Rozczarowujący weekend

Za nami już 11. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023 z której kibice Kolejorza tym razem nie mogą być zadowoleni. Lech Poznań mocno zawiódł i z pewnością wszyscy czują po sobocie to samo. Gra Mistrzów Polski była nieefektywna, choć cechy wolicjonalne całego zespołu jak zwykle stały na dobrym poziomie.O sobotnim meczu z Legią Warszawa każdy napisał już wszystko to, co chciał. Opinie kibiców są zgodne – straciliśmy 2 punkty a remis z tak słabo dysponowanym zespołem, który nie jest już drużyną z taką mentalnością, jak kiedyś to duże rozczarowanie dla całego Lecha Poznań. Kolejorz zawiódł, ale przy tylu meczach szybko ma okazję się zrehabilitować.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1 (nietrafiony)
Widzew Łódź – Raków Częstochowa 2 (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin x (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 1 (trafiony)
Miedź Legnica – Stal Mielec 1 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk x (nietrafiony)
Radomiak Radom – Cracovia Kraków 2 (trafiony)
Śląsk Wrocław – Warta Poznań 1 (nietrafiony)
Wisła Płock – Piast Gliwice 2 (nietrafiony)

Na 11. kolejkę różnie można spoglądać. Z jednej strony Lech Poznań nadal traci do lidera tylko 6 punktów, a z drugiej strata do podium już dziesiątego a nie siódmego Kolejorza wzrosła do 5 oczek. Mimo dobrego punktowania w ostatnich tygodniach, mimo zdobycia 14 punktów w ostatnich 6 meczach Mistrz Polski wciąż jest w sytuacji, w której ma kogo gonić a każdy remis będzie bolesny w skutkach. Lechici nie umieli pokonać żadnej z trzech drużyn znajdującej się obecnie na pudle, poznaniacy mają co prawda najlepszą defensywę w lidze mimo rozegrania meczu mniej od większości stawki, ale jest to niewielkie pocieszenie. Oprócz braku zwycięstw z czołówką cały czas w oczy żga domowy bilans u siebie (2-1-3, 4:6), który jest niegodny Mistrza Polski.

W ostatni weekend padło kilka zaskakujących rezultatów, przez nie tabela jeszcze bardziej się spłaszczyła, od Ekstraklasy na ten moment odstaje tylko Lechią z Miedzią, jednak nie ma co patrzeć na takie zespoły. Po Hapoelu w niedzielę, 9 października, o godzinie 17:30 przyjedzie do nas Radomiak Radom, czyli drużyna będąca w małym dołku, która jest niżej od Kolejorza, lecz w ubiegłym sezonie w rywalizacji z tym klubem straciliśmy aż 5 punktów (0:0 przy Bułgarskiej, 1:2 na wyjeździe). Nie ma nawet sensu pisać o tym, że w niedzielę Lech Poznań nie może się potknąć, 6 i 9 października to bardzo ważne dni, by złapać dwa głębsze oddechy po sobotniej stracie 2 punktów.

Mistrz Polski chcący szybko dogonić ekstraklasową czołówkę zobowiązany jest ograć Radomiaka Radom. Nie jest istotne w jaki sposób to zrobi, wszyscy oczekują po prostu nawet wymęczonego zwycięstwa potrzebnego do budowania nadziei przed kolejnymi spotkaniami rozgrywanymi co 3-4 dni. Nie da się ukryć, że nawet podczas trwania tej ciężkiej rundy jesiennej w tym łączenia gry wkrótce nawet na trzech frontach Lech Poznań nie może skończyć tegorocznych zmagań na 10. miejscu.Nasze obiektywne typy na mecze 12. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023:

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 1 (mecz zaległy)

Lech Poznań – Radomiak Radom 1
Raków Częstochowa – Miedź Legnica 1
Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk x
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1
Legia Warszawa – Warta Poznań 1
Piast Gliwice – Widzew Łódź x
Stal Mielec – Pogoń Szczecin 2
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 2
Zagłębie Lubin – Korona Kielce x

Tabela po 11. kolejce PKO Ekstraklasy 2022/2023:

1. Pogoń Szczecin 21 pkt.
2. Legia Warszawa 21
3. Wisła Płock 20
4. Raków Częstochowa 20
5. Cracovia Kraków 17
6. Widzew Łódź 17
7. Jagiellonia Białystok 16
8. Zagłębie Lubin 16
9. Stal Mielec 16
10. Lech Poznań 15
11. Warta Poznań 14
12. Radomiak Radom 14
13. Górnik Zabrze 13
14. Śląsk Wrocław 13
15. Piast Gliwice 11
16. Korona Kielce 11
17. Miedź Legnica 5
18. Lechia Gdańsk 5

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <