Wstyd mimo spełnionego obowiązku. Lech – Vikingur 4:1 d.

O godzinie 20:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek rewanżowego meczu III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Vikingura Reykjavik. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 meczów Lecha z Islandczykami – 2-1-2, 4:2. W Polsce 3:0 z IBV w 1982 roku i 0:0 z Stjarnan w 2014 roku
null 9 pucharowych wyjazdów Vikingura, 7 porażek (remis z FC Koper 2:2 w 2015 roku i ostatnio z TNS 0:0)
null 7 rywalizacji Lecha w III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, tylko 2 awanse (2009 i 2020 rok)
null 11 porażek jedną bramką w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, 4 awanse Lecha, 7 odpadnięć (Lech w 5 rewanżach w Poznaniu nie strzelił gola, 5 rewanżów przegrał)
null Lech w ciągu 14 lat przegrał u siebie w eliminacjach tylko 4 mecze (2010, Sparta i Inter Baku, 2015 FC Basel, 2018 KRC Genk)
null Polska vs Islandia: 13-2-4, 39:11 (w Polsce 7-2-0) – 7 awansów, 2 odpadnięcia

19:05 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś tylko zwycięstwo albo kompromitacja i koniec tego holenderskiego projektu.

19:05 – Poniżej od 5 minut skład Lecha. Bez niespodzianek, jedynie Czerwiński za Dagerstala.

19:07 – null Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Jesper Karlstrom.

19:08 – Idealna pogoda do gry, lekki wiaterek, bezchmurne niebo nad stadionem. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

19:08 – Obie drużyny dojechały właśnie na stadion i wyszły na spacer po murawie.

19:10 – null Poniżej także skład Vikingura. Jest ustawienie 1-4-5-1, które na pewno będzie się zmieniało na 1-4-4-2 a nawet 1-4-3-3. Sigurpalsson i Agnarsson nie są przywiązani do jednej pozycji.

19:16 – null

19:28 – Z ciekawostek: Dziś arbitrem technicznym jest sędzia z Austrii, który prowadził mecz Lech – Haugesund 2:0 przed 5 laty. To ostatnie spotkanie, w którym Lech po jednobramkowej porażce na wyjeździe umiał odrobić straty u siebie.

19:29 – Wszystkie elementy potrzebne do rozgrzewki są już przygotowane. Do meczu o nadzieje została godzina.

19:34 – Frekwencja będzie dzisiaj taka jak wcześniej przewidywano – zakręci się około 11, może 12 tysięcy widzów. Rewanż z Vikingurem interesuje wielu kibiców Lecha, którzy jednak nie zdecydowali się przyjść dzisiaj na Bułgarską. Powodów jest wiele, nie są to tylko ceny biletów.

19:38 – null Dla przypomnienia mecze, w których Lech u siebie odrobił jednobramkową stratę po wyjeździe:

1999, Metalurgs Lipawa – Lech Poznań 3:2
1999, Lech Poznań – Metalurgs Lipawa 3:1

2008, Austria Wiedeń – Lech Poznań 2:1
2008, Lech Poznań – Austria Wiedeń 4:2 d.

2014, Kalju Nomme – Lech Poznań 1:0
2014, Lech Poznań – Kalju Nomme 3:0

2017, FK Haugesund – Lech Poznań 3:2
2017, Lech Poznań – FK Haugesund 2:0

19:40 – Nie tylko Poznań i Wielkopolska czeka dziś na przełamanie Mistrza Polski. Lech nie wygrał w żadnym 4 ostatnich meczów, ostatni raz zwyciężył 21 lipca z Dinamem Batumi 5:0.

19:45 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. 45 minut.

19:45 – W Vikingurze na rewanż nastąpiło nawet cudowne ozdrowienie. Halldor Smari Sigurdsson miał pauzować przez kilka tygodni, a tymczasem znalazł się dzisiaj w kadrze na mecz.

19:47 – null A jak Lechowi szło z Islandczykami u siebie? Jeszcze bez straty gola, dziś można stracić nawet 4 gole, gdy strzeli się z 6 goli:

1982, Lech – IBV 3:0
2014, Lech – Stjarnan 0:0

19:50 – Na dole stoi cała delegacja Vikingura, który właśnie wyszedł na rozgrzewkę.

19:52 – Za parę minut zaczyna się mecz F91 Dudelange – Malmo FF. Tydzień temu w Szwecji było 3:0 dla Malmo, więc to najpewniej Luksemburczycy spadną do fazy play-off Ligi Konferencji. Ewentualne pierwsze spotkanie z tym zespołem odbyłoby się 18 sierpnia w Poznaniu, rewanż po tygodniu byłby w Luksemburgu.

19:54 – Lechici w komplecie na rozgrzewce.

20:10 – null 20 minut:

20:17 – Rozgrzewka zakończona. Ostatnie zraszanie murawy i gramy.

20:18 – Spiker czyta składy. Na murawie pojawił się transparent UEFA – „Peace”.

