Dogrywka: Lech – Widzew 2:0

W niedzielne popołudnie Lech Poznań wygrał jak najbardziej zasłużenie, lecz Widzew Łódź postawił trudniejsze warunki niż Lechia Gdańsk czy przede wszystkim Piast Gliwice. Mocno zdeterminowany przeciwnik miał swój plan na to spotkanie, broniąc się przez większość czasu potrafił bardzo groźnie odgryzać się. W końcu o wyniku zdecydowali rezerwowi Kolejorza, błysnął przede wszystkim Mikael Ishak notując najpierw asystę a później gola na 2:0, który definitywnie zakończył emocje w tym ciekawym meczu. Beniaminek nie oddał przy Bułgarskiej ani jednego celnego strzału, choć miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Lech Poznań będący drużyną lepszą piłkarsko momentami przez swoje wysokie ustawienie w ofensywie gubił kontrolę nad meczem, w którym do zwycięstwa potrzebna była też cierpliwa, konsekwentna gra do 82 minuty.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira (63.Tsitaishvili), Dagerstal, Milić, Douglas (73.Rebocho) – Karlstrom, Kvekveskiri – Velde (46.Żukowski), Marchwiński (7.Amaral), Skóraś – Szymczak (63.Ishak).

1-3-4-3 przechodzące na 1-5-3-2

Ravas – Stępiński, Żyro, Kreuziegler – Danielak (90.Milos), Hanousek, Letniowski (78.Lipski), Nunes (90.Hansen) – Zjawiński (73.Sypek), Sanchez, Pawłowski (46.Kun).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

80 minuta – Akcja, których w tym meczu było bardzo mało a która dała Lechowi gola na 1:0. W końcu jakieś prostopadłe podanie zamiast przerzutu piłki z jednej strony na drugą czy dośrodkowania futbolówki w pole karne do nikogo. Płasko zagrał Nika Kvekveskiri, dość mocne podanie dobrze przyjął Joao Amaral i na małej przestrzeni z klepki pograł z Mikaelem Ishakiem. Szwed po otrzymaniu krótkiego podania od razu oddał piłkę ruchliwemu Portugalczykowi, który jeszcze lekkim balansem ciała zwiódł rywala, po czym oddał precyzyjny strzał po ziemi w długi róg bramki Ravasa. W tej sytuacji Lech Poznań wreszcie zaskoczył Widzew Łódź dwoma podaniami w środkowej strefie zdobywając na końcu gola po uderzeniu zza pola karnego.

1. ArekCesar pisze:

Akcja trochę podobna do akcji Cracovii ze srakowem.
    Jestem ciekaw kiedy Marchwiński w tą minutę przebiegł te 380 metrów. Chyba, że liczyli mu razem z przeniesieniem noszami do szatni.