Grupa C: Wygrane Hapoelu i Austrii, wpadka Villarreal

W niedzielę, 18 września rywalizowali wszyscy trzej rywale Lecha Poznań z grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023. Drugi raz z rzędu w swoich ligach zwyciężyły drużyny Hapoelu Beer-Sheva oraz Austrii Wiedeń, drugi raz z kolei punkty stracił za to Villarreal CF obsuwający się w tabeli.

W czwartek, 15 września w porze spotkania Lech – Austria 4:1 grał Hapoel z Villarrealem. W Beer Szewie na oczach 13413 widzów 2:1 wygrali żółci, którzy w doliczonym czasie gry zmarnowali jeszcze rzut karny. Mecz w Izraelu był wyrównany, obie drużyny nie stworzyły pod bramkami zbyt dużego zagrożenia, wyższe posiadanie piłki po końcowym gwizdku mieli jednak Hiszpanie, którzy zagrali na luzie nie przejmując się taktyką.

2. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 15 września, godz. 21:00
Hapoel Beer-Sheva – Villarreal CF 1:2 (0:1)
Skład: 67.Hatuel – 28.Morales – k. 67.Baena
Widzów: 13413
Skład Hapoelu: Glazer – Tibi, Abu Abaid (70.Suleymanov), Vitor – Dadia, Bareiro, Shamir (83.Yehezkel), Lopes – Safouri (70.Micha), Selmani (56.Hatuel), Ansah (56.Hemed).
Skład Villarrealu: Jorgensen – De La Fuente (46.Femenia), Mandi, Cuenca, Mojica – Chukwueze (46.Jackson), Coquelin (58.Parejo), Morlanes (75.Danjuma), Pino – Morales (58.Capoue), Baena.

Villarreal CF nie wygrał drugiego meczu z rzędu. Tym razem w Walencji na oczach prawie 19 tysięcy widzów zremisował z Sevillą 1:1, choć miał w tym spotkaniu przewagę. Żółci w 6 kolejkach La Liga zgromadzili na swoim koncie 11 punktów notując bilans 3-2-1, gole: 10:2 co daje im 6. miejsce w tabeli. Villarreal po przerwie na kadrę w sobotę, 1 października, o godzinie 14:00 zagra na wyjeździe z Cadiz.

5. kolejka Primera Division 2022/2023, niedziela, 18 września, godz. 16:15
Villarreal CF – Sevilla 1:1 (0:1)
Bramki: 51.Baena – 8.Torres
Skład: Rulli – Femenia, Albiol, Torres, Pedraza (82.Mojica) – Chukwueze (59.Pino), Caquelin (59.Danjuma), Capoue, Parejo – Jackson (82.Morales), Lo Celso (31.Baena).

Trener Hapoelu Beer-Sheva, Elianiv Barda znowu zarotował i znowu zmienił ustawienie. Mimo wielu zmian HBS ograł u siebie Ihud Bnei Sakhnin 1:0 strzelając gola w 77 minucie za sprawą rezerwowego w tym meczu Hatuela. Po drugim zwycięstwie z rzędu Hapoel z 9 punktami po 5 kolejkach i bilansem 3-0-2, gole: 11:6 zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli tracąc do liderującego Maccabi Tel-Awiw już tylko 4 oczka, bowiem dotychczasowy lider Maccabi Hajfa w ten weekend niespodziewanie przegrało tracąc prowadzenie. Najbliższy pucharowy przeciwnik po przerwie na kadrę w sobotę, 1 października, o godzinie 19:00 zmierzy się na wyjeździe z Maccabi Netanya.

5. kolejka Ligat ha’Al 2022/2023, niedziela, 18 września, godz. 19:00
Hapoel Beer-Sheva – Ihud Bnei Sakhnin 1:0 (0:0)
Bramki: 77.Hatuel
Skład: Glazer – Dadia. Bareiro, Vitor, Tibi – Elias (46.Abu Abaid), Micha, Martins (64.Gordana) – Suleymanov (82.Shamir), Hemed (46.Hatuel), Safouri (70.Ansah).

Austria Wiedeń wygrała w lidze 2 raz z rzędu i ponownie 3:0. Tym razem Fiołki bez problemu pokonały u siebie niżej notowany SV Ried 3:0, jedną z bramek zdobył rezerwowy Keles. Austriacy znowu grali w innym systemie, ich trener zastosował tym razem ustawienie 1-4-2-3-1. Podopieczni Manfreda Schmida po 9 kolejkach Bundesligi 2022/2023 z bilansem 4-3-2, gole: 18:14 i z 12 punktami na swoim koncie są 4. miejscu mając 6 oczek straty do podium i 10 do lidera. Na Austrii ciąży kara -3 punktów. Po przerwie na kadrę zespół fioletowych w niedzielę, 2 października, o godzinie 17:00 podejmie Sturm Graz.

9. kolejka Bundesligi 2022/2023, niedziela, 18 września, godz. 14:30
Austria Wiedeń – SV Ried 3:0 (1:0)
Bramki: 27.Gruber 47.Fitz 68.Keles
Skład: Fruchl – Ranftl, Muhl, Galvao (79.Meisl), Martins – Braunoder (79.Polster), Fischer – Gruber (64.Keles), Fitz, Jukić (71.Dovedan) – Husković (71.Tabaković).