II-liga: Radunia Stężyca – Lech II Poznań 3:3

W meczu 3. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań zaledwie zremisował z niżej notowaną Radunią Stężyca 3:3. Było to 4 spotkanie w tych rozgrywkach i 3 ligowe, w którym rezerwy Kolejorza nie umiały wygrać. W tygodniu niebiesko-biali po domowej porażce błyskawicznie odpadli z Pucharu Polski.

Lech II Poznań już w 5 minucie przegrywał 0:1, po 48 minutach prowadził 3:1. Trener Artura Węska wówczas uznał to spotkanie za wygrane wprowadzając później na boisko debiutantów. W ostatnich 8 minutach niebiesko-biali stracili 2 gole i przy okazji 2 punkty. Rezerwy Kolejorza drugi sezon z rzędu nie umiały wygrać z Radunią w Stężycy, rok temu przegrały tam 0:1.

Lech II Poznań po 3. kolejce II-ligi sezonu 2022/2023 z 2 punktami na swoim koncie i bilansem 0-2-1, gole: 6:7 zajmuje dopiero 14. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w niedzielę, 7 sierpnia, o godzinie 16:00 z Kotwicą Kołobrzeg u siebie.

3. kolejka II-ligi 2022/2023, niedziela, 31 lipca, godz. 15:00
Radunia Stężyca – Lech II Poznań 3:3 (1:2)

Bramki: 5.Łuczak 82.Stępień 85.Kosznik – 9 i 27.Spławski 48.Cywka

Asysty: 1:1 – bez asysty 2:1 – Palacz 3:1 – Sanocki

Żółte kartki: Letniowski, Kaszuba – Wilak, Laskowski, Tomczyk

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)

Radunia: Tułowiecki – Orłowski (71.Sauczek), Dejewski, Kosznik – Potrac, Bashlay (42.Nowicki), Letniowski (25.Kaszuba), Łuczak, Stępień, Zynek – Surdykowski.

Lech II: Mędrala – Zagórski, Laskowski, Waliś, Palacz – Olejnik, Cywka, Gogół (74.Wójcik) – Wilak (53.Kukułka), Spławski (64.Tomczyk), Antczak (46.Sanocki).

Rezerwowi: Radliński, Kukułka, Tomaszewski, Kornobis, Wójcik, Sanocki, Tomczyk, Dziuba, Wolski.

Trenerzy: Letniowski – Węska

Pogoda: +21°C, słonecznie

Miejsce: Radunia Arena (ul. Abrahama 11, Stężyca)

1. Grossadmiral pisze:

Jak zwykle doświadczony zespół był niedoświadczony i nie potrafił korzystnego wyniku utrzymać do końca