Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Johna van den Broma oraz opiekuna gospodarzy Manfreda Schmida na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 5. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, FK Austria Wiedeń – KKS Lech Poznań w czwartek, 27 października, o godzinie 18:45.

John van den Brom (trener Lecha):„Jeśli gra się w Europie tak jak dziś i kontroluje się mecz przez większość część spotkania, to powinno się wygrać. Drugą połowę zaczęliśmy od gola Mikaela Ishaka, mieliśmy odpowiednią energię zarówno z przodu jak i z tyłu. Popełniliśmy błąd przy bramce na 1:1 mając na końcu tylko remis. Ten wynik jest rozczarowaniem dla mnie, dla piłkarzy oraz dla kibiców dzięki którym mogliśmy poczuć się w Wiedniu jak u siebie. Przed nami finał z Villarrealem, ale wcześniej musimy się przygotować na Raków. Dzisiejszy remis jest bolesny, jednak musimy grać dalej tak jak graliśmy dzisiaj. Musimy kontynuować nasz styl, udowodniliśmy dzisiaj, że mamy dobry skład i dobrych piłkarzy.”

„W pierwszej połowie nie wykreowaliśmy za wiele sytuacji, lecz dobrze rozgrywaliśmy piłkę, brakowało nam wtedy tylko ostatniego podania. Z Austrią zagraliśmy z odpowiednią wolą walki i agresją, strzelony gol na niósł. Uważam, że dziś mieliśmy sporo sytuacji, nawet przy stanie 1:1 mieliśmy okazje, wówczas brakowało tylko dobrego ostatniego podania, na przykład w końcówce Artur Sobiech niedokładnie zagrał do Joao Amarala. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, tego nie udało się zrobić.”

Manfred Schmid (trener Austrii):„Jesteśmy rozczarowani, bo chcieliśmy wygrać i to było możliwe. W pierwszych 30 minutach byliśmy lepsi, gorzej wyglądaliśmy po przerwie i nie mieliśmy tyle szczęścia. Nie przegraliśmy awansu i do Izraela polecimy po zwycięstwo. Na pewno nie zagramy rezerwowymi, jeszcze nie wiadomo, kto z kontuzjowanych wyleczy się na mecz z Hapoelem.”