20:25 – null Hymn Lecha odśpiewano. 5 minut do meczu:

20:28 – „Galvanize” z głośników, obie drużyny już na murawie, zagrają w tradycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zaczął Lech. TYLKO awans!
2 min. – Lech stara się narzucić rywalowi swój styl gry. Na razie jedno niecelne długie podanie i spalony.
3 min. – Rzut wolny dla Islandczyków, strzał, rykoszet, będzie rzut rożny.
3 min. – Na nasze szczęście zmarnowany.
5 min. – Lechici na razie nie potrafią utrzymać się przy piłce. Mieli jednak uderzenie autorstwa Amarala, które zostało zablokowane.
7 min. – null Przegrany pojedynek 1 na 1 przez Rebocho, podanie w pole karne, niewiele brakowało, aby Bednarek wyciągał piłkę z siatki po strzale z bliska!
12 min. – null Seria uderzeń na bramkę Jonssona, blokowane strzały, obronione uderzenia, na końcu i tak był spalony.
13 min. – Rykoszet w naszym polu karnym po wcześniejszej kontrze rywala środkiem pola. Piłkę wyłapał Bednarek.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Velde nie potrafi opanować piłki, Lech nie umie się przy niej utrzymać. Fatalnie to wygląda.
19 min. – Ile tych strat?! Lech zamiast grać po ziemi, gra długą piłką stosując przerzuty piłki na kilkadziesiąt metrów.
21 min. – Fatalny mecz wszystkich piłkarzy, nic nie funkcjonuje, coraz więcej gwizdów na trybunach. W grze Lecha widać sporą nerwowość.
22 min. – I następny spalony.
22 min. – „Ku*wa mać, Kolejorz grać” – skanduje Kocioł.
24 min. – Velde urwał się lewą stroną. Uderzył niecelnie.
24 min. – Taktycznie Lech wygląda bardzo źle. Nic nie funkcjonuje, na dodatek nie ma żadnej kontroli nad kontrami Vikingura.
30 min. – 30 minut katastrofy. Jedynym pomysłem Lecha jest granie długiej piłki w boczne sektory co kończy się stratą lub spalonym.

null 31 – 45 minuta

32 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! W końcu, w końcu nie było spalonego, prawą stroną urwał się Velde, podał do Ishaka w pole karne i mamy gola! 1:0!

null Ishak
null Velde

34 min. – Ambitnie o piłkę powalczył Skóraś, za chwile wrzutka Rebocho była zła.
34 min. – null Jonsson w 4 meczu z Lechem w końcu puścił gola. W tej chwili w dwumeczu mamy 1:1.
40 min. – Tempo meczu spadło. I to w momencie, w którym świetnie byłoby je podkręcić i strzelić na 2:0.
42 min. – null Uraz głowy Pereiry. Wolno wstaje.
44 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Miękka wrzutka Pereiry, lekkie dośrodkowanie na gola zamienił Velde, który tylko przyłożył nogę! Jedziemy!

null Velde
null Pereira

45 min. – Jeszcze 2 minuty gry w I połowie.
45+2 min. – Do przerwy 2:0. Lech wyciągnął maksa z tej połowy, można dyskutować czy zasłużył na to 2:0. Liczy się jednak wynik!
45+2 min. – null II i III trybuna.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II odsłony. Trzeba szybko strzelić na 3:0.
48 min. – null Milić znowu kontuzja. Dagerstal już gotowy do wejścia.
50 min. – null Dagerstal za Milicia.
50 min. – Niecelny strzał Skórasia z daleka.
54 min. – Niezła długa piłka do Ishaka. Szwedowi nie udało się przelobować Jonssona.
57 min. – Po dośrodkowaniu Rebocho głową próbował uderzyć Skóraś.
59 min. – Ishak upadł w polu karnym. Bez faulu.

null 61 – 75 minuta

65 min. – Kopanina na boisku. Na szczęście Vikingur niewiele pokazuje i oby tak zostało.
67 min. – Kvekveskiri za Velde.
68 min. – Strzał, rykoszet, Bednarek odprowadził piłkę wzrokiem. Korner dla gości.
69 min. – Zepsuta kontra przez Amarala środkiem pola.
69 min. – null Widzów: 12555.
72 min. – Kontra 3 na 3. Ishak nie dostrzegł Amarala, Portugalczyk i tak przejął piłkę, podał do Kvekveskiriego, który oddał niecelny strzał.
73 min. – Lech nastawiony na kontry, Vikingur więcej zaczął grać piłką.

