Nadal bez awansu. Austria – Lech 1:1

O godzinie 18:45 na Viola Park w Wiedniu, początek meczu 5. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Austrii Wiedeń a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lech vs austriackie kluby: 5-2-2, 19:13 (wliczając Puchar Intertoto)
null 9 kolejnych wyjazdowych meczów Lecha w Europie bez wygranej (3 remisy, 6 porażek)
null Austria ma passę 12 meczów w Europie bez zwycięstwa i 13 u siebie (ostatnia wygrana w Europie w 2017 roku, u siebie w 2016 a u siebie w fazie grupowej w 2013 roku)
null 3 mecze Lecha z Austrią Wiedeń to aż 9 strzelonych goli (w 2008 roku porażka w Wiedniu 1:2)
null Lech awansuje do 1/16 finału, gdy wygra a Hapoel straci punkty z Villarrealem
null Remis Lecha: 166 tys. euro + 1.000 pkt. do klubowego współczynnika. Wygrana Lecha: 500 tys. euro + 2.000 pkt. do klubowego współczynnika. Awans? 325 tys. euro + 1.000 pkt. do klubowego współczynnika

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Austrii Wiedeń i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

17:15 – Dzień dobry z Wiednia! Na kolejnym w sezonie 2022/2023 przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo tym razem prosto z obiektu rywala. Dziś pora na mecz z Austrią Wiedeń, czas na zwycięstwo, które być może w sposób matematyczny da Mistrzom Polski awans do 1/16 finału Ligi Konferencji.

17:15 – Pogoda w Wiedniu identyczna jak w Poznaniu. Nic tylko wyjść, zagrać, wygrać i nie oglądać się na innych.

17:15 – Za chwilę skład Lecha i pierwsze zdjęcia.

17:16 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki. Gramy 4-3-3.

17:20 – null Pierwsze zdjęcia z Wiednia i Viola Park:

17:23 – Poniżej także skład Austrii. Mocno osłabiona ofensywa, rywal równie gra w systemie 4-3-3.

17:27 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Michał Skóraś.

17:31 – Austria dziś nawet bez Grubera i Jukicia na ławce. Jej skrzydła są mocno osłabione, nawet z ławki nie bardzo jest kogo wprowadzić. Zobaczymy, czy Lech to wykorzysta.

17:52 – Niespełna godzina do meczu. Spodziewana frekwencja to dziś około 13 tysięcy widzów, a zatem będzie blisko kompletu. Spotkanie ma obejrzeć ponad 2500 kibiców z Polski.

17:53 – null Wygrana Lecha przy stracie punktów Hapoelu to pewny, matematyczny awans. Dzisiaj nawet remis może być cenny, gdy Hapoel przegra z Villarrealem, ale podział punktów w Wiedniu nie da jeszcze awansu. W dwumeczu z Izraelczykami mamy równy bilans (2 remisy, bilans bramek 1:1), zatem w razie równej liczby punktów po 6. kolejce o kolejności drużyn decydowałby bilans goli w grupie. Na razie Lech Poznań ma bramkowy bilans 8:6, czyli +2, natomiast Hapoel Beer-Sheva 2:3 (-1).

17:57 – null Jeszcze trochę przedmeczowych zdjęć z Viola Park:

18:00 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Głośne Kolejorz! – niesie się po stadionie Austrii.

18:15 – Zostało 30 minut do bardzo ważnego meczu. 12 lat temu awansował z grupy w 5. kolejce, 14 lat temu dopiero po ostatniej. Lech walczy dziś o swój 3 awans do 1/16 finału, trener John van den Brom o 2 awans w historii (wcześniejszy w Lidze Europy 2016/2017 z AZ Alkmaar).

18:21 – Październikowe mecze Lecha w Europie na wyjazdach to kawał pięknej historii, którą można się szczyć. Kolejorz umiał zremisować z wielką Barceloną na Camp Nou, wygrać w Grecji z Panathinaikosem, pokonać we Włoszech ówczesnego lidera Serie A Fiorentinę czy 2 lata temu zwyciężyć Charleroi 2:1 co dało awans do Ligi Europy. To wydarzyło się naprawdę!

18:24 – null Mecze Lecha w Austrii (1-1-2, 6:8)

27.07.1985, Admira-Wacker Modling – Lech Poznań 5:3 (Puchar Intertoto)
05.07.1986, LASK Linz – Lech Poznań 1:1 (Puchar Intertoto)
18.09.2008, Austria Wiedeń – Lech Poznań 2:1
16.12.2010, FC Salzburg – Lech Poznań 0:1

18:29 – 16 minut do meczu. Sektor Lecha pełen.

18:30 – Lech na boisku jeszcze dokładnie porozstawiamy. Okaże się wtedy, kto z trójki środkowych pomocników gra bliżej prawej a kto bliżej lewej strony.

