Dogrywka: Lech – Piast 1:0

Niedzielny mecz z Piastem Gliwice przypominał kilka spotkań Lecha Poznań z mistrzowskiego sezonu, a już szczególnie sierpniowe starcia 12 miesięcy temu. Wtedy Kolejorz wygrywał przede wszystkim dzięki taktyce, uporządkowanej grze w defensywie za sprawą której rywale nie oddawali przy Bułgarskiej ani jednego celnego strzału. Wczoraj było identycznie, przeciwnik nie potrafił wykonać celnego uderzenia na bramkę Filipa Bednarka, mimo problemów w ataku pozycyjnym niebiesko-biali zwyciężyli jak najbardziej zasłużenie.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić, Douglas – Karlstrom, Kvekveskiri (79.Murawski) – Tsitaishvili (88.Amaral), Sousa (79.Marchwiński), Velde (63.Skóraś) – Szymczak.

1-4-2-3-1

Plach – Reiner, Mosór, Czerwiński, Katranis (79.Holubek) – Hateley (79.Kaput), Tomasiewicz – Pyrka (67.Ameyaw), Chrapek (59.Felix), Kądzior – Wilczek (67.Sappinen).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

6 minuta – Styk 5 i 6 minuty zakończony bramką na 1:0 po efektownej, szybkiej akcji w środku pola. Z piłką z naszej połowy zabrał się Jesper Karlstrom, krótko podał do znajdującego się w środku boiska Kristoffera Velde potrafiącego obrócić się z futbolówką przy nodze mimo naciskania przez rywala. Velde nie chcąc stracić piłki szybko podał do Filipa Szymczaka stojącego tyłem do bramki, napastnik z klepki odegrał bliżej prawej strony do Afonso Sousy przy którym nikt nie stał. Zawodnicy Piasta w środkowej strefie skupili się głównie na Velde i Szymczaku, portugalski pomocnik Kolejorza po otrzymaniu piłki miał trochę miejsca postanawiając huknąć z daleka. Była to dobra decyzja, soczyście uderzona piłka wylądowała w prawym rogu bramki Frantiska Placha, który nie poradził sobie z bardzo mocnym i do tego precyzyjnym strzałem. W tej szybkiej akcji środkiem pola bardzo dobrą robotę wykonał Velde umiejący się obrócić z piłką oraz Szymczak, który stojąc tyłem do bramki z klepki odegrał do Sousy. W 5 minucie można było dojrzeć przebłysk technicznych umiejętności naszych piłkarzy.