II-liga: Siarka Tarnobrzeg – Lech II Poznań 0:1

W meczu 19. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań wygrał na wyjeździe z dotychczasowym sąsiadem w ligowej tabeli Siarką Tarnobrzeg 1:0 (0:0) i zapewnił sobie spokojną zimę nad strefą spadkową.

Lech II Poznań zakończył roczne zmagania mając serię 5 z rzędów meczów bez porażki, w których zdobył aż 11 punktów. Dziś rezerwy Kolejorza wygrałyby wyżej, gdyby nie zmarnowany rzut karny w pierwszej połowie przez Tomasza Cywkę, który wywalczył strzelec zwycięskiej bramki w drugiej połowie Filip Wilak.

Lech II Poznań po 19 kolejkach II-ligi 2022/2023 z 23 punktami na swoim koncie i bilansem 5-8-6, gole: 25:29 zajmuje 10. miejsce w tabeli II-ligi mając 4 oczka przewagi nad strefą spadkową (ta seria spotkań cały czas trwa). Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają dopiero wiosną – 25 lub 26 lutego 2023 roku. Wtedy ich rywalem u siebie będzie Radunia Stężyca.

19. kolejka II-ligi 2022/2023, sobota, 12 listopada, godz. 13:00
Siarka Tarnobrzeg – Lech II Poznań 0:1 (0:0)

* – W 32 minucie Cywka nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Bramki: 73.Wilak

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Bierzało, Kwaśniewski – Pingot, Palacz, Antczak, Pacławski

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)

Siarka: Muzyk – Bierzało, Bieniarz, Stefanik – Kwaśniewski, Tyl (63.Hrnciar), Kaliniec (78.Lewicki), Bałdyga (78.Stańczyk), Yatsenko, Sulkowski (74.Cichocki) – Adamek (63.Agudo).

Lech II: Bąkowski – Żukowski, Waliś (73.Zagórski), Pingot, Palacz – Żołądź, Cywka, Dziuba (66.Gogół) – Antczak, Pacławski, Wilak (76.Spławski).

Rezerwowi: Mleczko, Zagórski, Tudruj, Sommerfeld, Kryg, Gogół, Spławski.