle skończyć!

18. kibic79 pisze:

Lech znów gra piach … a dynamo jest bardzo słabe

19. fox pisze:

Ja wiem że przewaga 5 goli ale takiego Lecha nie chce oglądać.Co się dzieje z Amaralem?

20. klaus pisze:

Jak patrzę na MilionEuro Velde to Rząsie mam ochotę z grzywy wypłacić

21. olos777 pisze:

Amaral jest tak cienki,że to jakaś drama.

22. Didavi pisze:

Meczycho! Te składne akcje. Przebojowi skrzydłowi. Kapitalne rozegranie piłki.
    To się ogląda!

23. Pawelinho pisze:

Pierwszą połowę można podsumować jednym słowem: chaos!

24. mario pisze:

co za syf…

25. Radomianin pisze:

Velde….idź pan w chuj. Antal stoi reszta stoi. Brak Polaków widoczny. Zawodnicy nie myślą co za rok będzie bo ich może nie być.i w dupie mają ranking.Belgu czy skąd jesteś wpuszczaj Polaków..a najlepiej miej jakies jaja i żądaj Polaków w transferach kurde

Z polskimi biegaczo-kopaczami wyglądałoby to tak samo albo nawet gorzej więc już tak nie generalizuje tych obcokrajowców.

26. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Mecz uj wie o co i uj wie po co.

27. Zbychu pisze:

Pomyślałem sobie, że po meczu napiszę pozytywny post. Na razie nie bardzo mam pomysł.

• Bigbluee pisze:

Napisz że się napiles, najadłeś, zajebiscie się czujesz i jest w pytę ale nie pisz nic o meczu

28. Jakub80 pisze:

Po pierwszej połowie wyróżniłbym tylko bramkarza. Wybronił to co miał wybronić. Grę reszty należy przemilczeć.

29. Kibic z Bydgoszczy pisze:

W normalnych klubach po zwycięstwie 5:0 po pierwszym dwumeczu wystawia się rezerwy lub zawodników z aspiracjami do pierwszego składu. My bronimy tego wyniku 5:0?

• leftt pisze:

My nie mamy rezerw. Pierwszego składu zresztą też nie bardzo.

Nie do końca. Ponieważ taka rewolucja w składzie nie zawsze kończy się dobrze szczególnie w europejskich pucharach, ale w takim nieco lekceważącym podejściu. Po kompromitacji z azerami trochę tą postawę rozumiem.

• bombardier pisze:

Czy mógłbyś rozszerzyć – „w normalnych klubach”?

30. robson pisze:

Ktoś serio spodziewał się dziś fajerwerków?

31. robson pisze:

A betony już 0:2 z Rapidem.

32. kibic79 pisze:

Za to Raków wygrał , a Pogoń nieźle gra.

33. Pawelinho pisze:

Tak z ciekawości Lech oddał w pierwszej połowie celny strzał?! Bo mam wątpliwość co do tego.

Jak mówi klasyk: „..uja grają, opierdolim… ich 😉
      Przepraszam ale tego nie idzie oglądać, wkurzać już się dzisiaj nie ma sensu na to wszystko więc pozostało pośmiać się.

34. Pawelinho pisze:

Aż muszę sobie sprawdzić.

35. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Smigol właśnie wchodzi Marchwinho 😉

36. Pawelinho pisze:

Marchwiński auction get ready! A tak na poważnie to dobrze, że Skóraś w końcu zszedł. Jeden z najsłabszych na boisku jeśli nie najsłabszy.

37. olos777 pisze:

Oglądając ten mecz można dostać raka oczu!

38. Zbychu pisze:

Amaral kompletnie bez czucia piłki. Bez przyjęcia, przy rozporwadzeniu kontrataku mocno spóźnił podanie.

39. kibic007 pisze:

Kolejorz grać!

40. Pawelinho pisze:

Ojoj 1:0 dla Dinamo Batumi i Lech grając na stojąco sam sobie strzela bramkę.

41. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Ale się rzucił i przynajmniej nie wybił krótko.

42. Brutus pisze:

Lech jest cienki jak dupa węża.

43. Zbychu pisze:

W meczu na Islandii takim murowanym faworytem to my wcale nie będziemy. Gramy po prostu słabo, piłkarze są bez formy. Jak już Rudko wystaje ponad poziom, to co to jest.

• robson pisze:

Na szczęście tym razem rewanż gramy u siebie.

Akurat nie wiem czy to dobre rozwiązanie patrząc na to jak Lech holenderskiego tulipana gra na wyjazdach jak na razie bilans bramkowy wygląda tragicznie bo już aż 6 straconych goli licząc ten dzisiejszy rewanż z gruzinami.

44. bombardier pisze:

Tak gra „Duma Wielkopolski”, wiadomo jak wyżej podano „normalny
    klub” no i jeszcze MP!

45. Kibic z Bydgoszczy pisze:

„Uwaga Marchwiński”. Zbliża się niebezpieczeństwo. Kryjcie się to Gargamel!

46. mario pisze:

dramat i masakra

47. Jedenzww pisze:

Ależ to będzie sezon. Gigaszef i Klimczok to jednak doskonali organizatorzy.

48. olos777 pisze:

Zdejmijcie tego Szymczaka bo robicie mu krzywdę.Chłopak nawet w 1 lidze będzie miał problem.

49. Krzysztof pisze:

Coście skurwysyny uczynili z tym klubem!!!!!!?

50. kibic007 pisze:

Ach ta głębia składu, w sam raz na Europę i ligę, nie Klimczak?

51. 07 pisze:

68 minuta – Lechici zaczeli biegać…… hahahahaha. Boje sie o kondycję. Pewnie Kikut ich zajechał…… a vdBrom nie kazał wczesniej sprintów. Kolejny odcinek komedii. Hahahaha. Niech ktoś pomysli o memach. W tym sezonie bedzie kupa śmiechu.

52. robson pisze:

Kądzior pewnie dalej niepotrzebny.

53. olos777 pisze:

Czy to kontra,czy szybki powrót to elMarchwiński biega w tempie jednostajnie opóźnionym!

54. smigol pisze:

Według uśmiechniętego Tomasza Lech miał skład na trzy fronty już jesienią 2020.

55. Pawelinho pisze:

Czerwiński ależ walnął! 1:1

56. kibic007 pisze:

Kurde obrońca z lepszym uderzeniem niż reszta…

57. smigol pisze:

Ha ha ha Alan top!

58. olos777 pisze:

Kurwa!Chyba znamy zastępcę Ishaka!!!

Jak się wychoruje, to jest też bramkostrzelny Milić. Helika też nie trzeba, jest Douglas.

59. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Ślicznie 😉

60. kibic007 pisze:

Pogoń i Lechia – jak pięknie sobie sami wpierdalają gole, coś niesamowitego

• Krzysztof pisze:

To tylko pokazuje poziom naszej ekstraklasy ?

• kibic007 pisze:

Liczyłem, że wygrana w Batumi będzie potrzebna, by choć trochę podgonić, ale z takimi błędami, co reszta ligowców popełnia to gonitwa chyba nie ma sensu. Za cholerę nie podgonimy.

Krzysztof

Bo jest zabawnie słaby niestety i to jest smutna prawda na ten temat.

61. Didavi pisze:

Ale komedia. Czerwiński gra na 10 i jeszcze strzela bramę.

62. Bigbluee pisze:

Boczny gra na środku, wchodzi Marchwiński, kolejny boczny obronca wchodzi chuj wie na jaką pozycje, znajduje się nagle na miejscu „10” i strzela gola z daleka..

Tu dzisiaj naprawdę jest szansa na gola Marchwińskiego. Taki jest stopień absurdu.

