Byliście lepsi. Pogoń – Lech 2:2

O godzinie 15:00 na stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera mieszczącym się przy ulicy Karłowicza 28 w Szczecinie, początek meczu 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Pogoni Szczecin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Kolejne 3 ligowe wygrane Lecha bez straty gola, Pogoń ostatni raz przegrała u siebie 20 kwietnia
null W raptem 5 na 18 ostatnich meczów gola strzelał zarówno Lech jak i Pogoń
null 4 z rzędu mecze z Pogonią bez porażki (ostatnia przegrana Lecha w Szczecinie – październik 2018)
null Tylko 13 zwycięstw Lecha w Szczecinie (10 ligowych), 9 wygranych bez straty gola (7 z rzędu), 4 zwycięstwa 1:0
null 18 ostatnich meczów z Pogonią na wszystkich frontach to aż 10 wygranych Lecha, 5 remisów i 3 porażki
null Lech ostatni raz przegrał na wyjeździe w lidze 20 lutego z Lechią w Gdańsku 0:1 (ligowa seria 8 z rzędu wyjazdów bez porażki)

14:00 – Dzień dobry ze Szczecina. Na kolejnym w sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo, tym razem prosto z obiektu rywala. Dziś Kolejorz ma kolejną szansę doskoczenia do ligowej czołówki. Wygra w lidze 4 z rzędu? To przy meczach co 3-4 dni byłoby dużym wyczynem.

14:03 – null Pierwsze fotki:

14:05 – Poniżej od kilkunastu minut skład Lecha. Jest parę zmian i są zaskoczenia. Szymczak na skrzydle, Sousa na dziesiątce, ale może schodzić na prawe skrzydło. Wkrótce okaże się, jak to będzie wyglądało.

14:07 – Pogoda w Szczecinie lepsza niż w Poznaniu. Przebija się słońce, jest trochę cieplej.

14:26 – null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Mikael Ishak.

14:27 – Podczas tego meczu gospodarze otwierają kolejne trybuny przebudowywanego obiektu. Mecz z Lechem obejrzy komplet ponad 17 tysięcy widzów w tym liczna grupa kibiców Kolejorza.

14:32 – Trwa rozgrzewka obu drużyn.

14:37 – W porównaniu z kadrą na mecz z Villarreal znowu nie ma Alana Czerwińskiego. Dzisiejsze ustawienie Lecha 1-4-2-3-1 może przechodzić na 1-4-4-2 a nawet na 1-4-3-3, w którym poznaniacy zagrali w Walencji. Niedługo wszystko będzie jasne.

14:43 – Dzisiejszy wynik może mieć spory wpływ na tabelę. W razie wygranej Lech może przeskoczyć nawet na 5. miejsce lub spaść na 13. pozycję. Jest spory ścisk, dla postronnego kibica tabela Ekstraklasy prezentuje się interesująco.

14:46 – Spiker czyta składy, do meczu pozostał niespełna kwadrans.

14:56 – Obie drużyny już na murawie. Lech dziś w białych trykotach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Mecz rozpoczęli gospodarze.
2 min. – Akcja Pogoni a konkretnie Almqvista, którego zatrzymał Douglas.
4 min. – null Ajjjjjjj. Świetna akcja Lecha, który wyszedł spod pressingu. Później źle podał Skóraś, ale szanse i tak mieli lechici. Ishak uderzając z pola karnego nie trafił w światło bramki! To była setka!
6 min. – Już trzy faule popełnione przez Pogoń w tym dwa na Murawskim.
8 min. – null 1:0 dla Pogoni. Efektowna akcja Almqvista, który łatwo ograł Douglasa, pierwszy strzał obronił Bednarek, ale dobił jeszcze Kowalczyk.
10 min. – Akcja Ishaka z lewej strony pola karnego, który źle podał.
14 min. – Pogoń jest bardzo mocno nakręcona. Nie ma w tym nic dziwnego, to dla nich mecz sezonu, w dodatku rywal wie o sytuacji, w której jest Lech.

