F91 Dudelange blisko fazy play-off Ligi Konferencji

Jeszcze przed meczem Vikingur Reykjavik – Lech Poznań rozpoczęło się spotkanie Malmo FF z F91 Dudelange. O godzinie 19:00 doszło do szwedzko-luksemburskiego pojedynku III rundy eliminacyjnej Ligi Europy, przegrany w tym dwumecz zagra z Kolejorzem w fazie play-off Ligi Konferencji, jeśli oczywiście Mistrz Polski przebrnie Islandczyków.

Malmo FF po wyeliminowaniu Vikingura Reykjavik (3:2 u siebie i 3:3 na wyjeździe) w II fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzów mierzyło się z Żalgrisem Wilno (0:1 na wyjeździe, 0:2 u siebie). Szwedzi po przegranych z Litwinami, którzy w tym tygodniu zostali już zlani przez Bodo/Glimt aż 0:5 spadli do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, w której rywalizują z F91 Dudelange. Rozstawieni Luksemburczycy w I fazie eliminacyjnej Champions League pokonali 2 razy albańskie FK Tirana wygrywając 1:0 i 2:1. W II rundzie kwalifikacyjnej nie dali już rady Pyunikowi Erywań (zwycięstwo 1:0 w Armenii oraz porażka 1:4 u siebie), więc spadli do III fazy eliminacyjnej Ligi Europy.

Malmo FF po kompromitacji z Żalgirisem Wilno zwolniło szkoleniowca, aktualnie piąty zespół ligi szwedzkiej prowadzi tymczasowy trener. Malmo w ostatni weekend nie rywalizowało, miało zatem więcej czasu na odpowiednie przygotowanie się do spotkania z F91 Dudelange, które nie rozpoczęło jeszcze ligowego sezonu 2022/2023. W czwartek od początku spotkania przewagę mieli Szwedzi, ale nie potrafili jej zamienić na bramkę. Od 31 minuty Luksemburczycy musieli grać w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Charles Morren.

W 48 minucie rzut karny dla Malmo FF zmarnował Jo Inge Berget, po 6 minutach Mistrz Szwecji w końcu objął prowadzenie za sprawą bramki Isaaca Kiese Thelina i asyście byłego piłkarza Lechii Gdańsk, Josepha Ceesaya. W 81 minucie drugą bramkę strzelił Ola Toivonen, w 85 minucie gry trafił jeszcze Veljko Birmancević, zatem Malmo FF wygrało 3:0. Rewanż z F91 Dudelange wydaje się być tylko formalnością, Luksemburczycy spadną do fazy play-off Ligi Konferencji.

04.08.2022, godz. 19:00
Malmo FF – F91 Dudelange 3:0 (0:0)
Bramki: 54.Thelin 81.Toivonen 85.Birmancević

Rewanż F91 Dudelange – Malmo FF zostanie rozegrany w Luksemburgu w czwartek, 11 sierpnia, o godzinie 20:00. Wcześniej Malmo w niedzielę o 15:00 zagra w lidze z Sirius na wyjeździe, natomiast F91 tego samego dnia o godzinie 16:00 na inaugurację ligowego sezonu 2022/2023 spotka się u siebie z Jeunesse d’Esch. Ewentualny dwumecz fazy play-off Ligi Konferencji, Lech Poznań – Malmo FF/F91 Dudelange odbyłby się 18 i 25 sierpnia (rewanż na wyjeździe).