Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Johna van den Broma oraz opiekuna gospodarzy Macieja Stolarczyka na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań rozegranym w sobotę, 12 listopada, o godzinie 17:30.John van den Brom (trener Lecha):„Mamy za sobą 10 fantastycznych dni. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa nad Villarrealem, w niedzielę pokonaliśmy Koronę, dziś też udało się wygrać, więc ugraliśmy maksimum punktów. Dobrą wiadomością było też powołanie dla Michała Skórasia na mundial, otwarcie centrum we Wronkach czy nowa umowa dla Mikaela Ishaka. Dziś rozegraliśmy dobre spotkanie, ale na pewno nie pomagało nam to, co działo się na trybunach. Gra często była przerywana co nie pomagało zarówno nam jak i Jagiellonii. Na końcu wygraliśmy, dlatego jesteśmy zadowoleni z wyniku. Filip Szymczak znowu dał nam zwycięską bramkę i to jest pozytywną wiadomością. Są też dwie złe rzeczy w postaci urazów Antonio Milicia, który nie wyszedł na drugą połowę i Michała Skórasia. Na razie nie wiemy, jak poważne są te kontuzje, wierzę jednak, że Skóraś pojedzie na mundial.”

„W końcówce meczu prowadząc 2:1 mogliśmy się cofnąć i bronić wyniku, ale to piłkarze grają na boisku a nie ja. Moi zawodnicy zawsze chcą więcej, chcieli zdobyć trzeciego gola, jednak czasem powinien decydować zdrowy rozsądek. Rywale w końcówce mieli słupek, w ostatnich minutach powinniśmy bardziej zadbać o obronę wyniku.”

nullMaciej Stolarczyk (trener Jagiellonii):„Kibice byli dziś naszym dwunastym zawodnikiem, mieliśmy ogromne wsparcie. Po takim wyniku czujemy ogromne rozczarowanie i dużą złość. Wiedzieliśmy, że Lech będzie atakował, będzie miał piłkę przy nodze i będzie ryzykował. W naszym zespole zabrakło w pierwszej połowie lepszego budowania gry, brakowało spokoju w wykorzystaniu przewagi, jaka tworzyła się poprzez nasze ustawienie. W końcówce meczu daliśmy jeszcze sobie strzelić gola ze strefy, którą mieliśmy wcześniej rozpisaną. Filip Szymczak wykorzystał nasz błąd, strzelił gola, my naszych sytuacji nie mogliśmy dziś zamienić na bramki.”

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

8 komentarzy

 1. smigol pisze:

  Czy mi się wydaje czy wesoły Bromek schudł.

 2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Na trybunach śpiew,
  Na boisku walka…

 3. Toruń pisze:

  Tylko KOLEJORZ!!! Pozdrawiam z Torunia!!!

 4. 100h2o pisze:

  Zaraz – „my naszych sytuacji nie mogliśmy dziś zamienić na bramki.”? Chyba mi coś umknęło w czasie oglądania gry Jagi. Lech miał ze 2 setki więc……. i tak w rozliczeniu Jaga dostałaby w bańkę.

Dodaj komentarz