Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 14

W ostatni weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Za juniorami Kolejorza świetne dni i jeden z najlepszych weekendów tej jesieni. Wszystkie drużyny wygrały.II-liga:

Lech II Poznań zakończył roczne zmagania mając serię 5 z rzędów meczów bez porażki, w których zdobył aż 11 punktów. W sobotę podopieczni Artura Węski ponownie nieźle spisali się na wyjeździe ogrywając dotychczasowego sąsiada w ligowej tabeli Siarkę Tarnobrzeg 1:0. Zwycięskiego gola dla rezerw w 73 minucie strzelił Filip Wilak. Lech II Poznań zakończył rundę jesienną składającą się z 19 kolejek na niezłym 10. miejscu w II-lidze. Kolejorz ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, jest wyżej od choćby rezerw Zagłębia i Śląska. Do wiosennych zmagań wróci 25 lub 26 lutego, kiedy u siebie podejmie mającą oczko mniej Radunię Stężyca.

CLJ U-19:

W weekend Lech Poznań z CLJ pokazał charakter. Przegrywając 2 razy z Jagiellonią na wyjeździe ostatecznie wygrał w Białymstoku 4:2 notując imponującą końcówkę. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego są na 2. pozycji w CLJ U-19 ze stratą 5 oczek do prowadzącego Górnika Zabrze. W sobotę w samo południe podejmą siódmego obecnie Mistrza Polski Juniorów Starszych, Zagłębie Lubin.

CLJ U-17:

Lech Poznań U-17 z grupy zachodniej CLJ U-17 ograł u siebie Wartę Poznań 4:2. Podopieczni Jędrzeja Łągiewki umocnili się na 5. miejscu, do liderującego Zagłębia Lubin tracą 7 oczek. W sobotę o 12:00 juniorzy młodsi Kolejorza zagrają na wyjeździe właśnie z „Miedziowymi”, którzy u siebie wygrali wszystkie mecze notując imponujący bilans bramek 33:3.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15 są drudzy ze stratą 5 punktów do Pogoni Szczecin i na tej pozycji zakończą zmagania rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Piłkarzom Damiana Sobótki został już tylko jeden mecz, w którym w sobotę o 12:00 podejmą u siebie Lechię Gdańsk. Na razie w minioną niedzielę trampkarze starsi Kolejorza rozprawili się na wyjeździe z ostatnią Akademią Reissa Poznań triumfując aż 7:0.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Siarka Tarnobrzeg – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-19: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:4
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 4:2
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań 0:7

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Radunia Stężyca (25/26 lutego)
CLJ U-19: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (sobota, 19 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-17: Zagłębie Lubin – Lech Poznań (sobota, 19 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 19 listopada, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

 1. 100h2o pisze:

  Czasem mylnie uważa się że szkolenie własnych graczy to podstawa. Patrząc na „sprzedaż” tak. Ale trzeba też spojrzeć na ilość młodych piłkarzy w Akademii i ilość tych co się wybija. Faktem jest , że z tych wybijających się w pewnym sensie „żyje klub”. Akademia sama w sobie niewiele znaczy jeśli nie działa dobrze młodzieżowy skauting. No bo z ostatnich czasów : Skóraś Jastrzębie, Szymczak z Warty Poznań. Tu z tysiąca przebije się co najwyżej 1-2 graczy. Reszta „pójdzie w świat” dopełniając kadry zespołow 2 ligowych.
  Cała rzecz to szkolenie i wyłuskiwanie tych kilku najbardziej zmotywowanych i utalentowanych. Tych 1-2 z każdego rocznika.
  Klasycznym przykładem ( ostatni czas) to np ściągnięcie z Wisły Płock bardzo obiecującego Oskara Tomczyka. Teraz pewnie zostanie wrzucony w zespół i zadaniem trenerów będzie jego „ulepszanie” bo przecież spędził w Wiśle Płock już ponad 5 lat . Reszta pewnie i skorzysta bo w Akademii naprawdę dobre warunki mieszkania + i szkoła i trenerzy. Więc coby się nie działo fajnie spędzone młode lata.
  Z drugiej strony dobre szkolenie niekoniecznie musi przekładać się na wyniki 1 zespołu ( tu klasycznym przypadkiem Zagłębie Lubin ).
  Skomplikowane są zależności między własnym szkoleniem, a transferami już ukształtowanych „obcych” graczy do 1 zespołu i znalezienie miejsca dla swoich w kadrze tego 1 zespołu.
  Tu bardzo ważna rola trenera 1 zespołu. By widział „naszych graczy” w tej swojej układance.
  Tu szczególne miejsce w tej historii trenera rezerw/ trenera 1 zespołu- Żurawia. Który „czuł ten temat”. van der Brom- na razie korzysta tylko ( Skóraś, Marchwiński) z tego co zastał.
  Może też ( o czym kiedyś wspomniano tu na forum) jest pewna luka w rocznikach 2000-2004 . Bo teraz jest kilku utalentowanych 16/17 latków i piłkarzy młodszych. A dla nich chyba jeszcze nieco za wcześnie by wskoczyć do zespołu ROBIĄCEGO WYNIK.
  Akademia – super sprawa na bank. Na pewno łatwiej będzie młodzieżowemu skautingowi namawiać utalentowanych piłkarzy do zamieszkania w niej i trenowania.
  Efekty? To Tylko ci co zagrają i będą grać w 1 zespole ( jak np Szymczak za Broma czy Skoraś). A pewnie pomoże też gra Lecha w UEFA bo wtedy kadra musi być szersza niż na ligowe kopanie.