Porażka! Cracovia – Lech 0:0

O godzinie 17:30 na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego mieszczącym się przy ulicy Józefa Kałuży 1 w Krakowie, początek meczu 14. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Cracovii Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Cracovia – Lech (23.10.2022)

null Od 1948 roku tylko 9 wygranych Lecha w Krakowie w tym 6 ligowych
null 68 meczów z Cracovią na wszystkich frontach, raptem 2 razy nie było goli (w Krakowie wiosną 2015)
null W 17 ostatnich meczach Lecha z Cracovią padł co najmniej jeden gol
null Zieliński trenując Cracovię nigdy nie przegrał z Lechem w Krakowie: 5:2, 2:0, 1:1 i 3:3
null Zieliński ostatni raz przegrał z Lechem w roli gospodarza w lutym 2013 (Ruch – Lech 0:4)
null Bilans Lecha podczas ostatnich 11 ligowych wyjazdów bez porażki (jeden mecz od wyrównania klubowego rekordu) – 8-3-0, 19:7 (bez wyjazdowej przegranej w Ekstraklasie od lutego)
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Jesper Karlstrom

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko 3 punkty! W razie wygranej Lech awansuje na 5. miejsce i traciłby do podium tylko punkt (Kolejorz ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie)
1 min. – Spotkanie rozpoczęli lechici.
2 min. – Pierwsza akcja Lecha środkiem pola, w której Karlstrom nie dał rady dobrze podać piłki.
6 min. – null Gra toczy się na razie w środku boiska. Już ucierpiało dwóch piłkarzy w tym Amaral.
9 min. – Wolne tempo w pierwszych minutach spotkania.
10 min. – Prostopadłe podanie Ishaka do Skórasia, jednak Niemczycki był szybszy.
12 min. – null W tej serii spotkań goście jeszcze nie wygrali.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Lech gra na razie bardzo niemrawo, bez dynamiki, jeszcze nie oddał żadnego strzału.
20 min. – Zmarnowane 20 minut. W tym meczu nic się nie dzieje, pojawia się w dodatku coraz więcej fauli.
22 min. – Lech gra na stojąco. Tak się nie da zaskoczyć Cracovii a już tym bardziej nie da się wygrać.
24 min. – Lech nic nie grał, Cracovia zaczęła się rozkręcać. Rebocho zakręcił Kakabadze, który oddał niecelny strzał.
25 min. – Poznaniacy nie dojechali jeszcze na mecz. Chyba zapomnieli, jaką mają stratę do lidera.
26 min. – null Pierwsze uderzenie Lecha w tym meczu a konkretnie Amarala. Strzał podsumował jego obecną formę.
28 min. – Celny strzał Konoplyanki zza pola karnego odbił Bednarek.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Wrzutka z prawej strony na głowę Skórasia, który oddał niecelny strzał.
33 min. – Nie wiadomo, co chce grać Lech, ale na pewno nie robi nic, żeby wygrać. Ospałe 33 minuty z 2 niecelnymi uderzeniami i 62% posiadaniem piłki.
36 min. – null Już drugi raz z urazem na boisku leży Skóraś.
37 min. – Skóraś jest opatrywany i bardzo cierpi.
40 min. – Lech nie potrafi sobie nic stworzyć zarówno z ataku pozycyjnego jak i po kontrach. Zespół nie istnieje momentami spacerując po boisku.
42 min. – Dobra interwencja Karlstroma w defensywie, który już jest zły na kolegów z drużyny.
44 min. – Milić oddał strzał wysoko w trybuny. Nie wiedział co zrobić z piłką?
45+1 min. – Fatalny przerzut Amarala. Znowu bardzo słaby występ tego zawodnika, który już zwiesił głowę.
45+4 min. – null Tym razem ucierpiał Pereira, który zwija się z bólu. Ten mecz wygląda jak typowe spotkanie z Cracovią i w Krakowie, gdzie Lechowi nie idzie od 1948 roku. Przeklęty teren dla Kolejorza.
45+5 min. – Niecelna główka Milicia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
45+5 min. – Do przerwy 0:0. Fatalny poziom, rozczarowująca gra Lecha na stojąco. Nie widać tu pomysłu na grę, ambicji, woli walki. Nie ma niczego.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Trzeba wygrać, bo remis to jak porażka.
47 min. – Aktywnie zaczął Lech, ale już do piłki nie dał rady dojść Rebocho.
50 min. – Velde gonił piłkę, jednak Niemczycki go uprzedził.
51 min. – null Najpierw piłkę pod polem karnym stracił Amaral, za moment fauł Pereira ukarany kartką.
53 min. – Makuch wrzucił w pole karne do Jaroszyńskiego, który źle uderzył.
55 min. – null Lech grał piłką aż ją stracił. Taktycznie na kartkę faulował Czerwiński.
58 min. – Kontra Cracovii, Kallman został zatrzymany w naszym polu karnym.
60 min. – Widać już, jak będzie wyglądał ten mecz. Lech nastawia się na atak pozycyjny, Cracovia czeka wyłącznie na nasze straty i kontry.
60 min. – null Ba Loua za Velde, Sousa za Amarala.

