Mistrzowski tydzień, komplet 9 punktów! Lech – Widzew 2:0

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Widzewa Łódź. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Pierwszy oficjalny mecz z Widzewem od 10 marca 2014 (2:2 w Łodzi) a w Poznaniu pierwszy od 29 września 2013 roku (wygrana 1:0)
null Lech nie przegrał z Widzewem w żadnym z 5 ostatnich ligowych meczów (w 4 nie stracił gola)
null Lech ostatnią porażkę z Widzewem poniósł 27 listopada 2011 roku (przy Bułgarskiej 0:1)
null Od 2002 roku Lech rozegrał 16 ekstraklasowych meczów z Widzewem. Przegrał tylko 2 razy (2:3 na wyjeździe w 2006 roku oraz w 2011 u siebie 0:1)
null Lech w ostatnich 5 domowych meczach z Widzewem w lidze stracił tylko jednego gola
null Lech i Widzew wygrał ostatnie 2 mecze ligowe tracąc tylko jedną bramkę

15:45 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Poznań -> Gdańsk i w kolejną niedzielę znowu Poznań. Czas rozpocząć kolejny w tym sezonie przedmeczowy i meczowy raport na żywo prosto ze stadionu. Gramy dziś o komplet 9 punktów w ciągu tygodnia. Tylko następne zwycięstwo!

15:45 – Pod stadionem policji znacznie więcej niż przy okazji innych meczów, nawet zaczepiają pytając dokąd się jedzie. W okolicach stadionu lata też helikopter.

15:46 – Stewardzi zajmująca miejsca na trybunach, ci przy sektorze gości siedzą już od kilkunastu minut.

15:52 – null Pierwsze zdjęcia:

15:53 – Dziś zdjęć w trakcie relacji będzie bardzo dużo, można spodziewać się aktualizacji galerii live przed meczem, w trakcie przerwy a nawet po meczu. Jedynie tradycyjna fotorelacja z murawy może być trochę później niż zwykle.

15:54 – Piłkarze Lecha dotarli na Bułgarską, trwa spacer po murawie.

15:56 – Kibice Widzewa docierają właśnie pod stadion.

16:00 – Niebawem skład Lecha Poznań na dzisiejszy mecz.

16:05 – Na stadion dojechali także gracze Widzewa.

16:08 – null Przy obecnych wynikach wygrana dzisiaj pozwoliłaby Kolejorzowi awansować z 15 na 8. miejsce. To jedyny cel na 4 września.

16:10 – Poniżej skład Lecha. Bardzo ryzykowny, wielu zawodników gra 3 mecz w ciągu tygodnia. Jest nawet Milić, który w Gdańsku zszedł w przerwie.

16:12 – Nie ma szans, by znowu ten skład zagrał tak samo dobrze, jak w Gdańsku. Kolejny raz się nie uda, tym bardziej, że Widzew jest obecnie lepszym zespołem od Lechii.

16:14 – Taki skład to ryzyko z jeszcze jednego powodu. Widzew podczas meczów pokonuje bardzo dużo kilometrów (nawet ponad 120 km). Jak Lech ma to wytrzymać grając 3 raz w ciągu tygodnia w podobnym zestawieniu? Van den Brom znowu mocno ryzykuje.

16:18 – Poniżej także skład Widzewa. Bardzo ofensywny.

16:18 – null Warto jeszcze zwrócić uwagę, że z kadry Lecha całkowicie wypadł Satka, a wrócił Ishak, który już w piątek trenował.

16:20 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Antonio Milić.

16:24 – null Lech gra u siebie z Widzewem pierwszy raz od września 2013 (1:0 po golu Teodorczyka). Wtedy w niebiesko-białych barwach debiutował Barry Douglas, który dzisiaj znowu zaczyna od początku. Dodatkowo obchodzi 33. urodziny.

16:35 – Sektor gości powoli się zapełnia. Będzie dziś wypełniony.

16:44 – Pod stadionem pokaz pirotechniczny.

16:45 – Bramkarze obu ekip pojawili się na rozgrzewce.

16:56 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce. Kocioł już pełen w 80%.