null 16 – 30 minuta

16 min. – null Lech w tym sezonie ligowym wygrywał tylko wtedy, gdy jako pierwszy obejmował prowadzenie.
19 min. – Akcja Douglasa lewą flanką po której piłkę wyłapał Stipica. Bezużyteczny w tej akcji był Szymczak.
20 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Zamieszanie w polu karnym po akcji Karlstroma prawą stroną pola karnego, który zdołał minąć Stipicę. Do siatki po złym wybiciu obrony Pogoni trafia ostatecznie Ishak! 1:1!

null Ishak
null bez asysty

23 min. – null Mikael Ishak w 2022 roku strzelił w Szczecinie już 3 gole.
23 min. – null Warto przypomnieć, że Szwed jest dziś obserwowany w ramach „Oko na grę” i właśnie pracuje na dobrą ocenę.
24 min. – Celny strzał Grosickiego zza pola karnego obronił Bednarek.
27 min. – Lech stara się prowadzić atak pozycyjny często zmieniając strony ataku. Na lewą flankę przeszedł teraz Skóraś.
28 min. – Niecelna główka Bartkowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Pogoń ponownie zaczęła się odgryzać. Jest groźna w bocznych sektorach boiska, gdzie Lech sobie nie radzi.
34 min. – Lech prowadził atak, stracił piłkę, z kontrą lewą stroną wyszedł Borges, który na szczęście źle podał do Zahovicia.
36 min. – null Nieee. Świetna wrzutka Pereiry, w polu karnym był Douglas, który uderzył głową i fatalnie chybił z może piątego metra. To była kolejna setka!
39 min. – I znowu Lech! Kopał w polu karnym Szymczak, zablokowany strzał oddał Sousa, próbował Murawski, na końcu z powietrza nie trafił Ishak!
40 min. – Ponownie poznaniacy w ataku pozycyjnym. Piłkę miał Pereira, który na około 25 metrze niestety nie wiedział, co z nią zrobić.
42 min. – Stipica uprzedził Sousę. Pachniało golem.
44 min. – Łatwo zmarnowany korner przez lechitów. W roli głównej znowu fatalny od początku Douglas.
44 min. – I już piłka w naszym polu karnym. Złapał ją Bednarek.
45 min. – Bomba z Milicia z daleka. To było niezłe!
45 min. – Do przerwy 1:1. Niezły mecz Lecha, który umiał odpowiedzieć na krótką nawałnicę gospodarzy. Poznaniacy momentami grają całkiem dobrze oddając więcej strzałów na bramkę niż Pogoń.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Zaczął Lech.
46 min. – Dośrodkowanie gospodarzy z naszej lewej strony. Piłka przeleciała przez pole karne, ale mogło być groźnie.
48 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 2:1!!!! Akcja prawą stroną, Karlstrom, Ishak i Skóraś z bliska zamknął akcję!

null Skóraś
null Ishak

51 min. – Lech odwracający wynik i to w takim meczu? Po prostu brawo. Poznaniacy zasługiwali na to prowadzenie.
53 min. – Zawodnicy Pogoni tracą już nerwy. Nie spodziewali się takiej gry Lecha po zaledwie 3 dniach od meczu w Hiszpanii.
54 min. – null Kartka dla Szymczaka.
55 min. – Stipicia uprzedził Ishaka, który naciskał na bramkarza.
56 min. – null

