Kit a nie hit. Lech – Legia 0:0

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Legii Warszawa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 140 mecz z Legią, 126 ligowy i 57 w ciągu ostatnich 20 lat (wszystkie fronty)
null 25 ostatnich meczów: 13 wygranych Legii, 10 zwycięstw Lecha i 2 remisy
null W ostatnich 32 meczach pomiędzy Lechem a Legią (wszystkie fronty) tylko raz nie padła bramka (wiosną 2021 w Poznaniu)
null 3 kolejne mecze z Legią bez porażki, ostatnia wygrana u siebie (04.07.2020, 2:1)
null 5 lat temu Lech też grał z Legią 1 października u siebie (3:0)
null Bilans Lecha po wrześniowych przerwach na reprezentację od 2009 roku – 4-3-6

15:45 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś rozpoczyna się maraton gier Lecha u siebie – 1, 6 i 9 października. Na początek Legia. Tylko zwycięstwo!

15:45 – Przed stadionem policji dużo więcej niż w kwietniu. Nad laskiem marcelińskim lata helikopter.

15:46 – Skład Lecha po 16:00. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

15:48 – Bramy otwarto dziś wcześniej niż zwykle. Kibice obu drużyn wchodzą już na trybuny.

15:55 – Chłodno dziś, ale warunki do gry wydają się być idealne. Murawa mimo zeszłotygodniowej imprezy wizualnie wygląda w porządku, choć po 9 października zostanie wymieniona.

15:59 – Piłkarze Legii dojechali na stadion.

16:00 – null

16:05 – Dziś grają/grali nasi rywale z grupy C Ligi Konferencji. Cadiz – Villarreal 0:0, spotkanie Maccabi Netanya – Hapoel zacznie się o 19:00.

16:07 – Lechici dotarli na stadion rozpoczynając spacer po murawie.

16:10 – Poniżej skład Lecha. Są zaskoczenia, gramy pierwszy raz w tym sezonie ligowym bez młodzieżowca. W środku pola jednak Kvekveskiri a nie Murawski, zatem bez asekuracji, Lech stawia na atak.

16:16 – Poniżej także skład Legii. Tu bez niespodzianek, defensywnie, jednak Kosta Runjaic w ważnych meczach często tak gra. W lutym przegrał 0:3.

16:18 – null Dziś w ramach „Oko na grę” drugi raz w tym sezonie będzie obserwowany Joao Amaral.

16:33 – W sektorze kibiców Legii już bardzo wiele osób. Ma być on dzisiaj pełen.

16:35 – null Lech w tym sezonie ligowym wygrał wszystkie mecze, w których jako pierwszy obejmował prowadzenie.

16:40 – 50 minut do meczu. Na kartkę musi dziś uważać Barry Douglas, który jest zagrożony pauzą w spotkaniu z Radomiakiem.

16:43 – Na stadionie trwa już festiwal „pozdrowień”.

16:46 – Bramkarze obu ekip zaczęli rozgrzewkę.

16:55 – 35 minut do meczu. Na murawę wyszli piłkarze Lecha.

16:59 – Czuć już bardzo wysoką frekwencję, która powinna przekroczyć 37 tysięcy widzów. Jest głośniej niż zwykle, Kocioł prawie pełen.

17:01 – Internet już bardzo wolno chodzi, dlatego tradycyjne przedmeczowe i meczowe galerie na żywo będą aktualizowane z opóźnieniem.

17:12 – null

17:16 – Rozgrzewka zakończona. Niespełna kwadrans.

17:20 – Kocioł i sektor gości wypełniony, na innych trybunach jest jeszcze sporo prześwitów.

17:21 – null Będzie przełamanie? Kolejorz ostatni raz wygrał zaraz po wrześniowej przerwie na kadrę w debiucie Nenada Bjelicy już ponad 6 lat temu, gdy pokonał u siebie Pogoń 3:1. W kolejnych 5 meczach, które miały miejsce na wyjazdach 3 razy zremisował i 2 razy przegrał.

17:22 – „Jeden jest Mistrz Polski!” i „Mistrz! Mistrz! Kolejorz!” – Z Kotła.

17:23 – Spiker czyta składy. W sektorze Legii rozwinięta już sektorówka. W Kotle także trwają przygotowania do oprawy.

17:26 – Cały stadion stoi, z głośników hymn Lecha Poznań.

