Rozczarowanie. Lech – Hapoel 0:0

O godzinie 18:45 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 3. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Hapoelu Beer-Sheva. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Mistrz Polski 2022 vs Wicemistrz Izraela, zdobywca Pucharu i Superpucharu Izraela 2022
null Lech vs Izrael (wliczając Puchar Intertoto) – 5-0-1, 17:8 (3 wygrane u siebie bez straty bramki)
null Remis: 166 tys. euro + wzrost współczynnika do 8.000, wygrana: 500 tys. euro + wzrost współczynnika do 9.000
null Lech u siebie w tym sezonie pucharowym – 5-0-0, 16:2
null 2 sparingi Lecha z Hapoelem (2017 rok, 3:0 w Poznaniu i 2018 rok, 2:1 w Opalenicy)
null 15 goli Ishaka dla Lecha w Europie (Szwed prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej fazy grupowej Ligi Konferencji – 3 bramki, 2 asysty)

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Hapoelu Beer-Sheva i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

17:10 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym tygodniu przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Pora na 3. kolejkę grupy C Ligi Konferencji, w której Lech po ponad 29 latach znów gra z Izraelczykami o stawkę. Cel = zwycięstwo, 500 tysięcy euro, skok współczynnika na 9.000 i zwiększenie szans na 1/16 finału rozgrywek. TYLKO 3 punkty!

17:12 – Hapoel dotarł właśnie na stadion. Za chwilę składy i pierwsze zdjęcia.

17:17 – Lechici wyszli na spacer po murawie.

17:18 – Poniżej skład Lecha. Nie Amaral, nie Sousa tylko Marchwiński na dziesiątce. Dziś promocja wychowanka w Europie.

17:24 – null Pierwsze zdjęcia:

17:28 – Poniżej skład rywala. Eksperymentalny, bez nominalnego prawego obrońcy, za to z Jehezkelem na prawej pomocy. Jego występ to spora niespodzianka.

17:30 – W Hapoelu sporą niespodzianką jest brak Michy, Dadii i Ansaha. Być może trener rywala ma jakiś plan, o którym wie tylko on.

17:36 – Warunki do gry jak na październik jak są idealne, do przyjścia na mecz tak samo. W tej chwili nad Bułgarską ani jednej chmurki i aż +18 stopni. Może to zachęci niezdecydowanych do przyjścia na to spotkanie.

17:38 – Nietypowe zapachy dziś unoszą się na III trybuną – pizza i te rzeczy.

17:38 – W tej chwili na mecz jest uprawionych 19200 kibiców. Tym samym dziś frekwencja może zakręcić się około 18 tysięcy.

17:39 – W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Kristoffer Velde.

17:52 – Bramkarze Hapoelu wyszli na rozgrzewkę.

17:52 – W sektorze gości są już pierwsi kibice Hapoelu. Izraelczyków ma być dzisiaj nieco ponad 100.

17:54 – Są również także nasi bramkarze.

17:55 – null W Hapolu na ławce zasiadł Shamir. 2 lata temu był zawodnikiem Standardu, ale do Poznania wtedy nie przyleciał. W Belgii zasiadł na ławce.

17:58 – Do meczu 47 minut. Warto przypomnieć, że w drugim meczu grupy C Villarreal podejmie Austrię, lecz dopiero o 21:00.

18:07 – null John van den Brom zaliczy dziś 60 spotkanie w europejskich pucharach jako trener. Dotąd wygrał 2 mecze w fazie grupowej tylko raz 6 lat temu z AZ Alkmaar.

18:08 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

18:11 – Kibice Hapoelu zaczęli już dopingować.

18:18 – null Spiker poinformował, że blisko połowa biletów na kolejny mecz z Villarrealem w Lidze Konferencji jest już wyprzedana.

18:25 – 20 minut do meczu. Kto po 3. kolejce będzie miał więcej goli? Lech czy Basaksehir? Obie drużyny w grupie zdobyły już 7 bramek.

18:31 – Rozgrzewka zakończona. W Europie wygląda to trochę inaczej.

18:32 – Z racji meczu w tygodniu i o 18:45 wielu kibiców dotrze na spotkanie nawet po pierwszym gwizdku.

18:33 – Na murawie rozkładane są kolejne emblematy UEFA Europa Conference League.

18:36 – Czytane są składy. Coraz, coraz bliżej!

18:42 – Hymn Lecha odśpiewany, hymn Ligi Europy odegrany! Zaczynamy!

