II-liga: Górnik Polkowice – Lech II Poznań 3:3

W meczu 9. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 3:3, choć po 35 minutach prowadził już 2:0. Rezerwy Kolejorza z tylko jednym zwycięstwem wciąż pozostają w strefie spadkowej do III-ligi.

Lech II Poznań już kolejny raz w tym sezonie roztrwonił dwubramkowe prowadzenie. Przez chwilę nawet przegrywał 2:3, ale po chwili do remisu 3:3 doprowadził rezerwowy Krystian Sanocki. Po jego bramce nic już się nie zmieniło, niebiesko-biali znowu nie potrafili wygrać, przez co pozostali w strefie spadkowej.

Lech II Poznań na szczeblu centralnym nie umie grać z Górnikiem Polkowice. W pięciu meczach dwa razy zremisował (na wyjazdach) i trzy razy przegrał. Dziś rezerwy przerwały krótką serię dwóch kolejnych porażek z tym przeciwnikiem.

Lech II Poznań po 9. kolejce II-ligi sezonu 2022/2023 z 7 punktami na swoim koncie i bilansem 1-4-4, gole: 13:17 zajmuje spadkowe i 15. miejsce w ligowej tabeli (ta kolejka wciąż trwa). Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają za tydzień z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się we Wronkach.

9. kolejka II-ligi 2022/2023, sobota, 3 września, godz. 18:00
Górnik Polkowice – Lech II Poznań 3:3 (2:2)

Bramki: 38.Pisarek 43.Ratajczak 66.Burka – 2.Gogół 35.Czekała 70.Sanocki

Żółte kartki: Ratajczak, Kołbon, Karmelita, Poczwardowski, Idzik – Olejnik, Pacławski, Laskowski, Gogół, Dziuba

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Górnik: Wojtas – Burka, Bojdys, Ratajczak – Fryzowicz (57.Sławek), Gajda, Kołbon (57.Poczwardowski), Kiebzak (73.Wacławczyk), Karmelita – Pisarek (77.Idzik), Hafez (77.Baranowski).

Lech II: Bąkowski – Zagórski, Olejnik, Laskowski, Kukułka (71.Palacz) – Gogół, Kozubal (71.Dziuba) – Pacławski (58.Wilak), Czekała (58.Żołądź), Antczak (67.Sanocki) – Spławski.

Rezerwowi: Mleczko, Sommerfeld, Palacz, Kryg, Żołądź, Wilak, Dziuba, Sanocki, Wełniak.