Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 6

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Za juniorami Kolejorza dobre dni, nikt nie przegrał, trzy zespoły wygrały/II-liga:

W niedzielę Lech II Poznań grał na wyjeździe z faworyzowanym KKS-em Kalisz. Trener pierwszego zespołu John van den Brom oddelegował do drugiej drużyny paru zawodników. W rezerwach zagrali m.in. Krzysztof Bąkowski, Mateusz Żukowski, Maksymilian Pingot, Antoni Kozubal czy Artur Sobiech, który zdobył gola. Kolejorz prowadząc 1:0 ostatecznie zremisował na wyjeździe 2:2. Po 11 kolejkach jest trzynasty mając oczko przewagi nad strefą spadkową. Klub przełożył najbliższy mecz z Pogonią Siedlce, podopieczni Artura Węski do rywalizacji w II-lidze wrócą w sobotę, 1 października, o godzinie 15:00, kiedy na wyjeździe zmierzą się ze Stomilem Olsztyn.

CLJ U-19:

Lech Poznań z CLJ U-19 w końcu zagrał dobrze gromiąc u siebie Śląsk Wrocław 5:1. Podopieczni Bartosza Bochińskiego są na 9. miejscu ze stratą 5 oczek do lidera. Za tydzień juniorzy starsi mieli zagrać z Arką w Gdyni, ale ich mecz został przełożony. Lech Poznań powróci do gry 1 października o 12:00, kiedy na wyjeździe spotka się z Koroną Kielce.

CLJ U-17:

Lech Poznań U-17 prowadzony przez Jędrzeja Łągiewkę zwyciężył drugi raz z rzędu. Tym samym juniorzy młodsi w grupie zachodniej CLJ do lat 17 pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0. Lech Poznań po 6 kolejce jest na 6. pozycji ze stratą 4 oczek do lidera. Juniorzy młodsi w sobotę o 12:00 podejmą u siebie Górnika Zabrze. W razie zwycięstwa zrównają się z nim w tabeli.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15 także odnieśli derbowe zwycięstwo. Lech Poznań szkolony przez Damiana Sobotkę pokonał Wartę Poznań 2:1. Po tej wygranej objął prowadzenie w tabeli, ale ma tyle samo punktów co FASE Szczecin i Pogoń Szczecin. Niebiesko-biali już w piątek o 11:00 powalczą z Akademią Reissa Poznań.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2
CLJ U-19: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 5:1
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań 1:0
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań 1:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Stomil Olsztyn – Lech II Poznań (sobota, 1 października, godz. 15:00)
CLJ U-19: Korona Kielce – Lech Poznań (sobota, 1 października, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Górnik Zabrze (sobota, 24 września, godz. 12:00)
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań (piątek, 23 września, godz. 11:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz