Godny występ. Villarreal – Lech 4:3

O godzinie 18:45 na Estadio Ciutat de Valencia w Walencji (obiekt Levante), początek meczu 1. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Villarreal CF a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Villarreal – Lech (08.09.2022)

null 2 mecze Lecha w Hiszpanii, 0 zwycięstw (1983 Athletic Bilbao 0:4, 1988 FC Barcelona 1:1)
null 12 wyjazdowych meczów Lecha we wrześniu w Europie (5-4-3)
null Lech na inaugurację fazy grupowej jeszcze nie wygrał (3 remisy, 1 porażka)
null Już 7 kolejnych wyjazdów Lecha w Europie bez zwycięstwa (2 remisy, 5 porażek)
null Wygrana jest warta 500 tys. euro, za remis kluby otrzymają 166 tysięcy
null 39 meczów polskich drużyn z hiszpańskimi, tylko 4 wygrane – 4-7-28, 34:85
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Radosław Murawski

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – GRAMY! Europejska przygoda Mistrza Polski nadal trwa! Startuje piąta faza grupowa z udziałem Lecha Poznań, który w takich meczach, jak z Villarreal pisze swoją historię! To już 151 spotkanie na arenie międzynarodowej wliczając Puchar Intertoto.
1 min. – Mecz rozpoczęli lechici.
2 min. – Początek dla poznaniaków, którzy więcej utrzymują się przy piłce.
2 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0!!!! Historia pisze się na naszych oczach! Pressing powiódł się, Ishak przejął piłkę, w polu karnym podał do Skórasia, który dostawił nogę i zdobył bramkę! Brawo Lech!

null Skóraś
null Ishak

4 min. – Ucierpiał Pereira, ale już wrócił na boisko.
5 min. – Lech zaskoczył Villarreal grą w piłkę.
6 min. – Niecelny strzał Kvekveskiriego! Atakują poznaniacy.
8 min. – null W posiadaniu piłki 63% do 37% dla Lecha.
10 min. – Hiszpanie nie radzą sobie z wysokim pressingiem Lecha. Villarreal popełnia błąd za błędem.
12 min. – Bardzo dobra interwencja Murawskiego, który zatrzymał Chukwueze.
15 min. – Lech na razie wygrywa środek pola.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Tym razem Chukwueze zatrzymał Rebocho. To ważne, ponieważ ten zawodnik robił z Hajdukiem, co chciał.
18 min. – Prosta strata przez złe podanie Kvekveskiriego do Karlstroma. Na szczęście napastnik Villarreal nie dał rady dogonić piłki.
18 min. – Hiszpanie faulują na razie więcej niż Lech. Są bardzo rozczarowani przebiegiem spotkania.
19 min. – Druga dobra interwencja Dagerstala w defensywie.
20 min. – Kolejny raz lechici byli bliscy odbioru piłki na połowie rywala.
22 min. – Villarreal nie gra na razie jak typowo hiszpański zespół. Dotąd kopie po nogach, irytuje się po nieudanych zagraniach, jest zaskoczony postawą Lecha.
25 min. – Akcja gospodarzy, w której Pereira nabił piłką Moralesa. Bez zagrożenia.
26 min. – null Skóraś jest autorem najszybciej zdobytego gola w fazie grupowej Ligi Konferencji 2022/2023.
27 min. – Kvekveskiri gra w środkowej strefie bardzo nieodpowiedzialnie.
28 min. – null Dopiero pierwszy strzał Villarreal w tym meczu. Niecelnie z ostrego kąta uderzył Baena.
30 min. – Gospodarze zaczynają zyskiwać optyczną przewagę.

null 31 – 45 minuta

32 min. – null Jest remis. Chukwueze trafia na 1:1 po dośrodkowaniu z lewej strony. Niestety, nikt go nie krył.
34 min. – Bramkę zdobył ten, który błyszczał w meczu z Hajdukiem. Można było uniknąć tego gola, ale lechici zagapili się w polu karnym.
36 min. – null 2:1 dla Villarreal. Kvekveskiri nie przeciął podania środkiem pola, pogubili się stoperzy, Baena po rykoszecie i po uderzeniu z dystansu zdobywa gola.
38 min. – Statystyki się zmieniły. W posiadaniu piłki 66% do 34% dla Villarreal.
38 min. – null Strzał Dagerstala głową po koźle trafia w poprzeczkę! Szwed miał świetną szansę do wyrównania po wrzutce z rzutu wolnego.
40 min. – null Była okazja dla Lecha, jest gol dla Villarreal. Chukwueze zakręcił w swoim stylu, wyłożył piłkę do Baeny do którego nie zdążył Milić. Bednarek bez szans, 3:1.
42 min. – Zablokowany strzał Murawskiego w polu karnym.
44 min. – Miękkie dośrodkowanie Pereiry na głowę Amarala. Portugalczykowi zabrakło wzrostu.
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze 2 minuty.
45+2 min. – null Do przerwy: Austria – Hapoel 0:0.
45+3 min. – Koniec I połowy. Do 30 minuty było idealnie, później Villarreal pokazał jakość zdobywając 3 gole w 8 minut.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II odsłony.
46 min. – I karny dla Lecha! Akcja Karlstroma, strzał Amarala, zawodnik rywala zagrał ręką.
47 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!! Ishak z 11 metrów pewnie w sam środek. 2 gol Lecha w Hiszpanii!