17:00 – null 30 minut:

17:15 – Bardzo dobrze wygląda dzisiaj Kocioł i III trybuna. Frekwencja przekroczy 23 tysiące.

17:20 – Rozgrzewka zakończona. Za 10 minut zaczynamy. Spiker czyta składy.

17:28 – null

17:29 – Galvanize z głośników, obie drużyny wychodzą na murawę i zagrają w tradycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zaczął Lech.
2 min. – Kontra Lecha, w której źle z prawej strony podał Velde.
3 min. – null Marchwiński leży i nie wstaje.
5 min. – W Kotle oprawa i dużo piro. Na murawie nadal leży Marchwiński, który dostał w głowę.
6 min. – Gramy dalej, na razie w dziesięciu.
7 min. – null Amaral za Marchwińskiego. Ten skład od razu wygląda lepiej.
8 min. – Zbyt głębokie dośrodkowanie Pereiry. Szkoda.
11 min. – Douglas do Karlstroma. Podanie Szweda z lewej strony pola karnego zostało przyblokowane.
15 min. – Widzew z ustawienia 3-4-3 przechodzi na 3-5-2. Momentami ciężko jest się przebić.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Lech cały czas atakuje próbując na różne sposoby sforsować obronę rywala.
19 min. – Z indywidualną akcją ruszył nawet Dagerstal, ale będąc już na połowie Widzewa źle podał piłkę.
22 min. – Przerzuty piłki dotąd nie wychodzą nam zbyt dobrze.
25 min. – Więcej przy piłce zaczął utrzymywać się Widzew.
27 min. – I groźna akcja gości prawą stroną, którą napędził Letniowski. Lechici dwa razy wybili piłkę.
27 min. – Kolejna interwencja, tym razem piłkę na aut wybił Dagerstal.
29 min. – null Bombę Kvekveskiriego sparował Ravas! Dobijał jeszcze Karlstrom, ale to uderzenie zostało zablokowane.
30 min. – null Teraz Kvekveskiri płasko i znowu broni Ravas!

null 31 – 45 minuta

32 min. – Odpowiedź Widzewa. Zablokowane uderzenie Nunesa!
33 min. – Kocioł pod bramką Lecha po rzucie rożnym. Piłkę piętą źle uderzył Żyro.
35 min. – Skóraś rozprowadził akcję do prawej strony, gdzie Velde niepotrzebnie oddał strzał na ziłę.
36 min. – null Oprawa:

38 min. – Skóraś odzyskał piłkę, którą od razu stracił słaby technicznie Szymczak. Szkoda, byłoby 2 na 2.
39 min. – Wrzutka Douglasa do nikogo. Mało jest dziś dośrodkowań lub są one bardzo niecelne.
41 min. – Ajjj Rogala po rożnym zakręcił Velde, lecz minimalnie nad poprzeczką!
43 min. – Soczyste uderzenie Velde zza pola karnego. Jest kartka dla Żyro + wolny na strzał.
44 min. – Douglas prosto w mur. To już nie te lata, kiedyś zdobyłby gola z takiej pozycji.
45 min. – Celny strzał Skórasia z bardzo dużej odległości.
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze 4 minuty.
45+2 min. – null Lech świetnie wyszedł z piłką z naszej połowy, Skóraś w polu karnym zagrał do Szymczaka, a ten nie trafił! To była dwusetka!
45+4 min. – null Kontra 3 na 3 po wolnym dla Widzewa po którym interweniował Bednarek. Amaral do Velde i Norweg w swoim stylu stracił piłkę!
45+4 min. – Mimo dużej przewagi Lecha do przerwy tylko 0:0. Może byłoby lepiej, gdyby nie Velde i Szymczak.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Widzów: 23725.
46 min. – null Żukowski za Velde.
49 min. – Lech od początku tej połowy w ataku pozycyjnym. Im szybciej sforsuje mur tym lepiej.
49 min. – null Ravas broni główkę Amarala po dośrodkowaniu Pereiry!
51 min. – Dwie akcje Nunesa, przy jednej wrzutce źle do piłki wyszedł Bednarek. Upiekło się.
52 min. – Dobra kontra Skórasia zatrzymana faulem Letniowskiego.
55 min. – Widzew rzuca petardami w sektory Lecha.
57 min. – Policja weszła na IV trybunę.
58 min. – A na boisku Pereira wrzucił na głowę Douglasa. Szkotowi zabrakło centymetrów.
59 min. – Następna wrzutka Pereiry nie wiadomo po co. Więcej prostopadłych podań by się przydało.
60 min. – Płaskie zagranie z lewej nogi, nogę przyłożył Szymczak, który z trudnej pozycji posłał piłkę nad bramką.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Kartka dla Skórasia.
63 min. – null Gio za Pereirę, Ishak za Szymczaka.
65 min. – Piłkę w środku stracił Hanousek, z kontrą ruszyli Ishak i Gio, na końcu niecelny strzał oddał Skóraś!
66 min. – Podanie Żukowskiego jak w rezerwach Rangers. Pereira to to nie jest.
67 min. – Kolejne tragiczne podanie Żukowskiego. Po co on wszedł?!
70 min. – Lech gra, kontrę miał Zjawiński. Oczywiście po wcześniejszym złym podaniu Żukowskiego.
71 min. – Po tej kontrze Widzew miał korner, niecelnie głową uderzył jeden ze stoperów.
72 min. – Czas ucieka, gola nie ma, akcji też niewiele.
73 min. – null Rebocho za Douglasa.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Lech zaczął wyglądać słabo. Niestety.
79 min. – Przez straty Karlstroma i Kvekveskiriego goście mieli okazję. Lechowi brakuje sił? czy umiejętności? Na pewno brakuje boiskowej kontroli.
80 mim. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakoś się udało. Piłkę przed bramką otrzymał Amaral, który lekkim strzałem zza pola karnego po ziemi zdobył gola! AMARAL!

