LECH POZNAŃ PONAD MARZENIAMI! Lech – Villarreal 3:0!

O godzinie 21:00 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 6. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Villarrealu. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lechowi do awansu wystarczy remis, gdy Hapoel nie wygra z Austrią wyżej 3:0
null 3 mecze Lecha z Hiszpanami u siebie, 0 porażek w regulaminowym czasie (2:0 z Athletic, 1:1 z Barceloną i 1:1 z Deportivo)
null Villarreal ma passę 7 kolejnych gier w Europie bez porażki (6 zwycięstw z rzędu i remis)
null Pucharowy bilans Lecha w tym sezonie u siebie: 5-1-0, 16:2
null 14 mecz Lecha w pucharach 2022/2023 (wyrównany rekord z sezonu 2010/2011)
null Remis Lecha: 166 tys. euro + 1.000 pkt. do klubowego współczynnika. Wygrana Lecha: 500 tys. euro + 2.000 pkt. do klubowego współczynnika. Awans? 325 tys. euro + 1.000 pkt. do klubowego współczynnika

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Villarrealu i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

19:20 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś wszystko albo nic. Dziś możemy razem napisać historię tego klubu!

19:22 – Bułgarska wyszykowana do meczu. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

19:24 – Na murawie na razie tylko sędziowie i duża płachta UEFA Europa Conference League.

19:29 – Za moment składy.

19:31 – null

19:30 – Poniżej skład Lecha. Ciąg dalszy promowania Marchwińskiego w tym zadowalania jego opiekunów prawnych, zarządu i włoskiej agencji managerskiej. Nakładają na siebie jeszcze większą presją.

19:35 – Po zobaczeniu składu miny wielu kibiców już zrzedły. Ludzi wierzących w awans będzie jeszcze mniej.

19:39 – Lechici dotarli właśnie na stadion. Marchwiński z Velde mogą już być przerażeni stawką tego meczu.

19:40 – Poniżej także Villarrealu. Są rotacje, jednak środek pola wygląda nieźle. Niemożliwe, aby Marchwiński odnalazł się na boisku.

19:41 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Nika Kvekveskiri.

19:43 – Na murawie krótko pojawili się także Hiszpanie. Za zimno dla nich, już się robi coraz chłodniej, dużo wilgoci w powietrzu.

19:52 – Nie ma dziś playliisty piłkarzy Lecha. Od razu na stadionie odtwarzana jest muzyka.

19:59 – A co tam w Hapoel – Austria? Austriacy z rotacjami, rezerwowy napastnik czy bramkarz, natomiast Hapoel zaczyna w mocnym, ofensywnym składzie.

20:03 – Niespełna godzina do meczu. Na trybunach już wielu kibiców, widać nawet fanów w żółtych barwach.

20:12 – Bramkarze obu drużyn wyszli na rozgrzewkę.

20:14 – null

20:22 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Z Kotła głośne – Kolejorz!

20:32 – Hiszpanie dopiero teraz wyszli na rozgrzewkę. Późno.

20:33 – A z głośników na stadionie U2.

20:40 – 20 minut do meczu, czuć atmosferę i stawkę tego spotkania. W Kotle już bardzo dużo osób.

20:44 – null

20:47 – 4 kolejnych piłkarzy Villarrealu nie trafiło w bramkę podczas nadal trwającej rozgrzewki. Oby tak było w czasie meczu.

20:49 – Tymczasem Lech zakończył już rozgrzewkę. Po 20:56 zabrzmi hymn Ligi Europy.

20:49 – Spiker czyta składy.

20:53 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:59 – Hymn Ligi Europy odegrany, obie drużyny na murawie, w Kotle oprawa. Zdjęcia pojawią się w wolnej chwili.

21:24 – Ze względu na duże przeciążenie internetu na stadionie zdjęcia przedmeczowe i meczowe na żywo będą później niż zwykle.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Lech od początku meczu gra wysokim pressingiem.
2 min. – I jest. Marchwiński po przejęciu piłki fatalnie podał zapoczątkowując kontrę rywala. Zawodnik już jest zaszczuty.
5 min. – Lechici próbują grać otwarty futbol.
8 min. – Hiszpanie zaczęli zyskiwać przewagę, lepiej operują piłką w środkowej strefie.
10 min. – Ufff. Indywidualna akcja Jacksona zakończona niecelnym uderzeniem zza pola karnego.
12 min. – null Tym razem odpowiedź Lecha! Płasko z ostrego kąta uderzał Ishak! Niecelnie.
13 min. – null I natychmiast Jackson, którego strzał zatrzymuje Bednarek! Villarreal poklepał w środku pola.
14 min. – Natychmiastowa odpowiedź Lecha. Płaskie uderzenie Kvekveskiriego broni Reina!