null Ishak
null bez asysty

50 min. – Już w ataku są gospodarze. Morales powstrzymany w ostatniej chwili.
51 min. – I dwóch stoperów Villarreal z żółtymi kartkami.
54 min. – Efektowna akcja Lecha, Skóraś urwał się prawą stroną, oddał piłkę na środek do Murawskiego, który wykonał minimalnie niecelny strzał.
55 min. – Znowu Lech gra w piłkę, znowu wygląda nieźle.
57 min. – Pressing Villarreal, Murawskiego udało się oddalić zagrożenie.
58 min. – Chukwueze znowu zakręcił naszą obroną, na szczęście źle podał do Baeny, który oddał niecelny strzał.
59 min. – Akcja lewą flanką Amarala, który zszedł do środka i oddał przyblokowany strzał. Portugalczyk miał wiele miejsca, Villarreal nie kontrolował akcji.

null 61 – 75 minuta

62 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Lechici znowu odzyskali piłkę na połowie rywala, efektownym podaniem Ishaka wypuścił Skóraś, szwedzki napastnik wyrównuje. 3:3!

null Ishak
null Skóraś

64 min. – Ten remis nie jest przypadkowy. Lech naprawdę dobrze wyglądał w tej połowie i zasłużenie wbił 2 gole. Leci po więcej!
68 min. – Dobra interwencja Bednarka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
69 min. – Villarreal ponownie jest w ataku pozycyjnym.
70 min. – Murawski -> Pereira. Wrzutka Portugalczyka była już zła.
71 min. – null Szymczak za Amarala.
75 min. – Ostatni kwadrans meczu. Nadal jest 3:3, to na Villarreal spoczywa większa presja.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Lech mocno cofnięty, będzie już bronił tego wyniku. Do 65 minuty to jednak Mistrz Polski grał w piłkę dość łatwo zdobywając 2 gole.
78 min. – null Tsitaishvili za Skórasia i Velde za Ishaka.
79 min. – Płaskie zagranie Pereiry do Szymczaka. Napastnik nie opanował piłki.
82 min. – Rzut rożny dla Lecha, Hiszpanie wybili piłkę, na 30 metrze ręką zagrał już Murawski, arbiter odgwizdał rzut wolny.
84 min. – Dobra interwencja Bednarka po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego. Bramkarz Lecha leży na murawie.
85 min. – null Gramy dalej. Kartka dla Murawskiego.
86 min. – Główkę Moreno wybronił Bednarek! Uffff.
89 min. – null Niestety. 4:3 dla gospodarzy. Po uderzeniu zza pola karnego Villarreal zdobywa gola.
90 min. – null Sousa za Kvekveskiriego.
90+2 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+4 min. – Ostre wejście w Pereirę.
90+5 min. – Pereira dośrodkował na głowę Karlstroma! Broni Jorgensen, jednak sędzia i tak widział spalonego.
90+5 min. – Koniec. Zabrakło paru minut do sensacji na skalę Europy, jednak Mistrz Polski wstydu nie przyniósł. Prowadził 1:0, później z 1:3 wyszedł na 3:3, w Walencji działo się naprawdę wiele. Lech Poznań momentami pokazał klasę mogąc z optymizmem patrzeć w przyszłość.

null 1. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 8 września, godz. 18:45
null Villarreal CF – KKS Lech Poznań 4:3 (3:1)

null Bramki: 32.Chukwueze 36 i 40.Baena 89.Coquelin – 2.Skóraś 47.Ishak – k. 62.Ishak

null Asysty: 1:0 – Ishak 2:3 – bez asysty 3:3 – Skóraś

null Żółte kartki: Mendi, Cuenca, Chukwueze, Baena – Murawski

null Widzów: 10385

null Sędzia: Ali Palabiyik (Turcja)

null Sędzia techniczny: Kadir Saglam

null Sędziowie boczni: Ceyhun Sesiguzel, Serkan Olguncan

null Sędziowie VAR: (brak)

null Villarreal: Jorgensen – De La Fuente (64.Femenia), Cuenca, Mandi, Mojica – Chukwueze (81.Pino), Coquelin, Morlanes (64.Parejo), Trigueros (46.Jackson) – Morales (64.Moreno), Baena.

null Rezerwowi: Rulli, Alvarez, Femenia, Pedraza, Torres, Capoue, Pino, Lo Celso, Parejo, Jackson, Moreno.

null Lech: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić, Rebocho – Kvekveskiri (90.Sousa), Karlstrom, Murawski – Skóraś (78.Tsitaishvili), Ishak (78.Velde), Amaral (71.Szymczak).

null Rezerwowi: Rudko, Bąkowski, Czerwiński, Satka, Douglas, Żukowski, Pingot, Kozubal, Velde, Sousa, Tsitaishvili, Szymczak.