Kilkunastu piłkarzy wyjedzie na kadrę

Mecz z Wartą Poznań jest ostatnim spotkaniem Lecha Poznań przed jedyną tej jesieni przerwą na kadrę. Wrześniowa prezerwa na mecze reprezentacji narodowych w przypadku Kolejorza potrwa niespełna dwa tygodnie. Powołanie otrzymała rekordowa liczba kilkunastu piłkarzy.Najwięcej piłkarzy Lecha Poznań, bo aż siedmiu będzie mogło zagrać w Lidze Narodów. Powołania na te mecze otrzymali Lubomir Satka, Michał Skóraś, Nika Kvekveskiri, Gio Tsitaishvili, Filip Dagerstal, Jesper Karlstrom i Mikael Ishak. Najszybciej obowiązki reprezentacyjne zakończy Satka ze Skórasiem, który ma szanse zadebiutować w seniorskiej kadrze, a najpóźniej Szwedzi (ostatni mecz dopiero we wtorek, 27 września).

Nominację do reprezentacji Portugalii U-21 dostał nawet 22-letni Afonso Sousa. Portugalska młodzieżówka przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-21 latem przyszłego roku, dlatego Sousa grający wcześniej w kwalifikacjach nadal może w niej występować. W sobotę, 24 września młodzieżowa kadra pomocnika Lecha Poznań zmierzy się towarzysko z Gruzją U-21.

Najwięcej lechitów zostało powołanych na towarzyskie spotkania Polski U-21, nominację otrzymali Krzysztof Bąkowski, Maksymilian Pingot, Filip Marchwiński i Filip Szymczak, których czekają mecze w Białymstoku oraz w Suwałkach. To oczywiście nie koniec powołań dla lechitów. Przykładowo Jakub Antczak oraz Antoni Kozubal, którzy nie odgrywają żadnej większej roli w pierwszym zespole jedynie czasem trenując z drużyną zostali powołani na trzy mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy U-19. Ponadto na turniej o Puchar Syrenki powołanie dostali Michał Gurgul, Patryk Olejnik, Mikołaj Tudruj i Filip Wolski.

Pierwsi powołani lechici zjawią się w klubie we wtorek, 27 września, najpóźniej do zajęć z całą drużyną Kolejorza powrócą Szwedzi, którzy są spodziewani na zajęciach w czwartek, 29 września. Mistrz Polski powróci do zmagań w sobotę, 1 października, o godzinie 17:30, kiedy przy Bułgarskiej podejmie Legię Warszawa. Od tamtego spotkania aż do 13 listopada niebiesko-biali będą rywalizować już tylko co 3-4 dni rozgrywając 12 lub 13 meczów.Lechici w reprezentacjach – wrzesień 2022:

Lubomir Satka
LN, Słowacja – Azerbejdżan (czwartek, 22 września, godz. 20:45)
LN, Słowacja – Białoruś (niedziela, 25 września, godz. 18:00)

Michał Skóraś
LN, Polska – Holandia (czwartek, 22 września, godz. 20:45)
LN, Walia – Polska (niedziela, 25 września, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri i Gio Tsitaishvili
LN, Gruzja – Macedonia (piątek, 23 września, godz. 18:00)
LN, Gibraltar – Gruzja (poniedziałek, 26 września, godz. 20:45)

Afonso Sousa
Tow, Portugalia U-21 – Gruzja U-21 (sobota, 24 września, godz. 17:00)

Filip Dagerstal, Jesper Karlstrom i Mikael Ishak
LN, Serbia – Szwecja (sobota, 24 września, godz. 20:45)
LN, Szwecja – Słowenia (wtorek, 27 września, godz. 20:45)

Krzysztof Bąkowski, Maksymilian Pingot, Filip Marchwiński i Filip Szymczak
Tow, Polska U-21 – Grecja U-21 (piątek, 23 września, godz. 16:30)
Tow, Polska U-21 – Łotwa U-21 (wtorek, 27 września, godz. 17:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <