Dogrywka: Lech – Korona 3:2

Niedzielny mecz z Koroną Kielce wygrany 3:2 zapisał się w ligowej historii trwającego sezonu. Lech Poznań niemal na pewno w żadnym innym spotkaniu nie wykręci już takich liczb, jakie zanotował przedwczoraj. Po horrorze Kolejorz zwyciężył 3:2, choć o pełną pulę nie powinien drżeć do ostatnich sekund. Pod różnymi względami było to dziwne spotkanie, po 47 minutach wydawało się być pozamiatane, po 84 minutach już 3:2 mogli prowadzić „Koroniarze”.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira (73.Milić), Czerwiński, Dagerstal, Rebocho – Karlstrom, Kvekveskiri (73.Murawski) – Tsitaishvili (80.Skóraś), Amaral, Sousa (80.Ba Loua) – Ishak (66.Szymczak).

1-3-4-3

Zapytowski – Trojak, Malarczyk, Deja – Więckowski, Deaconu (84.Szymusik), Takac (66.Szpakowski), Balić – Błanik (66.Podgórski), Śpiączka (84.Shikavka), Łukowski (84.Kiełb).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

20 minuta – Akcja, która powinna zakończyć się golem. Karlstrom zastosował pressing w środkowej strefie, czysto w pojedynku 1 na 1 zabrał piłkę środkowemu pomocnikowi Korony dzięki czemu zrobiła się przewaga Lecha w środku pola 5 na 3. Szwed zachował się dobrze, podał prostopadle do Ishaka, który już urywał się środkowemu obrońcy, choć mógł jeszcze zdecydować się na zagranie do prawej strony, do Tsitaishviliego. Ostatecznie piłkę przejął Ishak, który powinien zachować się dużo lepiej. Nasz kapitan będąc w polu karnym kopnął piłkę byle jak, w ogóle nie spojrzał, uderzył ją w kierunku lewego słupka bramki Zapytowskiego, który był już przechylony na swoją lewą stronę mając tym samym ułatwioną interwencję. Szkoda tej sytuacji, Ishak powinien lepiej przyłożyć się do strzału, powinien uderzyć na siłę a nie technicznie lub celować w drugą stronę. Na poniższych screenach widać też możliwość podania jeszcze do prawej flanki, do wspomnianego Gio, który otrzymując piłkę miałby przed sobą pustą bramkę. Po odbiorze Karlstroma w środku pola Lech miał dużą liczebną przewagę, miał przede wszystkim odkrytą całą prawą stronę. Po jednym z nielicznych prostopadłych zagrań w tym meczu poznaniacy mieli bardzo dobrą okazję, powinni wyjść na prowadzenie wcześniej niż w 41 minucie.