null 16 – 30 minuta

16 min. – W tym meczu idzie akcja za akcję. Mało taktyki, dużo miejsca w środku pola.
20 min. – Skóraś podał do Ishaka, którego strzał w polu karnym został zablokowany.
21 min. – Ze względu na duże przeciążenie internetu na stadionie zdjęcia przedmeczowe i meczowe na żywo będą później niż zwykle.
22 min. – Po stracie Rebocho rywal miał kontrę, w której faulował w ataku.
26 min. – Zawodnik Villarrealu nie był na spalonym, urwał się obronie oddając niecelny strzał. Znowu się udało.
27 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0!!!!!!!!!!!!!!!! Akcja Velde, po chwili gdzieś piłka łatała górą, głową zgrał ją Marchwiński a do siatki z bliska trafił Velde! 1:0! CUD!

null Velde
null bez asysty

30 min. – Hapoel – Austri 1:0.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Bardzo złe podanie Murawskiego, wcześniej była jeszcze strata Pereiry.
34 min. – Niezłą wrzutkę Rebocho wyłapał bramkarz
34 min. – null Hapoel prowadzi już 2:0.
37 min. – Lech w ostatnich minutach próbuje kontrolować mecz w środku pola.
41 min. – Jackson napierał lewą stroną aż wyjechał z piłką poza boisko.
41 min. – null UEFA nie zapisała asysty Marchwińskiemu, ponieważ Reina wcześniej obronił i dopiero później do siatki trafił Velde. W każdym razie – duża zasługa Marchwińskiego przy bramce na 1:0.
42 min. – Villarreal po dobrych 10 minutach z przewagą Lecha niestety przebudził się.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 1:0. Nieźle wygląda gra poznaniaków, ale też Villarreal miał parę sytuacji mogąc zdobyć tu gola.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej! Po awans!
50 min. – Villarreal w nieefektywnym ataku pozycyjnym na początku tej połowy.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akcja Lecha z naszej połowy, płaskie zagranie z prawej strony Velde i do siatki z metra trafia Skóraś!!!! BLISKO, BLISKO, BLISKO!!!!

null Skóraś
null Velde

54 min. – Goście rzucili się do przodu.
58 min. – Villarreal ponownie poklepał w środkowej strefie oddając niecelny strzał. Niech dalej tak niecelnie uderzają.
60 min. – null Internet nadal mocno tnie, ale coś udało się dorzucić:

null 61 – 75 minuta

63 min. – Lech nastawiony na kontry i grę na czas.
64 min. – Hapoel – Austria 3:0.
67 min. – Dobra interwencja Rebocho po niezłym crossie.
69 min. – W ostatnich minutach poznaniacy bardzo umiejętnie grali na czas.
73 min. – null Szymczak za Marchwińskiego, Czerwiński za Velde.
75 min. – Hapoel – Austria 4:0. Remis nic już nam nie daje.

null 76 – 90 minuta

76 min. – 15 minut z kawałkiem. Wytrwać!
78 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wielki Villarreal na kolanach po kontrze! Ishak urwał się prawą stroną i dojrzał Skórasia, który zdobył bramkę na 3:0!

null Skóraś
null Ishak

79 min. – Następna kontra Lecha i dobry cross Czerwińskiego. Niestety Skóraś źle opanował piłkę.
83 min. – Czas ucieka. Chyba nie każdy dowierza w to, co się dzieje. Lech wygrywa 3:0 z Villarrealem!
87 min. – Villarreal jeszcze coś tam próbuje. Strzał z ostrego kąta minął bramkę Bednarka. Uffff.
88 min. – null Dagerstal za Ishaka.
90 min. – Niecelny strzał Szymczaka z woleja.
90+1 min. – null Salamon debiutuje w Europie! Zmienił Kvekveskiriego.
90+3 min. – Za chwilę sędzia zakończy ten mecz, Lech go wygra i awansuje do 1/16 finału Ligi Konferencji!
90+4 min. – KONIEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LECH WYGRYWA 3:0! SZOK, NIE WIADOMO CO WIĘCEJ DODAWAĆ.

null 6. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 3 listopada, godz. 21:00
null KKS Lech Poznań – Villarreal CF 3:0 (1:0)

null Bramki: 27.Velde 52 i 78.Skóraś

null Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – Velde 3:0 – Ishak

null Żółte kartki: Trigueros

null Widzów: 30117

null Sędzia: Nathan Verboomen (Belgia)

null Sędzia techniczny: Lothar D’hondt

null Sędziowie boczni: Mathias Hillaert, Ruben Wyns

null Sędziowie VAR: (brak)

null Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Murawski, Kvekveskiri (90+1.Salamon) – Velde (73.Czerwinski), Marchwiński (73.Szymczak), Skóraś – Ishak (88.Dagerstal).

null Rezerwowi: Rudko, Żukowski, Czerwiński, Salamon, Pingot, Dagerstal, Ba Loua, Amaral, Sousa, Tsitaishvili, Szymczak, Sobiech.

null Villarreal: Reina – De La Fuente (77.Femenia), Mandi, Cuenca, Mojica (68.Moreno) – Morlanes (77.Parejo), Trigueros, Coquelin (77.Capoue) – Pino, Morales (68.Danjuma), Jackson.

null Rezerwowi: Rulli, Alvarez, Femenia, Torres, Capoue, Parejo, Chukwueze, Garcia, Moreno, Danjuma.