Lech przed Austrią – „Nie kalkulować i wywalczyć awans”

W czwartkowy wieczór Lech Poznań postara się zakończyć passę 9 z rzędu wyjazdowych meczów w Europie bez wygranej i po raz drugi tej jesieni ograć Austrię Wiedeń. Zwycięstwo niemal na pewno dałoby Mistrzom Polski awans do 1/16 finału Ligi Konferencji, a być może już jutro wiosenny udział Kolejorza w tych rozgrywkach stanie się faktem. Do tego potrzeba wygranej w Austrii oraz straty punktów Hapoelu w Hiszpanii. John van den Brom oraz Filip Bednarek nie ukrywają, że cały zespół przyleciał do Wiednia z jednym celem chcąc awansować dalej już jutro.John van den Brom (trener Lecha):„Gramy co 3-4 dni i chcemy nadal tak grać wiosną. W spotkaniu z Austrią chcemy pokazać jakość, przylecieliśmy tu rozegrać dobry mecz, wygrać i przybliżyć się do gry w fazie pucharowej Ligi Konferencji. Nie szukamy żadnych wymówek, przylecieliśmy do Wiednia w konkretnym celu.”

„Poza Bartoszem Salamonem i Barrym Douglasem wszyscy są zdrowi i gotowi do gry. Przylecieliśmy do Austrii w 24 zawodników. W ostatnim meczu nie mieliśmy do dyspozycji dwóch środkowych obrońców, dziś Lubomir Satka oraz Filip Dagerstal są już z nami co jest bardzo istotne. Wszyscy wiemy, jak ważnym meczem jest spotkanie z Austrią. Już jutro możemy nawet awansować do fazy pucharowej w co celujemy. Po zimie dalej chcemy grać w Lidze Konferencji.”

Filip Bednarek (bramkarz Lecha):„Jako drużyna zawsze wychodzimy po to, żeby wygrywać. Gramy w Lechu i herb na piersi zobowiązuje do tego, aby nie kalkulować tylko wygrywać mecze. Chcemy godnie reprezentować Lecha i ludzi, którzy przyjadą za nami do Wiednia. Chcemy pozytywnie zakończyć ten mecz.”

Mecz 5. kolejki grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, Austria Wiedeń – Lech Poznań rozpocznie się w czwartek, 27 października, o godzinie 18:45. Jutro z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo tym razem prosto z Viola Park ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 17:15. Jak zwykle podczas naszej relacji nie zabraknie zdjęć na żywo.

Lech już 27 października awansuje do 1/16 finału, gdy pokona Austrię a Hapoel straci punkty w Walencji. Cenny w Wiedniu może być nawet remis, jeśli Villarreal pokona Izraelczyków. W dwumeczu z Hapoelem mamy równy bilans (2 remisy, bilans bramek 1:1), zatem w razie równej liczby punktów po 6. kolejce o kolejności drużyn decydowałby bilans goli w grupie. Na razie Lech ma bramkowy bilans 8:6, czyli +2, natomiast Hapoel 2:3 (-1).

Tabela grupy C Ligi Konferencji po 4. kolejce:

1. Villarreal CF – 12 punktów (12:4)
2. Lech Poznań – 5 punktów (8:6)

3. Hapoel Beer-Sheva – 3 punkty (2:3)
4. Austria Wiedeń – 1 punkt (1:10)

5. kolejka (27 października):
Austria – Lech (18:45)
Villarreal – Hapoel (18:45)

6. kolejka (3 listopada):
Lech – Villarreal (21:00)
Hapoel – Austria (21:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <