Kolejna upalna wyprawa

Lech Poznań powoli szykuje się do kolejnej europejskiej wyprawy. Kolejorz gościł już w upalnym i dusznym Baku, w gorącym Batumi, w chłodnym Reykjaviku i pierwszy raz w Luksemburgu, gdzie temperatura podczas meczu o awans do fazy grupowej także była wysoka. W czwartek, 8 września, o godzinie 18:45 niebiesko-białym znowu przyjdzie rywalizować w letniej aurze.Villarreal CF swoją siedzibę ma w małym, zaledwie 50-tysięcznym mieście Vila-real oddalonym od Walencji o niespełna 65 kilometrów. Właśnie w Walencji przyjdzie w czwartek zagrać Mistrzom Polski, gdyż obiekt żółtych o nazwie Estadio de la Ceramica znajduje się aktualnie w dużej przebudowie. Triumfatorzy Ligi Europy 2021 mają powrócić na swój obiekt zimą. Na razie władze siódmej drużyny La Liga 2021/2022 sprzedały na ten sezon komplet 20,5 tysiąca karnetów co oznacza, że po powrocie na wyremontowany stadion nie będzie można kupić biletów na domowe mecze Villarrealu. Chętnych na karnety było oczywiście więcej, jednak uczestnik 1/2 finału Champions League 2021/2022 musiał zostawić wolne miejsca m.in. dla vipów czy fanów ekip przyjezdnych.

Żółta łódź podwodna od początku sezonu 2022/2023 korzysta z obiektu Levante o nazwie Estadio Ciutat de Valencia. Stadion ten leży w północnej części ponad 800-tysięcznej Walencji będąc obiektem należącym do miasta. Nie jest to stadion, który już w środę po przylocie zrobi wrażenie na piłkarzach Lecha Poznań. Obiekt znajduje się obok centrum handlowego, między blokami mieszkalnymi, stadion dosłownie sąsiaduje z ulicami, które go otaczają, a także m.in. z kościołem, przystankiem tramwajowym, sklepem sieci Jysk czy marketem Carrefour.

Arena czwartkowego meczu po przebudowie

Historia typowo piłkarskiego obiektu, który niczym specjalnym się nie wyróżnia sięga aż 1969 roku. Od tamtej pory stadion Levante był kilka razy modernizowany, szczególnie w XXI wieku przeszedł istotne zmiany. W ostatnich latach wymieniono m.in. krzesełka, zainstalowano dach nad trzema pozostałymi trybunami, zatem w tej chwili Estadio Ciutat de Valencia jest w pełni zadaszony posiadając do tego dwa telebimy za bramkami. Obecnie obiekt na którym w czwartek po 18:45 zaprezentuje się Kolejorz może pomieścić nieco ponad 26 tysięcy widzów.

null
null

Podopieczni Unaia Emery’ego w sezonie 2022/2023 rozegrali na stadionie Levante w Walencji dwa mecze. Pokonali na nim Hajduka Split 4:2 i w niedzielę Elche aż 4:0. Oba te spotkania z trybun śledziło odpowiednio 11275 i 13915 widzów. Każdy z 20,5 tysiąca karnetowiczów Villarreal CF może pobrać darmową wejściówkę na spotkanie 1. kolejki Ligi Konferencji 2022/2023 z Lechem Poznań. Dodatkowo hiszpański klub organizuje transport z Vila-real do Walencji w cenie 3 euro od osoby. Ciężko oczekiwać, aby 8 września trybuny Estadio Ciutat de Valencia zapełniły się, frekwencja może być podobna jak podczas gier z Hajdukiem oraz Elche. Za 3 dni mecz w Hiszpanii zostanie rozegrany w słońcu i w temperaturze +30°C. W środę wieczorem na obiekcie należącym do Levante odbędzie się konferencja prasowa Johna van den Broma, po niej na głównej płycie będzie miał miejsce godzinny trening niebiesko-białych.

Estadio Ciutat de Valencia – fot: abc.es, idom.com
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. ArekCesar pisze:

    Oj nasi będą mieli pole do popisu, będzie się niosło „wygraj dla nas mecz, nie poddawaj się!”