null 76 – 90 minuta

78 min. – null Głupie zachowanie Murawskiego, który nie wiadomo po co faulował na połowie rywala. Kartka.
79 min. – null Kartka dla Pereiry po faulu Ingasona, który przedarł się lewą flanką.
80 min. – null Bednarek broni uderzenie z rzutu wolnego
81 min. – null Kontra Lecha, Amaral do Ishaka i … nie ma gola! Słupek!
82 min. – null Amaral miał setkę na zamknięcie tego dwumeczu, ale rafił w bramkarza! Lobował z anemiczną siłą.
83 min. – null I znowu AMARAL MANRUJE DOSKONAŁĄ OKAZJĘ!
84 min. – Jeśli to się zemści. Na to nie ma wytłumaczenia, powinno już nie być żadnych emocji w tym dwumeczu.
85 min. – Kartka dla Skórasia.
87 min. – null Sousa za Amarala, Marchwiński za Murawskiego.
89 min. – null Marchwiński dostał kartkę za samo dotknięcie piłki.
90 min. – Co oni robią?! Skóraś zamiast strzelać, podawał do Marchwińskiego, który potknął się o własne nogi.
90 min. – Jeszcze 5 minut.
90+3 min. – Niech już to się kończy.
90+4 min. – Bednarek nie wiedział, czy wychodzić czy nie. O mały włos.
90+4 min. – Nieeee. Nie trafił Ishak, nie trafił Sousa. Co tu się dzieje?!
90+5 min. – Skóraś do Ishaka, który nie zdążył do piłki, bo podanie było bardzo złe.
90+5 min. – null Niemożliwe. Islandczycy po jeszcze jednej akcji prawą stroną strzelają gola. Normalnie Lech by odpadł, jednak nie ma już zasady, która obowiązywała przez kilkadziesiąt lat.

null 91 – 105 minuta

Kocioł nakazuje Rutkowskiemu i Rząsie wypie*dalać. O Klimczaku jak zwykle nic. On za nic nie odpowiada przecież.
Piłkarze przygotowują się do dogrywki.
91 min. – Gramy. Dogrywkę zaczął Lech.
95 min. – Bednarek wybił piłkę na oślep. Gwizdy na trybunach.
97 min. – GOOOOOOLL! 3:1! Strzał Marchwińskiego zza pola karnego, piłka przełamuje rękawice Jonssona i wpada do siatki!

null Marchwiński
null Skóraś

99 min. – I już gorąco pod naszą bramką. Jedno uderzenie zablokowane, za chwilę piłka została wybita.
100 min. – null Douglas za Rebocho, Szymczak za Ishaka.
103 min. – Znowu kocioł pod naszą bramką. Wybijanie głową, irytacja kibiców na trybunach, gwizdy, pociski z trybun.
105 min. – null Kartka dla Czerwińskiego.
105+2 min. – Dagerstal strzałem podał do bramkarza.
105+2 min. – Koniec I części dogrywki. Trzeba szybko strzelić kolejnego gola, przecież to się znowu skończy w podobny sposób.

null 106 – 120 minuta

106 min. – Gramy dalej.
107 min. – Fatalne podanie Bednarka. On w ogóle myśli?!
108 min. – null Ucierpiał Karlstrom.
108 min. – null Druga żółta kartka dla Magnussona. Do widzenia.
111 min. – Jeszcze z 10 minut. Trzeba szybko strzelić na 4:2, by zakończyć te negatywne emocje.
112 min. – Kocioł od paru minut nie dopinguje.
114 min. – Sousa marnuje kolejną setkę. Był sam na sam.
117 min. – Karny po strzale Sousy i jeszcze kartka dla Atlasona.
118 min. – Sousa nie trafia z 11 metrów! podał do bramkarza. Nieprzytomny!
119 min. – Teraz trafia Sousa po podaniu Szymczaka i zabawieniu się z obroną. 4:1.

null Sousa
null Szymczak

119 min. – Kocioł po gwizdach krzyczy „wypie*dalać” nakazując całej drużynie wypie*dalać z boiska. Nikt nie skandował nazwiska Portugalczyka.
119 min. – Następny nieprzytomny. Szymczak zamiast podawać, szedł do końca i stracił piłkę.
120 min. – Koniec. Lech wygrywa po dogrywce 4:1 i to jedyny pozytyw. Piłkarzy żegnają gwizdy.
120 min. – Zawodnicy nie podeszli pod Kocioł, kibice kazali im wypie*dalać. Nagrodzeni brawami zostają Islandczycy.
120+2 min. – Czas kończyć relację, następna w niedzielę. Dziś ufff, dziś cieszy tylko awans. Zapraszamy na więcej materiałów na stronę główną KKSLECH.com.

null III runda kwalifikacyjna Ligi Konferencji 2022/2023 (rewanż), czwartek, 11 sierpnia, godz. 20:30
null KKS Lech Poznań – Vikingur Reykjavik d. 4:1 (2:0)

* – Sousa w 117 minucie nie wykorzystał rzutu karnego (Jonsson obronił)

null Bramki: 32.Ishak 44.Velde 97.Marchwiński 119.Sousa – 90+5.Djurić

null Asysty: 1:0 – Velde 2:0 – Pereira 3:1 – Skóraś 4:1 – Szymczak

null Żółte kartki: Murawski, Pereira, Skóraś, Marchwiński, Czerwiński – Punyed, Magnusson

null Czerwona kartka: 109 min. – Magnusson (za drugą żółtą)

null Widzów: 12555

null Sędzia: Julian Weinberger (Austria)

null Sędzia techniczny: Alexander Harkam