Klasa odradzającego się mistrza. Lechia – Lech 0:3

O godzinie 20:30 na Polsat Plus Arenie mieszczącej się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 w Gdańsku, początek zaległego meczu 6. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lechii Gdańsk a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lechia (3 kolejne porażki) vs Lech (w tym sezonie na żadnym froncie nie wygrał na wyjeździe)
null 13 meczów Lecha na nowym stadionie w Gdańsku – 5-2-6, 16:16 (tylko w 4 spotkaniach poznaniacy nie strzelili gola)
null W ostatnich 13 meczach Lecha z Lechią na 2 frontach zawsze były gole
null Ostatni raz remis 0:0 w spotkaniu Lechia – Lech miał miejsce w sezonie 2011/2012 (w Gdańsku gole padały w ostatnich 12 meczach)
null Ostatni mecz w Gdańsku: 20.02.2022 (Lechia – Lech 1:0 po golu Koperskiego w 87 minucie)
null Lechia ma najgorszą obronę w Ekstraklasie (12 straconych bramek), Lech ma najsłabszą ofensywę w lidze (tylko 3 strzelone gole)

18:55 – Dobry wieczór z Polsat Plus Areny Gdańsk! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo tym razem prosto ze stadionu rywala. Dziś się okaże, czy dobry występ w meczu z Piastem był przypadkiem czy faktycznie coś drgnęło. Tylko 3 punkty!

18:55 – Co za aura. Jeszcze przed 17:00 niebo było czyste, po 17:00 nagle naszły chmury z których lunęło. W tej chwili znowu zebrały się ciemne chmury nad stadionem.

18:56 – Za chwilę pierwsze zdjęcia z Polsat Plus Areny i oczywiście skład Lecha.

18:56 – Nad stadionem mamy oberwanie chmury. Piłkarze Lecha, którzy już dotarli na stadion szybko zakończyli spacer po murawie.

19:04 – null

19:06 – Pierwsi kibice Lecha są już na sektorze.

19:15 – Poniżej skład Lecha. John van den Brom znowu zaskoczył a desygnując Marchwińskiego na dziesiątkę wręcz zszokował. Zaczynamy więc w dziesiątkę.

19:18 – W takich warunkach, na takiej śliskiej murawie idealny byłby dynamiczny Sousa czy Amaral a nie ociężały i mało zdeterminowany w grze Marchwiński. Trener miał jednak inne zdanie, raczej nie wie co robi.

19:21 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Joel Pereira.

19:26 – Według najnowszego meldunku frekwencja na Polsat Plus Arenie nie dobije dziś do 10 tysięcy. Można się spodziewać w porywach 8 tysięcy widzów na trybunach.

19:32 – Poniżej także skład Lechii. Jest parę niespodzianek, gra m.in. Tobers obok Gajosa, na stoperze debiutuje Abu Hanna.

19:35 – Wracając do składu Lecha: Dzisiaj tylko 3 punkty ratują Johna van den Broma przed ogromną krytyką. Patrząc na opinie kibiców miny przed meczem już im zrzedły a nastawienie nie jest już tak bojowe, jak kilkadziesiąt minut temu. Nikt nie rozumie, jak można desygnować Marchwińskiego i to w sytuacji, w której Lech i tak jest osłabiony brakiem Mikaela Ishaka. U Macieja Skorży taki skład byłby nie do pomyślenia.

19:45 – 45 minut do meczu, sektor Lecha powoli się zapełnia. Na pozostałych trybunach pustki

19:48 – Bramkarze obu drużyn rozpoczęli rozgrzewkę.

19:53 – Dla Lecha stawką meczu jest wydostanie się ze strefy spadkowej co będzie możliwe tylko w przypadku zwycięstwa. Niestety z takim składem najlepiej byłoby nie przegrywać do przerwy, a później wpuścić Sousę czy Amarala.

19:54 – W pierwszym zaległym meczu 6. kolejki Raków pokonał Pogoń 1:0.

19:55 – null Wliczając mecze na wszystkich frontach poznaniacy w sezonie 2022/2023 jeszcze nie wygrali na wyjeździe – 0-3-2, 5:9. Kolejorz ostatni raz triumfował na obcym terenie 14 maja z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim (2:1).

19:56 – Lechici wyszli na rozgrzewkę. „Jazda z ku*wami skanduje” – sektor Lecha.

19:57 – Są również lechiści. Na razie kibice Lecha bez trudu przekrzykują fanów Lechii, bo jest ich po prostu więcej, choć do meczu pozostały 33 minuty.

