Ligi, które będą grać dłużej

Dnia 13 listopada sezon 2022/2023 zatrzyma się we wszystkich najlepszych ligach na Starym Kontynencie, które do rywalizacji powrócą pod koniec grudnia bądź na początku stycznia. W naszym kraju 13 listopada dobiegną końca roczne zmagania w Ekstraklasie, a także w I i II-lidze. Po 13 listopada rywalizacja będzie się jeszcze toczyła w niektórych niższych polskich ligach czy w rozgrywkach młodzieżowych.Najpóźniej 14 listopada kluby z całej Europy muszą zwolnić piłkarzy powołanych na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze, ale na Starym Kontynencie są kraje, które będą grały po tej dacie. W niektórych krajach podczas trwania mundialu będą toczyły się rozgrywki nawet na najwyższym szczeblu.

W kolejny weekend gra toczyć się będzie m.in. na niższych poziomach w Anglii czy o Puchar Francji. Piłkarze wybieganą na boiska także w niższych ligach w Danii, Belgii, Szkocji, Szwajcarii, Holandii, Niemczech czy w Chorwacji. W listopadzie oraz w grudniu nie zatrzymuje się La Liga 2. Dopiero 19 listopada końca dobiegnie runda jesienna w bośniackiej ekstraklasie. Dłużej pograją także na Ukrainie, terminy meczów tamtejszej ligi sięgają obecnie 21 listopada.

W najbliższych kilkunastu dniach (od 17 listopada) będą odbywały się mecze w ramach Pucharu Ligi Portugalskiej, Pucharu Białorusi czy spotkania w ramach 1/8 finału Pucharu Bułgarii (od 16 listopada do 4 grudnia). Na razie o końcu rundy nie myśli się w lidze rumuńskiej. Przykładowo CFR Cluj z Karlo Muharem w składzie po listopadowej przerwie na kadrę czeka jeszcze 6 meczów na 2 frontach (od 30 listopada do 17 grudnia).

Dopiero w pierwszej połowie grudnia skończy się runda w lidze ormiańskiej oraz rywalizacja w gruzińskiej Erovnuli lidze. W tych drugich rozgrywkach o tytuł walczy letni rywal Lecha Poznań – Dinamo Batumi. Podopieczni Gia Geguchadze na dwie kolejki przed końcem sezonu 2022 toczącego się systemem wiosna-jesień są na 2. miejscu ze stratą 3 oczek do prowadzącego Dinama Tbilisi, ale mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Dinamo Batumi zagra jutro, a później po przerwie na kadrę wybiegnie na murawę 26 listopada oraz 3 grudnia.

W naszym kraju niedawno przedłużono rundę jesienną w CLJ U-19 i CLJ U-17. W obu ligach po tym weekendzie zostaną rozegrane jeszcze po 3 kolejki, roczne zmagania dla juniorów starszych oraz juniorów młodszych Lecha Poznań zakończą się 3-4 grudnia. W tych dniach w hali na Morasku odbędzie się też kolejna edycja halowego turnieju dzieci do lat 12 pod nazwą Lech Cup. Pełna lista uczestników tegorocznej imprezy nie jest jeszcze znana.

Warto przypomnieć, że rozgrywki PKO Ekstraklasy 2022/2023 po zimowej przerwie zostaną wznowione w piątek, 27 stycznia.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <