Wyniki sondy: Amaral powinien zostać na wiosnę

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda tak jakby na czasie z zapytaniem – „Co zrobić z Joao Amaralem?”. Portugalczyk należał do najsłabszych piłkarzy Lecha Poznań jesienią, noty wystawiane przez Was nie pozostawiały złudzeń, zaczęło pojawiać się coraz więcej komentarzy na temat przydatności tego zawodnika do Kolejorza.Po 7 dniach zgodnie z zapowiedzią pora na wyniki ostatniej ankiety. Patrząc na rezultaty jasno wynika, że Joao Amaral wciąż cieszy się bardzo dużą sympatią a kibice Lecha Poznań mają do niego duże zaufanie. 73,1% internautów kategorycznie sprzeciwia się puszczeniu Portugalczyka gdziekolwiek już zimą. Najwięcej internautów (35,3%) uważa, że Joao Amaral musi zostać w klubie przynajmniej na wiosnę, niech dalej walczy o wyjściowy skład, gdyż jest to piłkarz z dużą jakością.

Zaledwie 15,7% osób twierdzi, że należy sprzedać ofensywnego pomocnika już zimą póki jeszcze da się na nim zarobić. W ankiecie na temat byłego lidera Kolejorza przez tydzień udział wzięło 11229 osób. Wszystkim kibicom Lecha Poznań dziękujemy za głosy i zapraszamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach na KKSLECH.com, następna sonda pojawi się jeszcze w listopadzie.

Warto przypomnieć, że Joao Amaral na wszystkich frontach wykręcił w tym sezonie tylko 2 asysty (w europejskich pucharach) oraz zdobył 4 gole. 31-latek wszystkie bramki strzelił przy Bułgarskiej, aż 2 trafienia zanotował w starciu z Dinamem Batumi, później strzelił bramkę Widzewowi Łódź oraz kilka dni temu innemu beniaminkowi Koronie Kielce. Według Waszych ocen Amaral w meczu z Jagiellonią znowu był najsłabszym lechitą na boisku.Wyniki sondy: Co zrobić z Joao Amaralem?

35,3% – Joao Amaral musi zostać przynajmniej na wiosnę. Niech dalej walczy o skład, to piłkarz z dużą jakością
19,7% – Piłkarz ma dużą jakość, jesienią po prostu przegrał rywalizację. Jeszcze da nam wiele radości
18,1% – Nawet jako zmiennik powinien zostać w Lechu do końca sezonu. Latem będzie można się zastanowić, co dalej
15,7% – Sprzedać Joao Amarala zimą za milion euro do Arabów póki da się na nim zarobić
6,0% – Poczekać do końca zimowych przygotowań i wówczas zdecydować, co z jego przyszłością
4,7% – Podpisał długi kontrakt i nie wyobrażam sobie, by go nie wypełnił. Nikt lepszy i tak nie przyjdzie
0,5% – Mam jeszcze inny pomysł co do Joao Amarala i jak powinna wyglądać jego przyszłość (napisz o tym w komentarzu)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

  1. Sp pisze:

    Niech przepracuje cały normalny okres przygotowawczy z Bromem, jeżeli zanotuje podobne statystki to powrócimy do tematu w okolicach maja. Chłop po przedłużeniu zarabia tu naprawdę duże pieniądze, jak na to co pokazał jesienią. Jednak pozbycie się go zimą nie było by dobrym rozwiązaniem.

    • 07 pisze:

      Najpierw oczekujecie walki i orania na boisku a po porazce płaczecie ze nie walczyli bo chodzili po boisku…. i takim chodziarzem był na jesien Jao. Jestem z tej grupy 15,7% – uważam że Amaral bardzo trudno znosi nasza fizyczną ligę. On zwyczajnie nie czuje się u nasz dobrze, a wyjatkiem był ubiegly sezon. Kasa sie zgadza, a za barwy orac nie będzie.

      • Bigbluee pisze:

        @07, bo 90% osób a w szczególności wszystkowiedzace trole ktore zawsze są w kontrze do innych, „oceniają ksiązke tylko po okładce” czyli jak wygrali to grali dobrze a jak przegrali to grali źle. Jak wygrali to trener dobry a jak przegrali to trener zły. Jak wygrali to zawodnicy nota 4 a jak przegrali bo stracili 2 gole w samej koncówce to nota 2 bo 2 minuty ostatnie rzutuja na 90 minut dobrej gry. Takie przedszkolne podejscie. Mam lizaka albo nie mam. Dlatego Amarala trudno zdiagnozować.
        Ja wstrzymałem sie od głosu w tej sondzie. Nie ma tam jedynej słusznej dla mnie odpowiedzi (tak wiem, było aby dopisać swoj komentarz ale to za mało). „Wysłac do psychologa w obecności trenera i dowiedziec sie gdzie leży problem z głową a następnie podjąć decyzje co do przyszłości”. Amaral ma ewidentnie problem pod kopułą.

      • Wamp pisze:

        Problemem pod kopula byłoby gdyby chłop nie dochodził do sytuacji, byl nieobecny w meczu itd a o jakiej kopule tu mówimy gdy chłopak ma ewidetnie problem z celnością strzałów? Bo decyzyjność dobra, ale wykon fatalny.

  2. kibic79 pisze:

    Pozbycie się Amarala nie musi być proste i wcale nie musi być tanie, a to o tak ta prostsza cześć . Trudniej będzie znaleźć kogoś kto da gwarancje lepszej gry niż Amaral. Wierze, ze on jeszcze zagra u nas przynajmniej jeden dobry sezon.

  3. 100h2o pisze:

    Dyskusja dziwna. Przypominam Ramireza. Ile to było wydziwiania, że „puszczono” Ramireza „skoro ławka krótka”. a wystarczy porównać „dokonania Ramireza”/ dokonania Amarala i wtedy odpowiedzieć na pytanie czy Amaral powinien zostać czy nie.
    Moje zdanie wynika z porównania tych graczy.

  4. edved pisze:

    Przeoczyłem opcję „Mam jeszcze inny pomysł co do Joao Amarala i jak powinna wyglądać jego przyszłość (napisz o tym w komentarzu)”. W ramach uzupełnienia informuję, że powinien rzucić piłkę i zostać fryzjerem lub założyć szkołę rodzenia.