Jest płasko

Za nami już 9. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023 z której tym razem kibice Kolejorza nie mogą być zadowoleni. Przed spotkaniem w Szczecinie remis nie wydawał się jeszcze aż taki zły, po meczu z Pogonią można już było czuć niedosyt a nawet złość. Lech Poznań był lepszy i zasługiwał na wygraną.O meczu z Pogonią Szczecin zostało już wystarczająco wiele napisane i więcej nie trzeba nic dodawać. Opinie kibiców są zgodne – Lech Poznań stracił w niedzielę 2 punkty, końcowy wynik 2:2 to spore rozczarowanie. Ostatnia 9. kolejka PKO Ekstraklasy pod względem rezultatów ułożyła się ciekawie. Były aż dwie wygrane wynikiem 4:0, padły też trzy remisy 2:2 + kolejny remis 3:3 po golu piętką w ostatniej akcji. W każdym meczu zostały zdobyte minimum dwie bramki, w miniony weekend ani razu nie zwyciężyli goście, a aspirujący do tytułu Raków pokazał Legii miejsce w szeregu.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań x (trafiony)
Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1 (trafiony)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 2 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 1 (trafiony)
Miedź Legnica – Korona Kielce 1 (nietrafiony)
Radomiak Radom – Wisła Płock x (nietrafiony)
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1 (trafiony)
Warta Poznań – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Widzew Łódź – Cracovia Kraków x (nietrafiony)

Ostatnią kolejkę można nazwać wręcz szaloną. Lech Poznań spadając z 8 na 11. miejsce i tak zmniejszył stratę do lidera. Traci do niego 6 punktów tak samo, jak do ligowego podium, które nie jest jakoś bardzo daleko. W lidze jest płasko, między będącym w strefie spadkowej Zagłębiem Lubin a wciąż prowadzącą Wisłą Płock mamy tylko 7 oczek różnicy, Kolejorz ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie, więc tym bardziej nawet tej jesieni Mistrz Polski może mocno namieszać w stawce.

Przed nami 10. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, w której jednym z hitów będą derby naszego miasta. Lech Poznań wygra je 5 raz od powrotu Warty Poznań do Ekstraklasy? Wręcz musi. W potyczce z Pogonią Szczecin przerwał zwycięską passę, zatem czas szybko wrócić do wygrywania. Jeśli Kolejorz chce szybko dogonić czołówkę, to musi zwyciężać w takich spotkaniach przepychając je nawet 1:0. Formalnym gospodarzem derbów rozgrywanych przy Bułgarskiej będą „Zieloni”, Lech Poznań nie przegrał na wyjeździe od 20 lutego (9 kolejnych ligowych wyjazdów bez porażki) i jego obowiązkiem jest kontynuować serię w najbliższą niedzielę po 17:30. Oczywiście nawet remis w derbach naszego miasta byłby dla Kolejorza jak porażka, trzeba zrobić wszystko, żeby ten etap jesieni zakończyć pierwszym zwycięstwem w grupie C Ligi Konferencji i wygraną nad Wartą Poznań. Klasowa drużyna wykorzystałaby atut własnego boiska w obu tych meczach, wypada wierzyć, że Lech Poznań 15 i 18 września właśnie to uczyni udając się na jedyną tej jesieni przerwę na kadrę w duuużym spokoju.

Derbowy mecz Warta Poznań – Lech Poznań przy Bułgarskiej zakończy zmagania 10. kolejki Ekstraklasy. Wcześniej ciekawie zapowiada się pojedynek Cracovii z Pogonią, Lechii z Jagiellonią (kiedyś gospodarze muszą się przełamać), starcie Korony z Górnikiem o odskoczenie od strefy spadkowej czy spotkanie Zagłębia z Wisłą. Dzięki zdobyciu przez Kolejorza 10 punktów w 4 ostatnich meczach na szczęście nie trzeba się na nikogo oglądać, wystarczy w niedzielę wywiązać się z roli faworyta, a wtedy Lech Poznań nadal będzie piął się w górę tabeli. Nasze miejsce jest na szczycie.Nasze obiektywne typy na mecze 10. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023:

Warta Poznań – Lech Poznań 2
Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1
Korona Kielce – Górnik Zabrze 2
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok x
Legia Warszawa – Miedź Legnica 1
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1
Raków Częstochowa – Radomiak Radom 1
Stal Mielec – Widzew Łódź 1
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 2

Tabela po 9. kolejce PKO Ekstraklasy 2022/2023:

1. Wisła Płock 17 pkt.
2. Pogoń Szczecin 17
3. Legia Warszawa 17
4. Raków Częstochowa 16
5. Radomiak Radom 14
6. Cracovia Kraków 13
7. Widzew Łódź 13
8. Stal Mielec 13
9. Jagiellonia Białystok 12
10. Śląsk Wrocław 12
11. Lech Poznań 11
12. Korona Kielce 11
13. Warta Poznań 11
14. Górnik Zabrze 10
15. Piast Gliwice 10
16. Zagłębie Lubin 10
17. Miedź Legnica 5
18. Lechia Gdańsk 4

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Przemo33 pisze:

  Szkoda remisu z Pogonią. To był trudny mecz, w którym dużo się działo. Najpierw straciliśmy jako pierwsi bramkę, by przed przerwą doprowadzić do remisu i na początku drugiej połowy wyjść na prowadzenie. Szwankowała jednak skuteczność, zabrakło strzelenia bramki na 3-1 i niestety stracona bramka w samek końcówce zabrała nam 2 cenne punkty. Wielka szkoda, to jest rozczarowanie i duży niedosyt, ponieważ graliśmy nieźle i zabrakło nam niewiele, żeby dowieźć zwycięstwo do końca. Na szczęście 11 miejsce i 6 punktów straty zarówno do podium, jak i lidera przy rozegranym meczu mniej to nie jest tragedia, jest nie najgorzej, a może być jeszcze lepiej, jeśli wygramy z Wartą. Teraz przed nami mecz z Austrią w Lidze Konferencji i na tym trzeba się skupić, dopiero później derby. Celem są dwa zwycięstwa w tych meczach, a każdy inny wynik będzie dla nas porażką. Nie ważne jak, trzeba, a przynajmniej powinniśmy spokojnie te dwa mecze wygrać, chociaż 1-0, by z jednej strony walczyć o 2 miejsce w grupie Ligi Konferencji, a z drugiej gonić czołówkę i awansować w tabeli. Za nami trudny, ale trochę pechowy tydzień, ponieważ w obu meczach mogliśmy mieć fajny wynik, ale zabrakło koncentracji do końca. Pomimo to nasza gra wyglądała nieźle i to może dawać nadzieję, że w tym tygodniu będzie podobnie, tylko z lepszym rezultatem. Tego życzę wszystkim kibicom. Oby to był udany i zwycięski tydzień.

 2. J5 pisze:

  Na razie chyba nie ma powodów do niepokoju. Gra Lecha jest coraz lepsza pomimo tego że w ostatnich dwóch meczach nie przełożyło się na satysfakcjonujące zdobycze punktowe. Pomimo gry co trzy dni Lech daje sobie radę kondycyjnie dominując w meczu nawet nad tak wybieganą drużyną jak Pogoń. Forma zespołu rośnie a także coraz większej liczbie piłkarzy. Rotacje w znaczący sposób nie obniżają jakości zespołu, a być może wprowadzanie bardziej przemyślanych zmian przez van den Broma przynosić będzie relatywnie lepszą jakość gry rezerwowych. Te dwa domowe mecze przy odrobinę większej koncentracji są do wygrania, a pomóc temu może coraz większe doświadczenie i pewność siebie mistrza Polski.
  Warta na pewno postawi twarde warunki, ale w tym sezonie wydaje się być drużyną słabszą niż w ubiegłym sezonie. Będąca w słabszej dyspozycji Austria też wydaje się być ekipą do ogrania przez naszego Kolejorza. I tylko ta przerwa na kadrę jest w niewłaściwym terminie, kiedy zespół się rozkręca. Czas przerwy na kadrę trzeba będzie dobrze wykorzystać

 3. inowroclawianin pisze:

  No cóż, mogliśmy i powinniśmy się bardziej zbliżyć do legły po tej kolejce, ale ich 12 zawodnik wydrukował i im pomógł. Zwycięstwo srakowa było do przewidzenia, bo mają obecnie lepszy zespół niż legła. Derby Poznania tak jak każdy mecz trzeba wygrać, nie ważne jak. Gra uległa poprawie, jest lepiej. Jednak mimo wszystko obawiam się jak to będzie za miesiąc czy dwa wyglądało po tylu meczach bo kadra nie jest zbyt jakościowa. Nie ma kogo z ławki wpuścić.

 4. Ekstralijczyk pisze:

  Warta Poznań – Lech Poznań X2
  Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1X
  Korona Kielce – Górnik Zabrze 1X
  Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 1X
  Legia Warszawa – Miedź Legnica 1
  Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1X
  Raków Częstochowa – Radomiak Radom 1
  Stal Mielec – Widzew Łódź 1X
  Zagłębie Lubin – Wisła Płock 1X