20:10 – null Zdjęcia trybun w tym sektora Lecha pojawią się w galerii po rozpoczęciu meczu, najdalej w przerwie spotkania.

20:11 – W każdym razie niespełna 20 minut przed meczem młyn Lechii wygląda dramatycznie.

20:16 – null Lech drugi z raz z rzędu gra w tym samym zestawieniu obrony. Ostatni raz nie stracił gola na wyjeździe w lidze dnia 16 kwietnia (Wisła P. – Lech 0:1).

20:18 – Miejscowy spiker czyta bilans Lechii i mówi z dumą o 18. miejscu w tabeli głośno podkreślając nazwę klubu. Gospodarze klaszczą. O co chodzi?

20:20 – Rozgrzewka zakończona. Za 10 minut odrabiamy straty z 6. kolejki. Pierwotnie ten mecz miał się odbyć 21 sierpnia o 15:00.

20:25 – 5 minut przed meczem młyn Lechii trochę się zapełnił. Gorzej z prostą trybuną.

20:28 – Na sektorach Lechii m.in. transparent „Żelem won!”. Żelem to prezes gdańskiego klubu.

20:30 – Wychodzą. Lech zagra w trzecim komplecie strojów, mecz zacznie się z małym opóźnieniem.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy. Pierwsza akcja i Marchwiński już się przewrócił.
1 min. – Odpowiedź gospodarzy. Niecelny strzał Durmusa z lewej nogi.
3 min. – Nieprzytomne zagranie Velde do Pereiry. W ogóle nie spojrzał.
6 min. – Bardzo spokojny początek. Obie drużyny wzajemnie się badają grając czujnie w defensywie. Lech nie ruszył na Lechię, choć ta miała ostatnio problemy na początku spotkań.
8 min. – Dwie akcje lechistów prawą stroną. Na końcu piłka w rękawicach Bednarka.
11 min. – Lech nie stworzył jeszcze żadnej akcji.
14 min. – null Pereira zagrał do Marchwińskiego, którego lekki strzał w polu karnym został przyblokowany
14 min. – null Niecelna główka Skórasia po bardzo dobrym dośrodkowaniu Pereiry!
15 min. – A teraz Kuciak broni sprytny strzał Skórasia. 2 minuty, 3 dobre szanse Lecha.

null 16 – 30 minuta

16 min. – null Fatalny błąd w rozegraniu piłki, na nasze szczęście Diabate w świetnej sytuacji nie pomyślał tylko huknął na siłę i bardzo niecelnie.
16 min. – Tym razem Bednarek paruje uderzenie z daleka!
18 min. – Po wrzutce Douglasa byłby samobój. Zawodnik Lechii trafił w poprzeczkę!
19 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! 1:0! Rzut rożny dla Lecha po wspomnianej interwencji stopera Lechii, wycofanie piłki i Kvekveskiri efektownym strzałem z daleka zdobywa piękną bramkę!

null Kvekveskiri
null Pereira

22 min. – Kibice Lechii tracą cierpliwość. Obrażają swojego prezesa.
23 min. – Znów Lech w polu karnym Lechii, znowu było groźnie po rzucie rożnym.
24 min. – Następna świetna wrzutka Pereiry, jednak nikomu nie udało się zamienić jej na gola.
26 min. – Lechici wciąż grają w piłkę. Po pierwszych słabych 10 minutach teraz wygląda to nieźle.
28 min. – No nie! Świetna szansa 3 na 3, którą fatalnym dograniem zepsuł Velde. To już 2 takie podanie!
29 min. – Z taką grą są szanse na 2 gola jeszcze przed przerwą. Potrzeba tylko więcej chłodnej głowy, więcej wyobraźni przy podaniach.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Następny świetny przerzut Pereiry, zgranie piłki głową, strzał z lewej strony pola karnego oddał Skóraś, jednak uderzenie zostało zablokowane!
35 min. – Tempo meczu spadło. Lech spasował z atakami.
36 min. – null Milić cierpi po faulu Diabate, który zobaczył tylko żółtko. Chorwat nie wstaje, źle to wygląda.
37 min. – Chyba koniec meczu dla niego.
40 min. – A jednak Milić na razie gra dalej.
41 min. – Akcja Lecha środkiem pola, jednak jeden z lechitów zgubił piłkę.
42 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!! Ależ kontra Lecha po stracie Lechii, Skóraś rozprowadził akcję, później pociągnął ją Velde, nawinął obrońcę i mocnym uderzeniem z lewej nogi podwyższył wynik! BRAWO!

45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze 4 minuty.
45+1 min. – null Indywidualna akcja Marchwińskiego, jakieś przekładanki, na końcu uderzenie Szymczaka nogami obronił Kuciak!
45+4 min. – Lech wciąż przy piłce.
45+4 min. – Koniec I połowy. Bardzo dobra odsłona w wykonaniu Lecha, duży luz w akcjach ofensywnych, można żałować, że poznaniacy nie prowadzą nawet 4:0, 5:0. Były ku temu okazje, oby po przerwie Mistrzowie Polski poszli za ciosem.
45+4 min. – null Aktualizacja zdjęć trybun:

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Widzów: 8036
46 min. – Początek II połowy. Zaczęła Lechia. Kolejorz, tylko zwycięstwo!
46 min. – null W przerwie Pingot zmienił Milicia.
48 min. – null Kartka dla Velde.
50 min. – Douglas nie wiedział co zrobić z piłką. Na szczęście Pereira nabił rywala.
51 min. – null Już powinno być po meczu. Szymczak odebrał piłkę z prawej strony, podał do Velde, który wbiegając w pole karne trafił w słupek! Później do siatki z bliska oczywiście nie umiał trafić Marchwiński.
52 min. – Tym razem płaskie uderzenie Velde wybronił Kuciak.
57 min. – Pewna interwencja Bednarka po strzale Durmusa z daleka.
58 min. – Za dużo luk pojawia się w Lechu w środku pola.
59 min. – GOOOOOOOOL!!!!!!! 3:0! Lechia łatwo rozklepana w środku i to tercetem wychowanków. Był Szymczak, był Marchwiński, który zanotował asystę, na końcu do siatki trafił Skóraś.

null Skóraś
null Marchwiński

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Murawski za Kvekveskiriego.
61 min. – Lechia jest dziś tak słaba w obronie, że Lechowi raczej nic już nie grozi.
64 min. – Dwie kontry Lecha środkiem. Najpierw Pereira nie wiedział, czy strzelać czy podawać, za chwilę Marchwiński uderzał, strzał został zablokowany.
66 min. – Niecelny strzał Marchwińskiego z lewej nogi po indywidualnej akcji. Lechia jest tak fatalnie zorganizowana, że nawet ten zawodnik w drugiej połowie błyszczy.
71 min. – Tempo meczu trochę spadło. Ważne, by Lech kontrolował mecz i nie dał sobie strzelić gola na wyjeździe pierwszy raz od 16 kwietnia.
73 min. – Marchwiński z Szymczakiem walczyli o piłkę z prawej strony, jednak nie dali rady.
74 min. – null Żukowski za Pereirę, Amaral za Marchwińskiego oraz Gio za Velde.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Z trudnej pozycji celnie, lecz słabo uderzył Gio.
78 min. – null Na murawie leży Skóraś. Musi się pozbierać, bo nie mamy już więcej zmian.
82 min. – Czujna interwencja Dagerstala, który wykonał wślizg zapobiegając tym samym groźnej szansie.
86 min. – Raczej nic już się nie zmieni.
87 min. – Kolejny chamski faul na Skórasia. Stec nie zobaczył żółtej kartki.
88 min. – Prawy obrońca Lechii dostał kartonik dopiero teraz, za kolejny faul.
90 min. – Jeszcze 3 minuty i Lech po 3 golach zgarnie bardzo ważne trzy punkty. Mistrz Polski zaczyna się odradzać, dzisiejsze spotkanie jest lepsze od tego niedzielnego.
90+1 min. – Kontrowersyjny skład na ten mecz obronił się co również jest dobrą informacją. Udało się po niezłej grze wypunktować rywala w kryzysie, który w obronie od 10 minuty wygląda fatalnie.
90+4 min. – Koniec! Wspaniały wieczór w Gdańsku. Lech Poznań wygrywa 3:0 i może już myśleć o niedzielnym meczu z Widzewem przy Bułgarskiej.

null null 6. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023 (mecz zaległy), środa, 31 sierpnia, godz. 20:30
null KS Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

null Bramki: 19.Kvekveskiri 42.Velde 59.Skóraś

null Asysty: 1:0 – Pereira 2:0 – Skóraś 3:0 – Marchwiński

null Żółte kartki: Diabate, Kałuziński, Stec, Sezonienko – Velde