Zwycięski remis! Hapoel – Lech 1:1

O godzinie 21:00 czasu polskiego (22:00 lokalnego) na Toto Turner Stadium w Beer Szewie, początek meczu 4. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Hapoelu Beer-Sheva a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Hapoel – Lech (13.10.2022)

null 8 kolejnych wyjazdów Lecha w Europie bez wygranej (2 remisy, 6 porażek)
null Lech vs izraelskie kluby (wliczając Intertoto) – 5-1-1, 17:8
null 3 mecze Lecha w Izraelu, 10 zdobytych goli (2 wygrane 4:2 i 1 porażka 2:4)
null 33 domowe mecze Hapoelu w pucharach od sezonu 2016/2017 – 21-5-7
null Ostatnia wyjazdowa wygrana Lecha w Europie (01.10.2020, Charleroi 2:1)
null Remis Lecha: 166 tys. euro + 1.000 pkt. do klubowego współczynnika. Wygrana Lecha: 500 tys. euro + 2.000 pkt. do klubowego współczynnika
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Szymczak

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Hapoelu Beer-Sheva i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Nie przegrać tego meczu! Zwycięstwo dałoby za to coś więcej niż tylko 3 punkty w grupie C.
1 min. – Mecz rozpoczęli lechici. Od początku tumult na stadionie.
2 min. – null Długa piłka do Hatuela, którego naciskał Dagerstal i dlatego skrzydłowy Hapoelu nie zdobył gola.
4 min. – Hapoel od początku jest bardzo zdeterminowany chcąc zdominować Lecha.
4 min. – null I jest odpowiedź Lecha! Po wrzutce Gio celnie głową, choć w sam środek uderzył Ishak.
6 min. – Drugi strzał Ishaka po tym jak poznaniacy pograli w środku pola. Hapoel nie stosował pressingu.
8 min. – null Bednarek nie wyszedł z bramki, Pereira chciał wybić piłkę i trafił w nogi rywala. Niestety – karny.
9 min. – Hemad trafia w sam środek i zdobywa gola. 1:0 dla Hapoelu.
10 min. – null Passa 4 kolejnych meczów bez straconej bramki przerwana.
12 min. – Fatalny błąd, fatalny początek meczu. Nie ma czego bronić, pora zaatakować.
15 min. – Piłka po strzale Skórasia minęła poprzeczkę! Glazer tylko odprowadził ją wzrokiem.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Hapoel ponownie prowadzi grę.
18 min. – Niecelny strzał Hautela z dystansu.
19 min. – Tym razem niecelne uderzenie Szymczaka z ostrego kąta.
21 min. – Bednarek zgubił piłkę. Na szczęście jego prosty błąd nie miał konsekwencji.
22 min. – Bardzo dobra wrzutka Pereiry do której nikt nie doszedł. Wystarczyło przystawić nogę.
25 min. – null Abu Abaid wszedł w nogi Rebocho. Portugalczyk leży.
27 min. – Gramy dalej. Obaj zawodnicy wstali.
28 min. – Niezła akcja, zagranie wzdłuż bramki Rebocho i nie ma gola, bo pod bramką Glazera znowu nikogo nie było. Gdzie jest Ishak?
30 min. – Szymczak szukał prostopadłe podania do Skórasia, ale nie wyszło.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Celny strzał Murawskiego z daleka. Glazer nie miał problemów.
32 min. – Ostatnie minuty należą do Lecha, poznaniacy zaczęli lepiej i szybciej operować piłką.
32 min. – Przy okazji stałych fragmentów gry w ofensywie nadal nic się nie zmienia. Lech nie istnieje w tym elemencie.
33 min. – Kontra Hapoelu po której płasko i źle uderzył Suleymanov.
38 min. – null Poprzeczka ratuje Lecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
38 min. – Stałe fragmenty: W ofensywie nie istnieje, w defensywie są wielkie problemy. W niedzielę i wcześniej było identycznie.
40 min. – Szymczak nie umiał rozprowadzić akcji i na końcu jeszcze faulował. Fatalne zachowanie.
42 min. – null Po wrzutce Skórasia duże problemy miał Glazer, lecz znowu nie ma gola. W każdym razie było groźnie.
43 min. – Następny zmarnowany korner. Ile można?!
43 min. – Strzał Skórasia, Glazer znowu musiał się wysilić.
44 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! I TO PO RZUCIE ROŻNYM! Dośrodkowanie, piłkę głową zgrał Dagerstal, nogę przyłożył Szymczak, który wepchnął piłkę do siatki! 1:1!