null 61 – 75 minuta

63 min. – Nic się nie zmienia w grze Lecha. Poznaniacy przez parę minut drugiej połowy grali trochę szybciej, ale szybko zwolnili.
63 min. – Zablokowane uderzenie Makucha przez Milicia w polu karnym.
66 min. – Bardzo słabo Lech wygląda w ofensywie. Ciężko się to ogląda, poznaniacy dawno nie rozgrywali takiego spotkania.
69 min. – null Świetna obrona Bednarka po strzale Makucha!
71 min. – null Znowu groźnie! Piłka po strzale z przewrotką poleciała obok słupka.
72 min. – Martwi brak ambicji Lecha. Wygrywając dzisiaj byliby już naprawdę blisko podium i przede wszystkim realnie wciąż walczyłby o tytuł.
73 min. – null Ishak z ostrego kąta trafił w bramkarza! Jedna z lepszych szans w tym meczu.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Cracovia zmarnowała setkę. Makuch nie trafił z paru metrów.
77 min. – null Szymczak za Karlstroma.
79 min. – Pachnie tu golem dla Cracovii i zakończeniem serii 11 kolejnych wyjazdów w lidze bez porażki.
80 min. – Lech jest nie do poznania. Zmiany dotąd tylko osłabiły zespół.
80 min. – null Cracovia marnuje następną szansę! Napastnika Cracovii nie przykrył Milić! To była setka!
81 min. – null Co to jest za zmiana? Bronimy remisu, który jest jak porażka? Żukowski za Ishaka.
84 min. – Fatalne dośrodkowanie Rebocho. Łatwo marnujemy szanse na gola na którego z przebiegu gry Lech nie zasługuje.
88 min. – Zmarnowany rzut wolny przez lechitów zbyt miękkim dośrodkowaniem.
89 min. – Tym razem niecelnie z rzutu wolnego uderzył Żukowski.
90+1 min. – null Kartki dla Sousy i Murawskiego.
90+3 min. – Zaraz koniec.
90+4 min. – null Kartka dla Broma, który z Rakowem usiądzie na trybunach.
90+5 min. – Koniec. Ten remis jest jak porażka. Raków odjechał, Lech znowu nie wygrał w Krakowie, nie pokonał Zielińskiego, Cracovia to przeklęty przeciwnik dla Kolejorza, który wpadł w dołek i w ostatnich dniach zaczął się wypisywać z realnej walki o trofea.

null null 14. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 23 października, godz. 17:30
null MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

null Sędziowie VAR: Frankowski, Winkler

null Cracovia: Niemczycki – Rapa, Jablonsky, Ghita – Kakabadze, Knap (46.Loshaj), Oshima, Jaroszyński – Makuch (90+2.Balaj), Kallman, Konoplyanka (71.Myszor).

null Rezerwowi: Hrosso, Kapek, Loshaj, Budziński, Rakoczy, Myszor, Balaj.

null Lech: Bednarek – Pereira, Czerwiński, Milić, Rebocho – Karlstrom (77.Szymczak), Murawski – Velde (60.Ba Loua), Amaral (60.Sousa), Skóraś – Ishak (81.Żukowski).

null Rezerwowi: Rudko, Pingot, Żukowski, Marchwiński, Ba Loua, Tsitaishvili, Sousa, Szymczak, Sobiech.

null Kapitanowie: Rapa – Ishak

null Ustawienia: 1-3-4-3 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Zieliński – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Karlstrom

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +15°C, bezchmurnie

null Miejsce: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego (ul. Józefa Kałuży 1, Kraków)