60 min. – Lech zaczął kontrolować mecz. Oby tak do końca.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Smoliński zaraz po wejściu doznał kontuzji i będzie musiał zejść. Problem dla Pogoni.
64 min. – Ishak kapitalnie wypuścił Sousę, ale Stipicia zdążył wyjść z bramki! Już 3 taka interwencja golkipera Pogoni.
65 min. – null Wrzutka Pereiry do Ishaka i strzał Szweda z bliska oraz z problemami broni Stipicia!
66 min. – null Znowu Lech. Strzał z daleka Sousy, rykoszet, Stipicia tylko odprowadził piłkę wzrokiem!
67 min. – Lech mógł prowadzić 3:1 a nawet 4:1. Pogoń nie wie, co się dzieje.
67 min. – Pressing Kolejorza, szansę miał Skóraś, którego strzał został zablokowany!
68 min. – Strzał Skórasia po koźle broni Stipicia! Jaka szkoda, że Lech nie prowadzi wyżej.
72 min. – Zmarnowany korner przez Pogoń. Lechici na razie spasowali z tymi atakami, poznaniacy zasługują na wygraną i oby dowieźli chociaż ten rezultat.
72 min. – null Kartka dla Douglasa.
73 min. – Dużo dymu od piro, gra przerwa. Fotorelację z tego meczu ukażemy jakoś w nocy. Będzie co oglądać.
75 min. – null Amaral za Sousę.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Widzów: 16859
76 min. – Rozpoczął się ostatni kwadrans. Kontrolować mecz tak jak przez wiele minut drugiej połowy a wtedy będzie dobrze.
78 min. – Karlstrom ucierpiał po faulu pomocnika Pogoni, jednak już wstał.
79 min. – Stipica pewnie broni główkę Karlstroma po wrzutce Pereiry.
81 min. – null Ufff. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie chybił Triantafyllopoulos.
84 min. – Stipicia kolejnym dalekim wyjściem ratuje Pogoń. Gdyby nie on, to szczecinianie już dawno by przegrali.
84 min. – I już piłka w naszym polu karnym. Futbolówkę łapie Bednarek.
85 min. – null Kvekveskiri za Karlstroma.
87 min. – Już 87 minuta. Van den Brom w jednej turze czasowej ma jeszcze aż trzy zmiany.
89 min. – Gramy spokojnie. Oby tak do końca.
90 min. – Akcja Szymczaka ze Skórasiem. Oczywiście słaby Szymczak wszystko zepsuł.
90 min. – Pogramy jeszcze aż 7 minut. Doliczenie tylu minut to przesada.
90+2 min. – Niezłe podanie Kvekveskiriego za plecy obrońców, lecz Skóraś nie opanował piłki.
90+3 min. – Uffff. A teraz Pogoń, konkretnie Carlos Silva, który dryblował, na końcu źle podał.
90+4 min. – Bednarek broni strzał w polu karnym!
90+5 min. – null Dagerstal za Skórasia.
90+5 min. – Chyba będzie karny dla Pogoni po VAR.
90+7 min. – I karny. Jeszcze 2 żółta dla Douglasa.
90+9 min. – null Bednarek nie dał rady, Drygas z 11 metrów wyrównał.
90+10 min. – null Kartka dla Milicia
90+12 min. – Już 12 minut doliczonego czasu gry.
90+12 min. – Koniec. 2:2. Mimo wszystko rozczarowanie, bo Lech przegrywając potrafił odrobić straty, miał wiele szans na podwyższenie wyniku 2:1 a na końcu po fatalnej interwencji jeszcze gorszego Douglasa tylko zremisował.

null null 9. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 11 września, godz. 15:00
null MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 2:2 (1:2)

null Bramki: 8.Kowalczyk 90+9.Drygas – k. – 20.Ishak 48.Skóraś

null Asysty: 1:1 – bez asysty 2:1 – Ishak

null Żółte kartki: Kowalczyk, Triantafyllopoulos – Szymczak, Douglas, Bednarek, Milić

null Czerwona kartka: 90+7 min. – Douglas (za drugą żółtą)

null Widzów: 16859 (komplet)

null Sędzia: Raczkowski (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Malec

null Sędziowie boczni: Siejka, Heinig

null Sędziowie VAR: Pskit, Listkiewicz

null Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Borges – Dąbrowski, Łęgowski (60.Smoliński, 63.Bichakhchyan) – Almqvist, Kowalczyk (60.Carlos Silva), Grosicki (80.Fornalczyk) – Zahović (80.Drygas).

null Rezerwowi: Klebaniuk, Malec, Mata, Drygas, Smoliński, Wędrychowski, Fornalczyk, Bichakhchyan, Carlos Silva.

null Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Douglas – Karlstrom (85.Kvekveskiri), Murawski – Szymczak, Sousa (75.Amaral), Skóraś (90+5.Dagerstal) – Ishak.

null Rezerwowi: Rudko, Bąkowski, Dagerstal, Rebocho, Kvekveskiri, Tsitaishvili, Velde, Amaral.

null Kapitanowie: Dąbrowski – Ishak

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Gustafsson – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Ishak

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +19°C, pogodnie

null Miejsce: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (ul. Karłowicza 28, Szczecin)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski