Kadrowicze u pucharowych rywali

Lech Poznań przez wiele powołań do reprezentacji narodowych został ostatnio mocno rozmontowany. Dopiero dziś nasz zespół trenował w komplecie, jutro odbędzie drugie zajęcia a w sobotę powróci do rywalizacji. Pozostałe trzy kluby z grupy C Ligi Konferencji 2022/2023 również oddały kadrowiczów, we wrześniu formą błysnął Matthias Braunoder z Austrii, trzech zawodników z Hapoelu zadebiutowało za to w seniorskiej reprezentacji Izraela.

Villarreal CF:

Villarreal oddał na kadrę podobną liczbę piłkarzy co Lech Poznań. Argentyński bramkarz Gieronimo Rulli rozegrał 90 minut w towarzyskim meczu Argentyny z Hondurasem 3:0. W tym spotkaniu + jeszcze w meczu z Jamajką 3:0 zagrał jego rodak z linii pomocy, Giovani Lo Celso (72 i 90 minut). Między słupkami w meczu z Lechem stanął Duńczyk, Filip Jorgensen, który został powołany do młodzieżówki, ale we wrześniu nie otrzymał w niej szansy.

W młodzieżówce Hiszpanii przez łącznie 90 minut w meczu z Rumunią 4:1 i Norwegią 3:0 pokazał się za to Alex Baena. Inni Hiszpanie – Pau Torres oraz Yeremy Pino wystąpili w seniorskiej kadrze, w Lidze Narodów zagrali przeciwko Szwajcarii 1:2 oraz Portugalii 1:0. Torres zanotował komplet 180 minut, Pino wchodził na plac z ławki.

Spośród obrońców 90 minut w sparingu Kolumbia – Gwatemala 4:0 zaliczył Johan Mojica, który grał z Mistrzem Polski na lewej stronie defensywy. Z nami wystąpił też algierski stoper Aissa Mandi (we wrześniu 84 minuty z Gwineą 1:0). Na zgrupowanie kadry Senegalu pojechał jeszcze Nicolas Jackson, lecz ten napastnik nie podniósł się z ławki, opuścił wrześniowe towarzyskie spotkania z Boliwią 2:0 oraz z Iranem 1:1.

Austria Wiedeń:

Fioletowi we wrześniu oddali na obozy kadr narodowych 4 piłkarzy. Lewy obrońca/wahadłowy Marvin Martins, który grał z Lechem Poznań zaliczył w kadrze Luksemburga odpowiednio 53 i 90 minut. Martins strzelił nawet gola w meczu z Turcją 3:3. Udane dni ma za sobą też kapitan austriackiej młodzieżówki, środkowy pomocnik i zdobywca bramki przy Bułgarskiej, Matthias Braunoder. 20-latek w towarzyskim spotkaniu z Czarnogórą U-21 (5:1) zaliczył gola + asystę, by w drugim meczu z Walią U-21 (2:0) zanotować asystę. Asystę z Walijczykami miał również Muharem Husković, w obu meczach Austrii do lat 21 zagrał jeszcze inny napastnik Romeo Vucić.

Jesper Karlstrom vs Matthias Braunoder

Hapoel Beer-Sheva:

Hapoel oddał na kadrę w sumie 6 zawodników, z powodu kontuzji uda w klubie pozostał czołowy ofensywny piłkarz zespołu z Beer Szewy, Ramzi Safouri. W meczu Ligi Narodów z Albanią 2:1 zagrał bramkarz Omri Glazer oraz już 33-letni portugalski stoper Miguel Vitor reprezentujący Izrael od tego roku. Izraelczycy 27 września kontrolnie zmierzyli się jeszcze z Maltą przegrywając w składzie krajowym 1:2. 58 minut w tym spotkaniu rozegrał debiutujący w kadrze obrońca Or Dadia, 24 minuty zaliczył inny debiutant z linii pomocy Shay Elias, a przez pełne 90 minut na lewej flance biegał kolejny debiutant z Hapoelu, Rotem Hatuel. Nominację na wcześniejszy, ważniejszy mecz z Albanią otrzymał także środkowy obrońca Iyad Abu Abaid, który to spotkanie obejrzał z ławki.