17:28 – Obie drużyny już na murawie, Lech na niebiesko-biało, Legia na zielono.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zaczęła Legia, piłkę szybko odzyskał Lech.
1 min. – Trochę za mocne zagranie Karlstroma do Ishaka.
3 min. – Już gra wstrzymana przez dym z piro.
4 min. – Nie wiadomo na co teraz sędzia czeka. Już wcześniej dawało się grać, dym nie był aż gęsty.
5 min. – Atak pozycyjny Legii zakończył się szybką stratę.
6 min. – Pierwszy korner dla Lecha, który został zmarnowany.
8 min. – null SETKA! Amaral marnuje setkę w sytuacji 1 na 1 z Tobiaszem, który obronił strzał z lewej nogi!
9 min. – Wielka szkoda tej sytuacji. W takich meczach trzeba to wykorzystywać, Amaral niestety nie popisał się.
11 min. – Amaral długim podaniem, szybkim zagraniem chciał uruchomić Skórasia, ale ten nie miałby szans dojść do tej piłki.
14 min. – Lechici co chwilę nękają gości atakami. Pachnie golem.

null 16 – 30 minuta

17 min. – null Amaral leży na murawie i widać, że mocno cierpi.
20 min. – Prosta strata lechitów po której legioniści wywalczyli rzut wolny.
21 min. – Dwa uderzenia rywala – jeden zablokowany, drugi niecelny.
22 min. – Piłka po zagraniu Karlstroma z prawej strony jakoś przeleciała w pole karne, tam był Amaral, który nie trafił w piłkę!
26 min. – Kilka minut rwanej gry, w której jest dużo niedokładności i nerwowości.
29 min. – Lech stracił impet, teraz inicjatywę ma Legia.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Niepotrzebny strzał Skórasia z daleka.
32 min. – A teraz celnie z lewej nogi uderzył Ishak, jednak w sam środek. Tobiasz wyłapał piłkę.
35 min. – Gra z klepki to nie jest mocna strona Ishaka. Lechici w ataku pozycyjnym nie mogą złapać rytmu, nieźle wyglądali do 15 minuty.
36 min. – Już trzech legionistów ma kartkę w tym dwóch obrońców.
38 min. – Niecelny strzał głową Skórasia po bardzo głębokim dośrodkowaniu.
43 min. – Kolejny okres nieciekawej gry.
43 min. – null Stadion dzisiaj:

44 min. – null Strzał Karlstroma z daleka z problemami wybronił Tobiasz!
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze 5 minut.
45+3 min. – Lech miał kontrę ze stałego fragmentu gry, którą łatwo zmarnował.
45+4 min. – Niecelny strzał Kvekveskiriego z dużej odległości.
45+5 min. – Do przerwy 0:0. Lech jest dużo lepszy, ale momentami ma fragmenty gorszej gry nie radząc sobie w ataku pozycyjnym. Wielka szkoda szansy w 8 minucie Amarala.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Rozpoczęli lechici.
46 min. – null Kartki w przerwie w tunelu: Ishak, Kramer i Nawrocki.
46 min. – null Ishak ucierpiał, leży, jest opatrywany.
48 min. – Gra dalej. Już celny strzał z wolnego oddał Kvekveskiri. Tobiasz sparował piłkę na korner.
50 min. – Dwa zmarnowane rzuty rożne przez poznaniaków.
53 min. – null Sousa za Amarala, który doznał kontuzji i kuleje.
57 min. – Żaden korner nie przyniósł dotąd nawet zagrożenia. Lech pod tym względem wygląda słabo.
60 min. – Minął kolejny kwadrans, znowu optyczna przewaga nie przełożyła się na żadne konkrety.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Znowu Lech miał kontrę środkiem pola, którą kolejny raz popsuł.
65 min. – null Gio za Velde.
66 min. – Lech grał, Legia mogła zdobyć gola. Bednarek odprowadził piłkę wzrokiem po mocnym strzale.
67 min. – null Widzów: 35410.
71 min. – Za rozgrywanie piłki wziął się Ishak, któremu ta sztuka znowu się nie udało.
74 min. – Lech ponownie prowadził nieudolnie atak pozycyjny, Legia broniła się całym zespołem i na końcu wywalczył wolny.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Ponownie niewiele się dzieje. Legia nie gra nic wielkiego, niestety Lech wygląda dziś słabiej w ofensywie. Przerwa na kadrę ewidentnie go zatrzymała.
79 min. – null Szymczak za Karlstroma, Murawski za Kvekveskiriego.
80 min. – null Jędrzejczyk wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę.
82 min. – Pereira wrzucił na głowę Milicia, jednak strzał był niecelny.
82 min. – Mamy jeszcze w porywach 14 minut, by to wygrać.
86 min. – Legia gra na czas. Wypada wierzyć, że sędzia dużo przedłuży za wstrzymywanie gry.
89 min. – null Douglas zgrał głową do tyłu do Skórasia, który strzelając lewą nogą nie trafił. To była świetna szansa!
90 min. – Pogramy 8 minut dłużej.
90+2 min. – Pereira chciał strzelić gola dośrodkowaniem.
90+4 min. – Czas ucieka, niewiele się dzieje. Zostały 4 minuty.
90+5 min. – Szymczak zaplątał się we własnych nogach popełniając jeszcze faul.
90+8 min. – Koniec. Nie popisał się Lech, tylko 0:0, optyczna przewaga przez niemal całe spotkanie nie przyniosła żadnych konkretów. Stracone cenne 2 punkty. Szkoda.

null null 11. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, sobota, 1 października, godz. 17:30
null KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 0:0 (0:0)