18:44 – Lech na niebiesko-biało, Hapoel na biało.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! O wiele dziś.
3 min. – Lechici już przy piłce, będą chcieli zdominować rywala.
3 min. – Szybka odpowiedź Hapoelu. Piłka minęła prawy słupek. Ufff.
4 min. – Faul w ataku Skórasia.
7 min. – Pierwsze minuty tego meczu wyglądają podobnie jak początek z Austrią Wiedeń.
8 min. – null Płaski, celny strzał Velde broni Glazer!
11 min. – Tym razem zza pola karnego uderzył Marchwiński. Glazer złapał piłkę.
15 min. – Dwa kornery dla Hapoelu. Po drugim na szczęście nikt nie oddał strzału w polu karnym.

null 16 – 30 minuta

20 min. – Miękkie dośrodkowanie Jehezkela sparował Bednarek.
22 min. – Velde w prostej sytuacji stracił piłkę. Nie można tak przyjmować!
24 min. – Marchwiński bez szybkości wziął się za rozgrywanie. Wiadomo, jak skończyła się ta akcja.
25 min. – Niezły rajd Velde zakończony dwoma zablokowanymi strzałami. Coś zaczęło się dziać.
28 min. – null

30 min. – null Ucierpiał Douglas

null 31 – 45 minuta

31 min. – null Rebocho za Douglasa.
33 min. – Skóraś nieźle podał na lewą flankę do Velde, który wszystko zepsuł niecelnym strzałem? dośrodkowaniem?
36 min. – Fatalne podanie Marchwińskiego do nikogo, głośne gwizdy na trybunach.
36 min. – Marchwiński tym razem źle przyjął piłkę i sfaulował rywala. Chłopak znowu jest nieprzytomny.
39 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

41 min. – Następny błąd Marchwińskiego. Może dziś konkurować tylko z Velde.
42 min. – Gra Lecha jest sporym rozczarowaniem. Hapoel również od dawna nic nie gra.
44 min. – null Velde najpierw stracił piłkę, później faulował na kartkę. Kolejny nieprzytomny.
45 min. – Kolejny nieefektywny atak pozycyjny w wykonaniu poznaniaków. Nie idzie.
45+2 min. – Skóraś za daleko wypuścił sobie piłkę. Szkoda.
45+3 min. – Do przerwy 0:0. Rozczarowujący Lech zasłużenie remisuje ze słabym Hapoelem. Velde i Marchwiński do zmiany w przerwie.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Widzów: 17283.
49 min. – Dwie kontry. Dagerstal zatrzymał Hautela, za chwilę strzał Velde obronił Glazer.
51 min. – Lechici po przerwie zaczęli grać szybciej.
52 min. – null Miękka wrzutka Skórasia i Glazer bronił strzał z bliska głową!
55 min. – Przeciwnik zaczął grać w ataku pozycyjnym.
57 min. – W dobrej sytuacji znalazł się Dagerstal, który w ogóle nie spodziewał się piłki. Szwed nie trafił!
58 min. – null Tsitaishvili za Velde, Amaral za Marchwińskiego i Kvekveskiri za Murawskiego.

null 61 – 75 minuta

62 min. – null Indywidualna akcja Hautela, Izraelczyk w dobrej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką!
65 min. – Mnóstwo niedokładności z obu stron.
70 min. – Lechici biją głową w mur.
73 min. – Poznaniacy nie schodzą z połowy rywala tylko co z tego? Gramy w dziesiątke, ponieważ Gio znowu kiwa samego siebie i nie współpracuje z drużyną.
75 min. – Wrócił niestety stary Skóraś. Zepsuł bardzo dobry przerzut Pereiry.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Trwa już ostatni kwadrans. Może jakoś się uda wcisnąć?
79 min. – Niecelny strzał Kvekveskiriego po ziemi z rzutu wolnego. Powinien uderzyć dużo lepiej.
81 min. – null Co się wydarzyło w polu karnym Lecha?! Zawodnik Hapoelu nie trafił z 3-5 metrów? W każdym razie z bliska marnując doskonałą szansę!
82 min. – null Sobiech za Skórasia.
83 min. – Wolny dla gości po którym piłkę wyłapał Bednarek.
88 min. – Lech bił głową w mur, z kontrą wyszedł Ansah uderzając z daleka bardzo niecelnie.
90 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+1 min. – Ponownie w naszym polu karnym znalazł się Ansah, który źle trafił w piłkę.
90+3 min. – Koniec. Niestety, tylko 0:0, lechitów żegnają gwiazdy, wszyscy liczyli jednak na zwycięstwo.

null 3. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 6 października, godz. 18:45
null KKS Lech Poznań – Hapoel Beer-Sheva 0:0 (0:0)