Już po sezonie. Lech – Raków 1:2

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 15. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Rakowem Częstochowa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lech ostatni raz pokonał Raków dnia 8 lutego 2020 (3:0 u siebie)
null 7 kolejnych meczów z Rakowem bez wygranej – 3:3, 0:2 (w PP), 1:3, 2:2, 0:1, 1:3 (w PP) i 0:2 (w SPP)
null 3 mecze z Rakowem w 2022 roku to 3 porażki i 2 u siebie – 0:1, 1:3 i 0:2
null Ivi Lopez vs Lech – 5-1-0 + 3 gole i 1 asysta
null Lech ostatni raz przegrał w lidze 14 sierpnia, a Raków 3 września
null Lech w ostatnich 9 meczach na 3 frontach tylko raz strzelił więcej niż jednego gola (po przerwie na kadrę już 3 remisy 0:0)

15:50 – Po Wiedniu czas znowu na Poznań. Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś mecz o być albo nie być w realnej walce o tytuł. Remis także byłby jak porażka.

15:51 – Za chwilę pierwsze zdjęcia, składy za kilkanaście minut.

15:53 – W tej chwili nad Bułgarską czyste niebo i +17 stopni. Mecz 30 października w takiej aurze? Chyba nikt nie pamięta, kiedy w tym dniu było lepiej.

15:55 – Lechici dotarli właśnie na stadion i pojawili się na murawie.

15:58 – null

16:03 – Nowa murawa może cieszyć oczy. Wygląda na bardzo dobrze przygotowaną, prawdziwy dywan. Nic tylko grać w piłkę i piłką.

16:05 – Pierwsi kibice Rakowa są już na trybunach. W tej chwili uprawnionych na mecz jest 24682 kibiców, więc frekwencja może dziś przekroczyć nawet 23 tysiące. Będzie podobna do tej podczas meczu z Widzewem.

16:13 – null Papszun vs Lech: 6-2-2, 19:13

16:16 – Poniżej skład Lecha. Są zmiany na bokach obrony i jest Sousa na dziesiątce.

16:19 – Piłkarze Rakowa dopiero teraz dojechali na stadion. Bardzo późno.

16:19 – Dziś poza kadrą Lecha m.in. Pingot czy Ba Loua. Poniżej również ofensywne zestawienie Rakowa.

16:24 – null Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” będzie obserwowany Alan Czerwiński.

16:25 – null Tymczasem Austria właśnie podbudowała się przed wyjazdem do Izraela. Przegrywając u siebie 0:1 ostatecznie pokonała Altach 2:1 strzelając drugiego gola w 3 minucie doliczonego czasu. Obie bramki zdobył Fitz.

16:27 – Kibiców powitał właśnie spiker.

16:27 – Warto przypomnieć, że dziś formalnie trenerem Lecha jest Denny Landzaat, ponieważ John van den Brom musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

16:29 – Wracając do Ligi Konferencji. O 18:30 zacznie się spotkanie Athletic – Villarreal. Hapoel gra jutro o 19:30 w Beer Szewie z Maccabi.

16:40 – null Raków ma aktualnie na swoim koncie serię 8 kolejnych gier bez straty bramki w tym 7 w Ekstraklasie. Na szczęście nic nie trwa wiecznie.

16:43 – W razie niespodziewanej wygranej Lech przesunąłby się z 8 na 6. miejsce i traciłby do podium tylko punkt mając jeszcze zaległe spotkanie. Remis naprawdę nic nam dziś nie daje, jedynie naiwni mogliby się nadal łudzić, że uda się dogonić lidera.

16:45 – A na boisku bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce.

16:46 – null Wliczając mecz z Wartą, w którym formalnym gospodarzem był rywal Lech ma serię 5 kolejnych ligowych meczów przy Bułgarskiej bez straty gola. Ostatnią bramkę w Ekstraklasie przy Bułgarskiej stracił 14 sierpnia ze Śląskiem 0:1, gdy ostatni raz w Ekstraklasie przegrał.

17:00 – Obie drużyny już w komplecie na rozgrzewce.

17:04 – null Niespełna 30 minut do meczu:

17:07 – null Lech w tym sezonie ligowym wygrał wszystkie mecze, w których jako pierwszy obejmował prowadzenie (6 spotkań) i nie wygrał żadnego, w którym przegrywał 0:1 (5 meczów).

17:16 – Kurs na Lecha wzrósł. Wynosi już 3.25. Chyba rekord jeśli chodzi o mecz u siebie w lidze.

17:20 – Rozgrzewka zakończona. 10 minut i gramy.

17:21 – W sektorze gości na razie garstka osób

17:22 – Spiker czyta składy.

17:27 – Hymn Lecha odśpiewany. Za chwilę jeszcze trochę przedmeczowych zdjęć.

17:29 – Obie drużyny już na murawie.

