Wygrać wyjątkowe derby

Emocje związane z wygraną nad Austrią Wiedeń aż 4:1 jeszcze nie opadły, a już trzeba powoli myśleć o kolejnym spotkaniu i to przy Bułgarskiej. W ostatnim meczu przed wrześniową przerwą na kadrę Mistrz Polski zmierzy się z Wartą Poznań, zagra w derbach, które według Johna van den Broma będą wyjątkowe. Holender cieszy się z dobrej atmosfery, jaka 18 września będzie panowała na trybunach zapowiadając jednocześnie walkę o zwycięstwo w możliwie jak najsilniejszym składzie.John van den Brom (trener Lecha):„Wczoraj zagraliśmy dobre spotkanie, w którym było wiele emocji. Mimo wygranej w tak dobrym stylu nie ma w naszym zespole żadnego rozprężenia. Cieszę się, że po meczu z Austrią Wiedeń w drużynie nie ma żadnych urazów. Bezpośrednio po meczu nikt nie zgłosił kontuzji, poczekaliśmy do dzisiaj, w piątek także nikt nie zgłosił dyspozycji. Dziś wszyscy normalnie trenowali, przygotowujemy się więc do spotkania derbowego, który dla wszystkich w Poznaniu jest bardzo ważny. Jutro mamy jeszcze jeden trening i po nim zobaczymy, kto będzie najlepiej przygotowany fizycznie, by wystąpić.”

„Wczorajszy mecz był intensywny, a już tym bardziej w pierwszej połowie. Zawodnicy zostawili wiele sił na boisku, ale później zobaczyłem statystyki i wcale aż tak intensywnie nie biegaliśmy. Cieszy mnie jakość, jaką ostatnio pokazujemy, grając co 3-4 jesteśmy coraz mocniejsi. To mnie cieszy.”

„Będziemy gośćmi na naszym stadionie. To będą wyjątkowe derby, wszystkie derby są wyjątkowe, mecze derbowe są później wspominane. Wiem, że derby Poznania wyglądają inaczej, są to derby przyjaźni. To coś wspaniałego, właśnie tak powinny wyglądać derby na trybunach. Na trybunach będzie panowała przyjaźń, na boisku będzie już walka o zwycięstwo.”

„W Warcie podoba mi się wysoki pressing. Rywal czasem kryje 1 na 1 na całej szerokości boiska, widzieliśmy już podczas analiz, że niektórzy piłkarze Warty kryją indywidualnie każdego piłkarza. W niedzielę będziemy musieli przeciwstawić się pressingowi przeciwnika.”

„Po meczu z Wartą czeka nas dłuższa przerwa, chcemy wygrać to spotkanie, dlatego w niedzielę zagrają wszyscy najlepsi zawodnicy. Na kadrę pojedzie aż 14 piłkarzy, więc podczas przerwy zaprosimy do treningów zawodników z akademii. Do tego w środę rozegramy mecz kontrolny z drugim zespołem, by przyjrzeć się niektórym piłkarzom i dobrze przygotować się do kolejnych spotkań.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. Ostu pisze:

  „…mecz kontrolny z drugim zespołem…”
  I bardzo dobrze…
  Bardzo
  TYLKO nie wiem kto będzie stanowić ten pierwszy…

  • 100h2o pisze:

   A wiesz to jest ten zajebisty PLUS grania co 3 dni, sporej ilości
   powołań do reprezentacji kiedy ktoś może zwietrzyć swoją szansę! A nie myśleć że utknie na amen na zapleczu bo są np Ishak, Amaral czy taki Rebocho.
   Lech jest w fajnej w sumie sytuacji kiedy wręcz MUSI szukać SWOICH młodych graczy. I to nie tych co już się pokazali ( np Olejnik, Pingot, Szymczak czy Antczak), ale nowych. To na bank poszerza kadrę, rywalizację i być może spowoduje że ktoś nagle się objawi jako dobry piłkarz.
   Bo kupować można, ale tylko naprawdę kilku ( 1-2) bardzo dobrych piłkarzy.
   Na razie ( co widać po masie powołań do reprezentacji- nawet Souza) chyba nie jest najgorzej ze skautingiem.

   • smigol pisze:

    Moim zdaniem to jest moment kiedy Lech robi zmianę z piłki polskiej na Europejska. Mamy trenera z doświadczeniem w Europie wierzę że to też jest spojrzenie zarządu i Lech jako pierwszy polski klub wyjdzie z drewnianej chatki. Wszystko na to wskazuje, obym się nie mylił.

 2. jerry21 pisze:

  Kilka zmian by się przydało.
  Pereira, Karlstrom, Skóraś potrzebują odpoczynku.
  Za nich Czerwiński, Murawski,Tsitaischvili.
  Od początku Dagerstal, Marchwiński , Sousa.

  • 100h2o pisze:

   I tu problem bo— Sousa w u-21 Portugalii, Tstaischwili w Gruzji,no może Dagestal to sobie nie pograł za dużo choć i w reprez. Szwecji,Marchwiński….. powołanie do u-21! Aler tak. Dodałbym PO kadrach do gry Pingota (np za Milića). Problem pozostaje z Ishakiem. No właśnie ciekawe jak Brom patrzy na …Sobiecha.

 3. inowroclawianin pisze:

  Mi właśnie wczoraj tej intensywności brakowało. To trzeba wypracować i oduczyć tych ciągłych podań do tyłu. Trener jest Holendrem więc niech coś z tym zrobi. Derby trzeba koniecznie wygrać aby liczyć się w walce o obronę tytułu.

 4. versoo pisze:

  Bez sensu jakis sparing i to w srode. Oni jakies wolne w ogole dostana?

  • Kosi pisze:

   Brom mowil wczesniej o jednym czy dwoch dniach. Moim zdaniem za malo, ta przerwa serio jest na to zeby chociaz odpoczeli ci, ktorzy nie pojechali na te kadry. Naszym Portugalczykom to sie przyda.

 5. Michu87 pisze:

  Szymczak widzę dalej kopię się po czole.