Rozmontowani przez kadry

Trwa jedyna tej jesieni wrześniowa przerwa na kadrę, która w przypadku Lecha Poznań potrwa łącznie 13 dni. Nie wszyscy zawodnicy Lecha Poznań podczas pauzy w rozgrywkach zdołają odpocząć fizycznie i psychicznie, wielu podstawowych piłkarzy krótko po meczu z Wartą Poznań wyjechało na obozy reprezentacji, od środy sztab szkoleniowy będzie musiał posiłkować się graczami z rezerw.Spośród piłkarzy stale trenujących z pierwszą drużyną Lecha Poznań nominacje do kadry otrzymało aż 13 zawodników, a więc znacznie więcej aniżeli podczas poprzednich przerw na reprezentację. Filip Dagerstal ostatecznie nie poleciał na obóz, przez narodziny dziecka otrzymał wolne. Do grona 12 piłkarzy, którzy opuścili klub trzeba jeszcze doliczyć Antoniego Kozubala oraz Jakuba Antczaka biorących udział w niektórych zajęciach pierwszego zespołu.

Lechici w reprezentacjach – wrzesień 2022:

Lubomir Satka
LN, Słowacja – Azerbejdżan (czwartek, 22 września, godz. 20:45)
LN, Słowacja – Białoruś (niedziela, 25 września, godz. 18:00)

Michał Skóraś
LN, Polska – Holandia (czwartek, 22 września, godz. 20:45)
LN, Walia – Polska (niedziela, 25 września, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri i Gio Tsitaishvili
LN, Gruzja – Macedonia (piątek, 23 września, godz. 18:00)
LN, Gibraltar – Gruzja (poniedziałek, 26 września, godz. 20:45)

Afonso Sousa
Tow, Portugalia U-21 – Gruzja U-21 (sobota, 24 września, godz. 18:00)

Jesper Karlstrom i Mikael Ishak
LN, Serbia – Szwecja (sobota, 24 września, godz. 20:45)
LN, Szwecja – Słowenia (wtorek, 27 września, godz. 20:45)

Krzysztof Bąkowski, Maksymilian Pingot, Filip Marchwiński i Filip Szymczak
Tow, Polska U-21 – Grecja U-21 (piątek, 23 września, godz. 16:30)
Tow, Polska U-21 – Łotwa U-21 (wtorek, 27 września, godz. 17:30)

Podczas przerwy na kadrę przy Bułgarskiej pozostało w sumie 16 zawodników w tym 2 bramkarzy, 7 nominalnych obrońców, 5 pomocników i 2 napastników. Wkrótce pod okiem Johna van den Broma będzie ćwiczyło aż trzech nominalnych prawych obrońców. Ten okres na pewno pozwoli odpocząć ważnym piłkarzom z Portugalii, a także Antonio Miliciowi czy Kristofferowi Velde. Jest to też ważny okres dla rekonwalescentów w postaci Adriela Ba Loua i Artura Sobiecha, którzy mają 1,5 tygodnia na nadrobienie zaległości treningowych w tym dojście do lepszej formy.

Pierwsi kadrowicze w postaci Lubomira Satki, Afonso Sousy oraz Michała Skórasia będą do dyspozycji Johna van den Broma już od następnego wtorku. Przed sobotnim meczem z Legią Warszawa (1 października, godz. 17:30) zespół odbędzie w komplecie raptem dwie jednostki treningowe (29-30 września) i te dwa treningi muszą wystarczyć Kolejorzowi. Przeciwnik jest w dużo lepszej sytuacji, na kadrę udali się tylko Kacper Tobiasz oraz Filip Mladenović.

Lech Poznań od początku sezonu 2022/2023 rozegrał już 20 spotkań, przed nim jeszcze 12-13 meczów co 3-4 dni od 1 października do 13 listopada. W drugiej połowie przyszłego miesiąca Mistrz Polski rozpocznie rywalizację na trzecim froncie mierząc się 19 października ze Śląskiem Wrocław, w razie awansu 9 lub 10 listopada rozegrałby jeszcze mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Ze względu na brak terminów przełożone lipcowe spotkanie z Miedzią w Legnicy odbędzie się już w 2023 roku.

Podczas trwającej przerwy na kadrę najistotniejsze będzie uniknięcie nawet mikro-urazów po to, aby 29 września cały zespół w komplecie mógł rozpocząć przygotowania do ostatniego etapu rundy jesiennej 2022/2023. Wiosną dnia 24 marca Bartosz Salamon podczas meczu reprezentacji doznał kontuzji i do dziś nie pojawił się w niebiesko-białej koszulce. Na dodatek nie wiadomo, kiedy dawny lider tylnej formacji Lecha Poznań wróci do zajęć z pełnym obciążeniem a już tym bardziej nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle w 2022 roku pojawi się jeszcze na boisku.

Zostali w klubie podczas wrześniowej przerwy na kadrę:

Filip Bednarek
Artur Rudko

Joel Pereira
Alan Czerwiński
Mateusz Żukowski
Barry Douglas
Pedro Rebocho
Filip Dagerstal
Antonio Milić

Radosław Murawski
Kristoffer Velde
Joao Amaral
Adriel Ba Loua
Maksym Czekała

Norbert Pacławski
Artur Sobiech

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. 100h2o pisze:

  No jak miło bo nieco wcześniej napisałem TO https://kolejorzzdymbca.blogspot.com/2022/09/kadry-pzpn-i-co-z-tego-wynika.html (o ile Moderator wyrazi zgodę coś tam nabazgrałem i jako dostawkę warto poczytać).

 2. 100h2o pisze:

  Dagerstal nie pozostał w klubie…. bo „odbiera poród” i pewnie poleciał do Szwecji więc pewnie co najmniej tydzień albo i dłużej będzie nieobecny.

 3. jerry21 pisze:

  Mimo tyłu nieobecnych i tak złożyło by się niezłą 11.
  Czas przerwy to czas na odpoczynek ale również na odzyskanie formy dla naszych lewych obrońców (Douglas, Rebocho) i dojście do dyspozycji dla Ba Loua i Sobiecha.
  A dla kadrowiczów najważniejsze nie złapać urazów i wrócić w zdrowiu!

 4. inowroclawianin pisze:

  Oby odpoczęli w jak największej liczbie. Oby nie zagrali w reprezentacjach. I przede wszystkim aby wrócili zdrowi.

 5. John pisze:

  Karlstrom,Satka czy Kvekve pewnie pierwszy skład,inni będą mieli czas odpocząć,bo nawet jeśli zagrają to pewnie nie po 90 minut w obu meczach.
  Kadra to zawsze nagroda,i motywacja na przyszły.

 6. wujek wladek pisze:

  Jeden z bardziej eksploatowanych graczy JOEL będzie mógł się trochę zregenerować.

 7. inowroclawianin pisze:

  Na Sobiecha to ja już w Lechu nie liczę. Skoras dziś na szczęście dużo nie pograł. I co najważniejsze bez kontuzji.