17:32 – null

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Zaczął Raków.
2 min. – Goście próbują już narzucić nam swój styl gry.
4 min. – null Lech gra od początku w 1-3-4-2-1. W środku Satka, Skóraś na lewym wahadle,
6 min. – Lech w obronie na piątkę, gdy Raków atakuje.
7 min. – Stary styl Rakowa. Wrzutka, strzał głową, piłka minęła prawy słupek bramki Bednarka.
8 min. – null Kartka dla Satki.
9 min. – Lopez z dobrej pozycji uderzył w mur źle wykonując rzut wolny.
12 min. – Raków chciał wyprowadzić piłkę spod swojej bramki, ale lechici prawie skutecznie zabrali mu piłkę. Poznaniacy zaskoczyli pressingiem.
15 min. – Bardzo żywy pierwszy kwadrans. Lech uspokoił grę.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Ostatnie minuty należą nawet do poznaniaków, którzy zaczęli grać piłką.
22 min. – Znowu to samo. Do piłki mógł wyjść Bednarek, jednak się zawahał. Na szczęście drugi strzał głową był niecelny.
23 min. – Tym razem celnie z powietrza uderzył Sousa, lecz za słabo, by Kovacević puścił pierwszą bramkę od 3 września.
24 min. – null Ishak urwał się obronie trafiając tylko w bramkarza!
27 min. – Następne dośrodkowanie, tym razem celne uderzenie Nowaka wyłapał Bednarek.
28 min. – A teraz niezłe uderzenie Szymczaka dobrze wyłapał Kovacević. To już mogło zaskoczyć.
30 min. – Trybuny dzisiaj:

null 31 – 45 minuta

34 min. – Powinna być kartka za ostry faul na Karlstromie. Nie ma. Niemożliwe.
35 min. – Raków jest na razie bardzo dobrze ustawiony, Lech niewiele może zrobić w ofensywie.
38 min. – Następny taktyczny faul rywala, bez kartki.
39 min. – W ostatnich minutach mało się dzieje. Taktyczny mecz, w którym obie drużyny w momencie ataku przeciwnika przechodzącą na piątkę z tyłu.
44 min. – Po grze z optyczną przewagą Lecha piłkę przejął Raków wychodząc z kontrą. Na końcu bardzo niecelnie uderzył Gutkovskis.
45 min. – Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Widzów: 22817
46 min. – Gramy dalej. Drugą część zaczęli lechici.
49 min. – null 0:1. Lech nie wybił piłką tylko się nią bawił. Piłkę stracił Szymczak, lewą stroną urwał się Kun i zdobył gola.
50 min. – Statystycznie jest po meczu. Remis zresztą też nic nie daje.
55 min. – Tym razem Szymczak stracił piłkę pod polem karnym rywala.
56 min. – Lech prowadzi nieefektywny atak pozycyjny.
58 min. – Raków już zamurował dostęp do swojej bramki.
59 min. – null Kartka dla Szymczaka.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Zawodnicy Rakowa już się kładą, Lech bije głową w mur. Szykuje się nudne 30 minut.
67 min. – GOOOOOL!! 1:1! Rzut wolny, piłkę dośrodkowuje Czerwiński, wybijają ją obrońcy, ale dopadł do niej Skóraś. Skrzydłowy Lecha z lewej nogi oddał strzał zza pola karnego zdobywając ładnego gola.

null Skóraś
null bez asysty

69 min. – null Marchwiński za Sousę, Velde za Czerwińskiego.
71 min. – Lech ma jeszcze 20 minut, by wygrać. Remis nic mu nie daje, jedynie będzie bliżej do podium.
75 min. – Wszystko jest gwizdane w drugą stronę. Tak się nie da rozgrywać płynnego meczu.

null 76 – 90 minuta

80 min. – null Poprzeczka ratuje Lecha po akcji Iviego lewą stroną i strzale Kuna. Poprawka Piaseckiego nad bramką.
85 min. – Zrobił nam się wyrównany mecz. Jeden błąd może zdecydować.
86 min. – null Ishak otrzymuje kartkę za protesty. Znowu sędzia widział gdzieś faul.
87 min. – Bednarek broni główkę Arsenicia, ale i tak był spalony.
89 min. – 1:2. Następna wrzutka i Raków zdobywa gola.
89 min. – null Jeszcze chyba będzie VAR, na razie jest kartka dla Skórasia.
90 min. – Nie ma gola, była ręka.
90 min. – Jeszcze 6 minut.
90 min. – Kvekveskiri za Karlstroma, Sobiech za Ishaka.’
90+2 min. – null I po błędzie Marchwińskiego Raków miał rzut wolny strzelając gola 2:1.
90+4 min. – Nic już się nie zmieni.
90+6 min. – Koniec. Lech przegrywa 1:2 i traci realne szanse na obronę tytułu.

null null 15. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 30 października, godz. 17:30
null KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:2 (0:0)

null Bramki: 67.Skóraś – 49.Kun 90+2.Piasecki

null Asysty: 1:1 – bez asysty

null Żółte kartki: Szymczak, Ishak, Skóraś, Marchwiński, Sobiech – Tudor, Wdowiak, Arsenić, Kovacević

null Widzów: 22817

null Sędzia: Raczkowski (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Ostrowski

null Sędziowie boczni: Siejka, Heinig

null Sędziowie VAR: Marciniak, Sapela

null Lech: Bednarek – Dagerstal (90.Kvekveskiri), Satka, Milić – Czerwiński (69.Velde), Karlstrom, Murawski, Skóraś – Szymczak, Sousa (69.Marchwiński) – Ishak (90.Sobiech).

null Rezerwowi: Rudko, Pereira, Rebocho, Kvekveskiri, Marchwiński, Tsitaishvili, Amaral, Velde, Sobiech.

null Raków: Kovacević – Tudor, Arsenić, Svarnas – Sorescu (81.Petrasek), Papanikolaou (69.Berggren), Kochergin (81.Lederman), Kun – Nowak (63.Wdowiak), Gutkovskis (63.Piasecki), Lopez.

null Rezerwowi: Trelowski, Rundić, Petrasek, Berggren, Lederman, Wdowiak, Długosz, Piasecki, Musiolik.