Przerwa wykorzystywana na sparingi

W czasie jedynej tej jesieni wrześniowej przerwy na kadrę wielu ligowców nie marnowało czasu chcąc pozostać w rytmie meczowym. Podczas nadal trwającej przerwy na obozy reprezentacji narodowych aż 11 z 18 klubów PKO Ekstraklasy 2022/2023 w dniach 22-24 września rozegrało mecz kontrolny.

Lech Poznań podczas wrześniowej przerwy na kadrę nie musiał szukać rytmu meczowego, nie musiał rozgrywać żadnego sparingu, ponieważ w sezonie 2022/2023 zanotował już 20 meczów o stawkę podczas gdy większość ekstraklasowiczów rozegrało wraz z Pucharem Polski łącznie 11 spotkań. W Kolejorzu nawet nie bardzo byłoby kim rozegrać mecz kontrolny, bowiem na obozy reprezentacji narodowych wyjechało kilkunastu piłkarzy trenujących na co dzień z pierwszą drużyną w tym 11 zawodników, którzy w sezonie 2022/2023 zaliczyli w pierwszym zespole co najmniej jedną minutę.

Jedenastu innych ekstraklasowiczów podtrzymywało rytm meczowy towarzyskimi spotkaniami od czwartku do soboty. Na uwagę zasługuje zwycięstwo Rakowa Częstochowa nad Górnikiem Zabrze aż 6:0. W innej ekstraklasowej parze Pogoń Szczecin na bocznym boisku pokonała Wartę Poznań 3:1, „Portowcy” w tym spotkaniu prowadzili po 19 minutach już 3:0. Zainteresowanie przykuwa także wynik Radomiaka Radom, jeden z najbliższych przeciwników niebiesko-białych wygrał 2:0 z Szachtarem Donieck, który w trwającej edycji fazy grupowej Champions League zdobył już 4 oczka.

W sparingach gładkie zwycięstwa nad I-ligowcami odniosły też ekipy Wisły Płock (5:0 z ŁKS-em Łódź) oraz Legii Warszawa (3:0 ze Stalą Rzeszów). Ograć Skry Częstochowa i to na swoim obiekcie nie umiała już Korona Kielce remisując 1:1. Jubileusze niżej notowanych klubów uczciły za to drużyny Cracovii oraz Lechii Gdańsk. Krakowianie aż 12:1 rozbili Pogoń Miechów, która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie. Również okrągłą 100. rocznicę obchodzi bardziej znany klub Gedania Gdańsk, którą biało-zieloni pokonali w towarzyskim meczu 6:0.

W tych dwóch wysoko wygranych sparingach przez ekstraklasowiczów błysnęli napastnicy – Filip Balaj, Patryk Makuch oraz Krystian Okoniewski, którzy ustrzelili po hat-tricku. Ligowcy po jedynej tej jesieni przerwie na kadrę powrócą do zmagań w piątek, 30 września, o godzinie 18:00. Wtedy na start 11. kolejki Radomiak Radom zagra z Cracovią Kraków.

1. 07 pisze:

Nieźle się uśmiałem. Lech 20 spotkan i przerwa na kadrę to jest zbawienie dla mięśni grojków. Inne kluby z pucharem 11….. i potem sie dziwimy ze polskim zespołom Europa odjeżdża…… nic dziwnego system trening a w nim gierka , dziad do domu, potem galeria z panią i wieczorem piwko w ciepłych kapciach i pilot w ręce….. rano żel na włosy i trening na 10.00.