63. Erwin pisze:

Brawo Alan, czuje, że u Broma będzie dostawał więcej szans, podobnie jak Douglas i mam nadzieję, że da nam wiele radości.

No to prawda w porównaniu do tego ile ta dwójka grała za Skorży można by rzec, że mogą zostać „odkryci” na nowo przez van der Broma.

64. Kibic z Bydgoszczy pisze:

A tak serio to akurat do prawej obrony Lecha Poznań Pereira + Czerwiński nikt nie ma zastrzeżeń na tym forum. To solidni wymiatacze i dodatkowo bez kontuzji na tej pozycji. Ale co z resztą składu?

65. Kibic z Bydgoszczy pisze:

„Historyczny podział punktów”

66. kibic007 pisze:

Salamon też uraz przywodziciela i wypadł na kilka miesięcy, zobaczymy jak po meczu będzie z Rudko…

67. kibic007 pisze:

Typ się wpierdala od tyłu w nogi Kvekveskirego i bez kartki?

68. Pawelinho pisze:

Dyskretny mecz Lecha, że tak to określę po 90 minutach tej rywalizacji. Tempo wakacyjne z emocjami w końcówce znaczy drugiej połowie, gdzie bramka stracona została na własne życzenie, ale w zasadzie gdyby nie kapitalny gol Czerwińskiego to można by rzecz, że w tym meczu królował chaos i przeciętność z elementami beznadziejności po obu stronach.

69. robson pisze:

Kvekve i Karlstroem – co za frajerskie kartki.

70. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Szkoda, że nie zagrał Sobiech. Poznalibyśmy do końca głębię składu.

71. smigol pisze:

W sumie było lepiej niż się spodziewałem.

72. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Taka ciekawostka… Marchwinho został kopnięty w tym meczu. Jeszcze musiał to wyjaśnić z sędziami.

73. Pawel68 pisze:

Zamiast zbierać punkty to remis z 3 sortem Europy.W ndnwpierdal od Wisły,a później w czw wikingowie dokończą dzieła!

74. Jedenzww pisze:

Wybijanie po autach, stojanow w środku pola, gwiazdy poprzedniego sezonu bez formy mierni gówniarze wprowadzani z ławki. Ekstra perspektywy na zakończenie obchodów stulecia. No ale przynajmniej bejmów za dużo nie poszło na tę zabawę.

75. Didavi pisze:

Boję się meczu z Wisłą Płock. Do tego doprowadzili w 2 miesiące od mistrzostwa. Jak sobie pomyślę, że zagra Velde ze Skórasiem, może Kvekveskiri, aż mnie ciarki przechodzą.

76. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Najważniejszy jest punkt. Co nam po dobrej grze z taką potęgą.

• Jedenzww pisze:

tyle, ile po tym punkcie. To trzeba było wygrać. Potem znowu będzie „Olaboga jak to wylosowaliśmy Fenerbache w 1. rundzie eliminacji do LKE?! Co za pech!”.

Z tego co widzę to… „punktów zdobytych za wyniki meczów w eliminacjach nie dodaje się do indywidualnego dorobku klubu”. W eliminacjach tylko ranking krajowy, czyli ew. późniejsze rozpoczęcie, od dalszej rundy.

Choć oczywiście też by się to przydało, przy naszej bierności transferowej i opóźnień w finalizacji transakcji.

• Pawel68 pisze:

Za zwycięstwo jest chyba inna punktacja więc co ty @ kibic piszesz?

Ranking klubowy i krajowy.
        Krajowy
        Za wygrany mecz w fazie zasadniczej (od fazy grupowej włącznie) – 2 punkty, za remis 1 punkt. W eliminacjach punktacja jest podzielona przez 2, tj. 1 punkt za zwycięstwo i 0,5 za remis.
        Wszystkie punkty zdobyte przez kluby z danego kraju są sumowane i dzielone przez liczbę klubów z tego kraju biorących udział w danych rozgrywkach.