null Szymczak
null Dagerstal

45 min. – Do przerwy 1:1. Lech zasłużył na bramkę, poznaniacy optycznie byli lepsi, ale ich gra momentami była nerwowa. Na szczęście jakoś się udało wyrównać i to po rzucie rożnym, które od dawna wyglądały bardzo źle.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null W tym sezonie pucharowym Lech przegrywał na wyjazdach w Batumi i w Dudelange remisując na końcu 1:1. Dziś kolejny wynik 1:1 nie byłby zły.
46 min. – Gramy dalej.
46 min. – null Upiekło nam się. Prawą stroną uciekł Suleymanov, który po rajdzie trafił tylko w boczną siatkę.
48 min. – Hapoel wyszedł z szatni rozjuszony.
49 min. – Skóraś szukał faulu w polu karnym, ale nic z tego.
50 min. – Interwencja Bednarka po wrzutce z lewej strony. Musimy być bardzo czujni, bo czasem brakuje obronie Lecha koncentracji.
53 min. – Ishak chciał podaniem uruchomić Gio. Nie udało się.
56 min. – null Znowu groźnie po rzucie rożnym. Hemed uderzając po golu nie trafił, była to już druga szansa dla Izraelczyka po kornerze. Czas się obudzić!
57 min. – Ajjj. Piłka po bombie Ishaka z lewej nogi minęła bramkę Glazera!
57 min. – null Velde za Gio.
59 min. – Szymczak stracił piłkę w środku pola, ale Hatuel nie zdążył.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Celne uderzenie Ansaha z daleka wyłapał Bednarek.
64 min. – Nie mamy kontroli w środku pola, a Hapoel zaczął się rozpędzać wywalczając za dużo rzutów rożnych.
67 min. – Uraz jednego z zawodników Hapoelu pozwoli Lechowi uspokoić grę.
68 min. – null Pereira stracił piłkę i Karlstrom musiał taktycznie faulować na kartkę.
68 min. – null Amaral za Szymczaka.
70 min. – Świetne podanie Amarala za chwilę był karny, ale sędzia nic nie widział. Nie ma VAR, dlatego nie ma jedenastki.
73 min. – Niestety Lech został okradziony przez Francuza z ewidentnego karnego. Trzeba grać dalej i chociaż tego nie przegrać.
75 min. – Ostatni kwadrans. Emocje rosną!

null 76 – 90 minuta

76 min. – Dwie straty Velde przy linii bocznej. Znowu nie myśli.
77 min. – Dagerstal świetnie zatrzymuje rozpędzonego Ansaha.
80 min. – Bezmyślne przyjęcie piłki przez Velde marnuje dobrą okazję.
82 min. – Barda wpuścił napastnika za prawego obrońcę.
82 min. – null Świetna szansa dla Lecha, biegł Velde z Amaralem i oczywiście Norweg wszystko zepsuł!
83 min. – Dzieje się. Uderzenie Shamira zostało zablokowane.
84 min. – null Leży Skóraś i Murawski. Ten mecz kosztuje Lecha dużo sił.
84 min. – Znowu francuscy sędziowie dają popis. Był ewidentny faul na Skórasiu, sam z siebie na ziemię nie padł.
85 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego, Marchwiński za Skórasia.
87 min. – Bardzo dobre podanie Michy do Ansaha, na szczęście Ghańczyk nie dał rady dojść do piłki.
89 min. – Hapoel nabiera rozpędu. Piłka w rękawicach Bednarka, trzeba już grać na czas.
90 min. – Czemu Ishak nie podawał do Amarala?! Nie wiedział, czy strzelać czy zagrywać.
90 min. – Jeszcze aż 4 minuty.
90+2 min. – Bardzo dobra interwencja głową Dagerstala.
90+3 min. – Amaral traci piłkę na 25 metrze. Szkoda.
90+3 min. – null Marchwiński oszukany jak junior. Jest kartka, będzie wolny.
90+5 min. – Helder z wolnego nad bramką. Upiekło się Marchwińskiemu i całemu Lechowi.
90+5 min. – Koniec. 1:1! Bardzo trudne spotkanie z dobrym rywalem zakończyło się zwycięskim remisem. Lech pozostaje w grupie C na 2. miejscu i wciąż jest faworytem w rywalizacji o 1/16 finału Ligi Konferencji.

null 4. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 13 października, godz. 21:00
null Hapoel Beer-Sheva – KKS Lech Poznań 1:1 (1:1)

null Bramki: 9.Hemed – k. – 44.Szymczak

null Asysty: 1:1 – Dagerstal

null Żółte kartki: Elias – Karlstrom, Marchwiński

null Widzów: 11668

null Sędzia: Ruddy Buquet (Francja)

null Sędzia techniczny: Bastien Dechepy

null Sędziowie boczni: Cyril Gringore, Guillaume Debart

null Sędziowie VAR: (brak)

null Hapoel: Glazer – Abu Abaid (81.Selmani), Tibi, Vitor, Lopes – Bareiro (81.Shamir), Micha, Elias – Suleymanov (68.Yehezkel), Hemed (68.Shechter), Hatuel (59.Ansah).

null Rezerwowi: Harush, Zaid, Abitbol, Khalfin, Ganah, Maman, Yehezkel, Yosefi, Ansah, Shamir, Selmani, Shechter.

null Lech: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (85.Kvekveskiri) – Tsitaishvili (57.Velde), Szymczak (68.Amaral), Skóraś (85.Marchwiński) – Ishak.

null Rezerwowi: Rudko, Bąkowski, Pingot, Żukowski, Satka, Czerwiński, Marchwiński, Kvekveskiri, Velde, Amaral, Sobiech.