Smak fazy grupowej, smak prawdziwej Europy

Powrót Lecha Poznań do fazy grupowej po 2 latach przerwy pozwoli wszystkim kolejny raz poczuć niepowtarzalny smak prawdziwej Europy i smak fazy grupowej europejskich pucharów. Mecze od już typowo jesiennej części rozgrywek mają zupełnie inną otoczkę, są przede wszystkim poważnie traktowane przez UEFA, która dba o odpowiednią organizację takich spotkań.Na ulicach stolicy Wielkopolski już pojawiły się flagi z logotypem UEFA Europa Conference League, ale to nie koniec. Najpóźniej w środę cały stadion będzie już obklejony w barwy Ligi Konferencji utworzonej 12 miesięcy temu. Poprzez reklamy zostaną zagospodarowane wolne przestrzenie pomiędzy trybunami, zostaną obklejone ławki rezerwowych, pojawią się bannery ze sponsorami rozgrywek czy z logiem Ligi Konferencji. Przed 2 laty stadion zyskał czarno-żółto-pomarańczowe barwy, teraz zgodnie z identyfikacją wizualną Conference League przybierze on barwy czarno-zielone. W barwach Ligi Konferencji będą wyświetlane też wszelkie komunikaty na telebimach, wystrój zmieni jeszcze sala konferencyjna. Stół przy którem siedzą trenerzy zostanie odpowiednio obklejony, ścianki do wywiadów również dostarczy UEFA.

Sala konferencyjna i stadion w barwach Ligi Europy w 2020 roku
null
null
null

Kibice Lecha Poznań smak fazy grupowej Ligi Konferencji poczują dopiero w czwartek, 15 września w momencie wejścia na stadion. Kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego na środku murawy pojawi się wielka płachta z logiem Ligi Konferencji. Przed 2 laty wyglądała ona tak jak poniżej, teraz będzie w czarno-zielono-białych barwach. Oprócz wspomnianej płachty na boisku znajdą się herby rywalizujących ekip, dobrze widoczny napis „UEFA Europa Conference League” oraz banner z napisem „Peace”.

null
null
null

W czwartek, 15 września, godzinie 20:56 w momencie wyjścia obu drużyn z szatni na mecz zostanie odtworzona odpowiednia ścieżka dźwiękowa, która potrwa około minuty. Kiedy piłkarze wraz z arbitrami staną przodem do głównej trybuny będzie odtworzony hymn Ligi Europy. Obecny hymn obowiązuje od sezonu 2018/2019 i jest już znany Lechowi Poznań, bowiem był odtwarzany przed spotkaniami w fazie grupowej 2020/2021, kiedy rywalizowaliśmy z Benfiką Lizbona, Standardem Liege oraz Rangers FC. W Lidze Konferencji obowiązuje identyczny hymn, jak w Lidze Europy, potrwa on około minuty.

Ten hymn usłyszycie w czwartek po 20:56

Wszystkie mecze Mistrza Polski w grupie C Ligi Konferencji 2022/2023 są i będą rozgrywane specjalną piłką. Futbolówki dostarcza firma Molten, oficjalne piłki oczywiście różnią się od tych, którymi Kolejorz grał przed 2 laty w Lidze Europy. Różnią się przede wszystkim kolorem, w czwartek z Austrią Wiedeń nasi zawodnicy zagrają biało-zielonymi piłkami, tymi samymi będą ćwiczyć dobę przed meczem 2. kolejki. Dodatkowo na rękawkach koszulek graczy Lecha Poznań znajdzie się duże logo Ligi Konferencji + fundacji UEFA.

Piłka dwa lata temu i obecnie
null

Sponsorami Ligi Konferencji w sezonie 2022/2023 są firmy: Heineken, Enterprise, Laufenn, Strauss, Swissquote, Just Eat (u nas w kraju pyszne.pl) i Entain Foundation. Loga tych firm znajdą się na stadionowych bannerach, na różnego rodzaju ściankach czy wszystkich innych rzeczach przypominających o Lidze Konferencji zastępując dotychczasowe reklamy, które da się dostrzec np. podczas rywalizacji Kolejorza w Ekstraklasie. Dobę przed każdym meczem Lecha w Poznaniu oraz w dniu spotkań z Austrią Wiedeń, Hapoelem Beer-Sheva oraz Villarreal CF obiekt przy Bułgarskiej będzie prezentował się iście europejsko.

Bułgarska w barwach Ligi Europy 2020/2021
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Hymn Ligi Mistrzów jednak lepszy. Ciekawe czy kiedyś dożyję czasów, że zagrają go przy Bułgarskiej. O ile się nie mylę to od czwartej rundy kwalifikacyjnej już go grają.

  2. 100h2o pisze:

    Ciekawe jak sobie z taką nawałą meczów, w krótkim czasie, poradzi sobie murawa. Wymieniana na wiosnę 2022 .No i jaka będzie frekwencja na meczach – szczególnie na derbach Poznania i tych w Lidze Konferencji.

  3. Niebieski77 pisze:

    O ile się nie mylę to w przerwie na kadrę będzie ponowna wymiana