null Amaral
null Ishak

81 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!!!! Strata piłki, Gio wypuścił Ishaka, który pokonuje Ravasa! 2 minuty, 2 gole!

null Ishak
null Tsitaishvili

83 min. – Co za szał na stadionie! Trybuny eksplodowały 2 razy w ciągu 2 minut!
85 min. – Widzew miał rzut wolny, który zmarnował!
87 min. – Kontra Lecha po której bliski gola był Skóraś. Ma ten gaz!
90 min. – Kvekveskiri uderzeniem z daleka nabił Ishaka, lecz był spalony.
90 min. – Jeszcze 2 minuty i Lech w tydzień zdobywa 9 punktów!
90+2 min. – Koniec! To był wielki, mistrzowski tydzień. Lech od zeszłej niedzieli zdobył komplet 9 punktów i podskoczył w tabeli do górnej ósemki. Już w czwartek mecz z Villarreal w Valencii będący nagrodą za Mistrzostwo Polski.

null null 8. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 4 września, godz. 17:30
null KKS Lech Poznań – RTS Widzew Łódź 2:0 (0:0)

null Bramki: 80.Amaral 81.Ishak

null Asysty: 1:0 – Ishak 2:0 – Tsitaishvili

null Żółte kartki: Skóraś – Żyro, Letniowski

null Widzów: 23725

null Sędzia: Sylwestrzak (Wrocław)

null Sędzia techniczny: Rasmus

null Sędziowie boczni: Arys, Karasewicz

null Sędziowie VAR: Frankowski, Boniek

null Lech: Bednarek – Pereira (63.Tsitaishvili), Dagerstal, Milić, Douglas (73.Rebocho) – Karlstrom, Kvekveskiri – Velde (46.Żukowski), Marchwiński (7.Amaral), Skóraś – Szymczak (63.Ishak).

null Rezerwowi: Rudko, Żukowski, Pingot, Rebocho, Murawski, Sousa, Tsitaishvili, Amaral, Ishak.

null Widzew: Ravas – Stępiński, Żyro, Kreuziegler – Danielak (90.Milos), Hanousek, Letniowski (78.Lipski), Nunes (90.Hansen) – Zjawiński (73.Sypek), Sanchez, Pawłowski (46.Kun).

null Rezerwowi: Lytvynenko, Szota, Chorbadzhiyski, Milos, Zieliński, Hansen, Kun, Lipski, Sypek,