18:42 – Hymn Ligi Europy z głośników!

18:44 – Obie drużyny już na murawie.

18:45 – null Kolejne zdjęcia:

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Po awans!
2 min. – Bardzo łatwo zmarnowany rzut rożny przez Lecha. Poznaniacy nie mieli pomysłu, co zrobić z piłką.
5 min. – Na razie lechici dobrze czują się z piłką przy nodze.
7 min. – Zablokowany strzał Szymczaka z lewej nogi.
8 min. – Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Na pewno lepiej niż ze Śląskiem i Cracovią.
8 min. – null Kontuzja Ishaka. Usiadł na murawie.
9 min. – Szwed wstał próbując rozbiegać nogę, jednak Sobiech poszedł już na rozgrzewkę.
10 min. – Pierwszy atak Austrii zakończony bardzo złym uderzeniem Kelesa.
11 min. – Austria zagęszcza środek, niewiele możemy tam zrobić.
13 min. – null Bednarek broni celny strzał Kelesa po ziemi!

null 16 – 30 minuta

16 min. – Niecelna główka Martinsa po wrzutce z rzutu rożnego. Trzeba uważać, Lech w ten sposób stracił tak 2 gole w 2008 roku i na tę samą bramkę.
18 min. – Skóraś zszedł do środka, zgubił obrońcę, ale nie opanował piłki po zagraniu Pereiry.
20 min. – Po stracie Szymczaka przez złe podanie z kontrą wyszła Austria. Na szczęście strzał był bardzo niecelny.
21 min. – Następne złe podanie Szymczaka. To jest Europa a nie I-liga.
22 min. – Tym razem niecelnie zagrywał Karlstrom. Austriacy zaczęli zyskiwać przewagę w środku pola.
23 min. – null Poprzeczka ratuje Lecha po rykoszecie!
24 min. – Widać nerwowość w grze Lecha. W dodatku zaczęliśmy grać zachowawczo.
25 min. – Skóraś od dawna niewidoczny, Ishak tak samo. Lech nie stworzył jeszcze żadnej groźnej sytuacji.
28 min. – Następny zmarnowany rzut rożny przez poznaniaków. Bramkarz Austrii nudzi się między słupkami.
29 min. – W końcu jakaś akcja z wymianą paru podań. Na końcu uderzył Szymczak wywalczając korner.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Lech gra za wolno i w ogóle pomija lewą stronę w atakach.
34 min. – Niezłe dośrodkowanie Pereiry, którego nikt nie zamknął.
36 min. – Kolejne dwa zmarnowane rzuty rożne przez Kolejorza. Na końcu nie wiadomo po co z daleka uderzył Skóraś.
37 min. – Lech nadal nie stwarza zbyt dużego zagrożenia pod bramką Fruchla, lecz przynajmniej więcej gra piłką.
38 min. – null Uffff. Przez błędy Rebocho źle uderzył Polster, który przeniósł piłką nad poprzeczką. Było groźnie.
40 min. – Błąd Galvao, faulowany Karlstrom, będzie wolny z dobrej pozycji.
41 min. – Kvekveskiri, lekko, niecelnie, nad bramką. Szkoda. W Europie takie sytuacje trzeba wykorzystywać.
43 min. – Kocioł pod naszą bramką, Pereira traci piłkę, z daleka nie trafił Braunoder. Tak nie można grać w pucharach!
44 min. – Następny zmarnowany stały fragment gry, Kvekveskiri nie miał siły dośrodkować. Ileż można marnować rzuty wolne czy rożne?
45+1 min. – Ostatnie minuty dla Lecha, aczkolwiek bez konkretów. Bramkarz nadal się nudzi.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. Lech nadal niewiele pokazuje, gra za wolno, momentami zbyt nerwowo. Jest tylko trochę lepiej niż w Krakowie.

null 46 – 60 minuta

46 min. – W trwających meczach Ligi Konferencji padły tylko 4 gole. Spotkanie Slovacko – Koeln nie może się zacząć przez mgłę. W Walencji w spotkaniu Villarreal – Hapoel także 0:0.
46 min. – Początek II połowy. Strzelić tego jednego gola i wracać!
47 min. – Skóraś po podaniu Rebocho trafił w boczną siatkę, jednak był spalony.
48 min. – Murawski -> Skóraś. Zagranie do Ishaka było za słabe.
49 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Kvekveskiri uderza z daleka, Szymczak przejmuje odbitą piłkę, podaje do Ishaka i ten strzela swojego 16 gola dla Lecha w Europie i 4 w fazie grupowej LKE. 1:0!

null Ishak
null Szymczak

49 min. – Niestety w tej samej minucie Hapoel zdobywa gola w Walencji i też prowadzi. Bardzo źle.
52 min. – Lech kontroluje grę, a w Hiszpanii zespół Hapoelu zdobył gola po pierwszym celnym strzale i po karnym.
54 min. – Nieźle bita piłka przez Rebocho, która przeszła przez całe pole karne. Po chwili ostro w pole karne wrzucił jeszcze Murawski.
55 min. – Tym razem Skóraś w swoim stylu, płaski strzał broni Fruchtl.
57 min. – Błąd Bednarka, ale już jedziemy w drugą stroną. Gol na 1:0 uskrzydlił poznaniaków, którzy grają z większym luzem.
57 min. – null GOL! Villarreal – Hapoel 1:1. Na ten moment Lech ma awans.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Strzał Ishaka wybronił Fruchl!
62 min. – Lech ma golu przeważa mając pełną kontrolę. Klasowy zespół wkrótce zamknąłby to spotkanie drugim golem.
65 min. – Pojawiło się trochę więcej fauli. Ishak znowu siedzi.
66 min. – null

67 min. – W sektorze Lecha oprawa.
69 min. – Ajjj. Akcja Szymczaka lewą stroną, podanie czubkiem buta w pole karne, gdzie zdążył z interwencją jeden z obrońców.
69 min. – null Niestety, 1:1. Strata z naszej połowy, do tego pomylił się Rebocho, który dał się ograć, z piłką popędził Keles i wyrównał.
71 min. – W Hiszpanii w tej chwili 2:1 dla Villarreal. To dobry wynik, ale przy tych rezultatach nie mamy awansu.
72 min. – Lech w prosty sposób, z niczego, stracił gola i oby to go nie podłamało. Trzeba strzelić na 2:1.
74 min. – null Gio za Szymczaka.
74 min. – null I kartka dla Murawskiego.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Strzał Karlstroma z wolnego tylko w mur.
78 min. – Trwa ostatni kwadrans. Oby Lech chociaż tego meczu nie przegrał, przy tym wyniku Villarrealu remis też nie jest zły.
81 min. – null Kartka Milicia za faul, będzie wolny. Błąd sędziego.
82 min. – Villarreal – Hapoel 2:2.
84 min. – Niestety lechici utracili kontrolę. Dużo fauli, dużo szarpanej gry.

85 min. – null Pereira wślizgiem w ostatniej chwili ratuje Lecha! Drame zdobyłby gola.
86 min. – Niecelne uderzenie Ranftla. Trener Lecha stoi i nie reaguje.
87 min. – Celne uderzenie Drame wyłapał Bednarek.
88 min. – null Sobiech za Ishaka, Amaral za Kvekveskiriego.
90+1 min. – Następny zmarnowany rzut wolny przez Lecha. Jeszcze faulował Satka.
90+2 min. – null Amaral -> Sobiech -> Amaral. Portugalczyk nie trafił!
90+2 min. – null I już Austria! Znowu nam się upiekło. Bierzmy lepiej już ten remis.
90+4 min. – Tym razem lekki strzał Amarala z daleka wyłapał Fruchl.
90+5 min. – null Kartka dla Karlstroma, który nie zagra z Villarrealem.
90+5 min. – Koniec. Tylko remis Lecha, który nie daje awansu. Kolejorz chcąc awansować dalej będzie musiał nie przegrać z Villarrealem i liczyć na niskie zwycięstwo Hapoelu nad Austrią albo w ogóle na punkty dla Austrii.

null 5. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 27 października, godz. 18:45
null FK Austria Wiedeń – KKS Lech Poznań 1:1 (0:0)

null Bramki: 69.Keles – 48.Ishak

null Asysty: 1:0 – Szymczak

null Żółte kartki: Galvao – Rebocho, Milić, Murawski, Ishak, Karlstrom

null Widzów: 12211

null Sędzia: Darren England (Anglia)

null Sędzia techniczny: Nicholas Walsh

null Sędziowie boczni: Harry Lennard, James Mainwaring

null Sędziowie VAR: (brak)

null Austria: Fruchtl – Ranftl, Meisl, Galvao, Martins – Braunoder (73.Tabaković), Fitz, Fischer – Keles (89.Kreiker), Teigl (60.Holland), Polster (73.Drame).

null Rezerwowi: Wedl, Kos, Baltaxa, Holland, Koumetio, Kreiker, Handl, Vucić, Drame, Tabaković.

null Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom, Kvekveskiri (88.Amaral), Murawski – Skóraś, Ishak (88.Sobiech), Szymczak (74.Tsitaishvili).

null Rezerwowi: Rudko, Dagerstal, Pingot, Czerwiński, Żukowski, Marchwiński, Tsitaishvili, Ba Loua, Sousa, Velde, Amaral, Sobiech.