Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 11

W ostatnich dniach cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań rozegrały łącznie pięć spotkań. Nikt nie przegrał, choć remis Kolejorza U-19 z outsiderem po straconym golu w ostatnich sekundach można uznać jako porażkę.

II-liga:

Lech II Poznań wygrał drugi raz z rzędu i to na wyjeździe bez straty gola. Tym razem rezerwy ograły GKS Jastrzębie Zdrój 1:0 ponownie za sprawą bramki w pierwszych minutach lewego obrońcy Krystiana Palacza. Kolejorz wyszedł nad kreskę, jest teraz dwunasty mając 2 oczka przewagi nad strefą spadkową i tylko 4 punkty nad ostatnią drużyną. W niedzielę o 13:00 podopieczni Artura Węski zagrają u siebie z czwartą obecnie Wisłą Puławy.

CLJ U-19:

Niemożliwe rzeczy działy się w niedzielę we Wronkach. Lech Poznań walczący o fotel lidera w CLJ nie umiał pokonać przedostatniej w tabeli Pogoni Szczecin, która zdobyła dotąd tylko 5 punktów. W tym spotkaniu po 9 minutach było 2:2 a po 23 minutach 4:3 dla Kolejorza. Mecz zakończył się remisem 4:4 po trafieniu „Portowców” w ostatnich sekundach. Podopieczni Bartosza Bochińskiego w Lechowym stylu stracili więc szansę na wygraną i z 20 punktami po 11 kolejkach są teraz na 3. miejscu ze stratą 2 oczek do Górnika Zabrze. W niedzielę o 12:00 czeka ich kolejny mecz-pułapka. Wtedy Kolejorz do lat 19 zmierzy się na wyjeździe z ostatnią Miedzią Legnica, który ma na swoim koncie tylko punkt i w sezonie 2022/2023 jeszcze z nikim nie wygrała.

CLJ U-17:

Lech Poznań U-17 wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując w sobotę na wyjeździe znajdującego się w dolnych rejonach tabeli Chrobrego Głogów 1:0. Juniorów młodszych w tym spotkaniu poprowadził wyjątkowo Maciej Wilusz a nie Jędrzej Łągiewka. Po tym zwycięstwie Kolejorz jest piąty w grupie zachodniej CLJ U-17 tracąc do Rakowa, Zagłębia oraz Pogoni w sumie 5 punktów. W piątek o 13:00 niebiesko-biali podejmą u siebie sąsiada w tabeli FASE Szczecin.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15 w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze. Gracze Damiana Sobótki najpierw odrabiając zaległości zremisowali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:0, później w weekend pokonali u siebie Jaguara Gdańsk 6:0. Lech Poznań po 10 kolejkach z 20 punktami jest drugi w swojej grupie. Prowadzi Pogoń Szczecin, która ma 2 oczka więcej. Już w piątek, 28 października o 12:00 trampkarze starsi spotkają się na wyjeździe z trzecim FASE Szczecin.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Wisła Puławy (niedziela, 30 października, godz. 13:00)
CLJ U-19: Miedź Legnica – Lech Poznań (niedziela, 30 października, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – FASE Szczecin (piątek, 28 października, godz. 13:00)
CLJ U-15: FASE Szczecin – Lech Poznań (piątek, 28 października, godz. 12:00)