Lech najchętniej pokazywany

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 władze Telewizji Polskiej nabyły prawa do pokazywania jednego wybranego przez siebie meczu w każdej kolejce Ekstraklasy, który na ogólnodostępnym kanale ma szansę zgromadzić więcej widzów niż spotkanie pokazywane na platformie Canal+. Podczas zakończonej już jesieni mecz Lecha Poznań łącznie 6 razy został wybrany jako najciekawszy pojedynek do pokazania w danej kolejce.Telewizja Polska w rundzie jesiennej 2022/2023 pokazała na żywo mecze Kolejorza w 1, 6, 8, 9, 11 i w 17. kolejce. TVP przeprowadziło transmisję z pojedynku ze Stalą Mielec, Lechią Gdańsk, Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin, Legią Warszawa oraz z Jagiellonią Białystok. Akurat w tych spotkaniach Mistrz Polski zanotował bilans 3-2-1 przegrywając tylko raz u siebie ze Stalą. Łącznie 6 ogólnodostępnych meczów na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej TVP Sport uczyniło Kolejorza najczęściej pokazywanym zespołem szerszej publiczności w całej polskiej lidze.

Oprócz tego w rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy kanały Telewizji Polskiej łącznie 5 razy pokazały mecze na żywo z udziałem Rakowa Częstochowa oraz 4 razy przeprowadziły transmisję ze spotkań, w których grała Legia Warszawa. Jesienią Lech Poznań brylował w TVP, bowiem na kanałach Telewizji Polskiej można było obejrzeć każdy domowy mecz Kolejorza w europejskich pucharach 2022/2023 i wyjazdowe starcia w trakcie eliminacji.

Liczba meczów i klub pokazywany w TVP w sezonie 2022/2023:

6 – Lech Poznań
5 – Raków Częstochowa
4 – Legia Warszawa
3 – Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin
2 – Widzew Łódź, Warta Poznań, Lechia Gdańsk
1 – Stal Mielec, Miedź Legnica, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Radomiak Radom, Wisła Płock

Pozostając przy lidze TVP Sport pokazało jesienią mecze 16 różnych klubów PKO Ekstraklasy 2022/2023. W TVP nie transmitowano tylko żadnego spotkania z udziałem Śląska Wrocław oraz beniaminka Korony Kielce. Transmisje w ogólnodostępnym kanale TVP Sport są bardzo istotne jeśli chodzi o dotarcie do szerszej publiczności. Dzięki temu wybrany mecz danej kolejki PKO Ekstraklasy ogląda dużo więcej osób, znacznie więcej niż transmitowany o tej samej porze pojedynek na antenie C+ Sport lub C+ Premium.

Telewizja Polska w porozumieniu z Ekstraklasą SA wybiera mecz do pokazania średnio miesiąc przed jego rozpoczęciem. Ma wpływ na ustalanie dokładnego planu konkretnej kolejki PKO Ekstraklasy często decydując się na transmisję danego meczu rozgrywanego o godzinie 15:00 lub o 17:30 (sobota bądź niedziela).Mecze w sezonie 2022/2023 pokazywane w otwartym kanale TVP:

1. kolejka: Lech Poznań – Stal Mielec
2. kolejka: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź
3. kolejka: Miedź Legnica – Warta Poznań
4. kolejka: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
5. kolejka: Cracovia Kraków – Piast Gliwice
6. kolejka: Lechia Gdańsk – Lech Poznań
7. kolejka: Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
8. kolejka: Lech Poznań – Widzew Łódź
9. kolejka: Pogoń Szczecin – Lech Poznań
10. kolejka: Raków Częstochowa – Radomiak Radom
11. kolejka: Lech Poznań – Legia Warszawa
12. kolejka: Legia Warszawa – Warta Poznań
13. kolejka: Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
14. kolejka: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
15. kolejka: Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
16. kolejka: Raków Częstochowa – Wisła Płock
17. kolejka: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. Pawelinho pisze:

    Myślę, że tych meczów w otwartej telewizji powinno być nieco więcej przynajmniej trzy tzn jeden w piątek, sobotę i niedzielę. Wiadomo nie każdy musi mieć c-. Aczkolwiek i tak jest lepiej niż było było kiedyś (z tych czasów, które ja pamiętam), gdzie mecze ligowe można było tylko oglądać w kodowanym paśmie c-.

  2. 100h2o pisze:

    Nie ma się czym podniecać. Lech to Mistrz Polski, gra w LK więc to naturalny powód by go pokazywać. Ciekawe ile z tytułu transmisji z meczów Lecha w tzw „rządowej TV” klub zarabia. Bo np Canal+ ma jakieś tam „widełki” i „lepsze-opłacane-godziny” oprócz oczywiście premii po sezonie. Może ktoś/coś wie na ten temat?

  3. Sp pisze:

    Zgadzam się co do 3 meczów w kolejce. Kiedyś tylko oglądałem mecze o 18 w piątki i poniedziałki bo miałem Eurosport, a Kolejorza na Dailymotion. Gdy zrezygnowano z daily to musiałem zakupić dekoder. Tvp Sport ogląda szersza publiczność i po meczu w danym dniu to by wyszło na plus. Szkoda, ze się nie dogadali by wyjazdowe mecze w grupie pokazywać bo na tym dużo stracili.