12 i 19 grudnia start dwóch corocznych plebiscytów

Na przełomie grudnia i stycznia jak co roku będą miały miejsce dwa coroczne plebiscyty KKSLECH.com. Lechowy składający się z 25 kategorii oraz na najlepszego użytkownika serwisu. W kalendarzu mamy już 19 listopada, runda jesienna w wykonaniu Kolejorza dobiegła końca tydzień temu, 2022 rok powoli się kończy, dlatego najwyższy czas na pierwsze informacje dotyczące już tradycyjnych plebiscytów + bardzo wstępny harmonogram.Tradycyjny i już XIII plebiscyt Lechowy za 2022 rok, w którym użytkownicy wybiorą m.in. wydarzenie 2022 roku, odkrycie, pechowca czy najlepszy mecz będzie wyglądał identycznie, jak ten przeprowadzany w poprzednich latach. W tym plebiscycie nie zmieni się nic, zatem będzie on składał się jak zwykle z 25 kategorii, ale będą nowe kategorie. W każdym pytaniu będzie oczywiście pięć możliwości do wyboru i tradycyjnie zaznaczyć będzie można tylko jedną. W przypadku plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022 szykujemy już dużą formę na lata 2022-2024. Jaką? O tym trochę więcej poniżej, pełne szczegóły za tydzień.

Kto weźmie udział w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2022?

16 najlepszych użytkowników plebiscytu na użytkownika 2021, którzy doszli do 1/8 finału + 96 nominowanych przez moderatorów KKSLECH.com (lista zostanie ogłoszona 3 grudnia). To oznacza, że w porównaniu z plebiscytami w poprzednich latach liczba uczestników zmniejszy się z 128 do 112 kibiców.

Inne rozstawienie dla najlepszych w zeszłorocznym plebiscycie

W poprzednich latach uczestnicy 1/8 finału każdej edycji otrzymywali tzw. „bonusowe głosy” na kolejną edycję plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com z których korzystali do 1/8. W plebiscycie za 2022 rok będzie inaczej. Mianowicie najlepsi internauci KKSLECH.com z zeszłej edycji będą wyróżnieni, ale w inny sposób. Najlepsza szesnastka poprzedniej edycji przystąpi do rywalizacji nie w I a w II rundzie zabawy, czyli zacznie później. W plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2022 nie weźmie udziału obrońca tytułu „kibol z IV”, który zrezygnował z zabawy, zatem kibic, który trafi na niego w II rundzie otrzyma tzw. „wolny los” i automatycznie awansuje dalej, czyli do nowoutworzonej fazy grupowej.

Najlepsza szesnastka plebiscytu 2021:

kibol z IV
Siódmy majster
Didavi
deel
Przemo33
Ostu
leftt
tomasz1973
Max Gniezno
Zlapany na ofsajdzie
Jacek_komentuje
Bart
Piknik
100h2o
MARCINzKALISZA
Grossadmiral

Kto znajdzie się wśród nominowanych w plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022?

Za nominację do plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022 ponownie będą odpowiadali moderatorzy, bo to oni codziennie śledzą Wasze komentarze i Was rozpoznają.

Nominowani, którzy znajdą się na liście oddając komentarze na KKSLECH.com musieli i muszą w 2022 roku spełnić następujące kryteria:

– komentarze na temat pojawiających się na stronie wiadomości
– komentarze oddawane przez cały 2022 rok w różnych newsach
– komentarze oddawane głównie w wiadomościach na KKSLECH.com, aktywność wyłącznie w „Śmietniku Kibica” nie będzie brana pod uwagę
– komentarze w miarę zgodne z regulaminem witryny
– komentarze pisane poprawną polszczyzną
– komentarze, które wnosiły coś sensownego do dyskusji

Więcej rund i inne zasady plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2022

W wielu ostatnich latach triumfator plebiscytu KKSLECH.com musiał pokonać 7 rywali kolejno w 1/64, 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 i w finale, by wygrać zabawę. Od tej edycji po reformie będzie inaczej. Rozszerzamy plebiscyt z 7 do 9 rund. Będzie I faza z 96 użytkownikami, 48 z nich awansuje do II rundy, gdzie do rywalizacji dołączy 16 najlepszych użytkowników plebiscytu za 2021 rok. Kibice, którzy przebrną I oraz II rundę dostaną się do pierwszej w historii fazy grupowej, która będzie jedną z największych nowości reformy plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com wprowadzonej na lata 2022-2024.

W fazie grupowej zaprezentuje się 32 użytkowników, rozlosujemy 8 grup po 4 użytkowników. W każdej grupie każdy zagra z każdym, będą łącznie 3 kolejki. Do 1/8 finału plebiscytu KKSLECH.com 2022 awansuje w sumie 16 użytkowników (z każdej grupy wyjdzie po 2 użytkowników z największą liczbą głosów). Później rywalizacja będzie już toczyła się w tradycyjnym systemie: w 1/8, 1/4, 1/2 i w finale. Okolicznościowy branding zostanie wprowadzony od fazy grupowej, czyli tak jak w europejskich pucharach.

Po co taki plebiscyt i czemu będzie służyć reforma plebiscytu, która zastąpi inną wprowadzoną 8 lat temu?

Plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com to już grudniowo-styczniowa tradycja. KKSLECH.com to od lat jedyny serwis Lecha Poznań skupiający kibiców i jedna z najpopularniejszych witryn sportowych w Polsce. Internauci KKSLECH.com to wielka wartość merytoryczna, duża siła, spora wiedza o Kolejorzu oraz ważne zdanie w Lechowym życiu. Ci wszyscy ludzie dla których Lech Poznań to coś bardzo ważnego co roku muszą być jakoś wyróżnieni. Plebiscyt na użytkownika to przede wszystkim luźna, towarzyska zabawa z elementami kibicowskiej rywalizacji. Reforma plebiscytu wprowadzona po 8 latach ma jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do odwiedzania serwisu KKSLECH.com w tzw. „martwym sezonie”, w trakcie Świąt czy po Nowym Roku. Ponadto przekształcenie plebiscytu na styl znany z europejskich pucharów spowoduje jeszcze większe emocje związane z zabawą. Tym samym już XIII edycja plebiscytu znowu zapowiada się szalenie interesująco. Znów nie zabraknie ciekawych par już w I czy w II rundzie, emocji nie tylko w pierwszej w historii fazie grupowej oraz towarzyskiej kibicowskiej rywalizacji, a dzięki temu plebiscytowi m.in. każdy aktywny w dyskusjach internauta będzie mógł zobaczyć, jak bardzo innym kibicom podobają się oddawane komentarze.

Jak będzie przebiegał plebiscyt 2022?

Wszystko będzie wyglądało podobnie jak w europejskich pucharach, po części jest już to opisane wyżej, ale taka rozpiska z pewnością rozjaśni Wam jeszcze więcej:

I runda – 96 nominowanych przez nas użytkowników
II runda – 48 zwycięzców I rundy + 16 najlepszych użytkowników plebiscytu 2021

8 grup po 4 użytkowników – 32 użytkowników, którzy przeszli dwie pierwsze rundy
1. kolejka
2. kolejka
3. kolejka

1/8 – 16 użytkowników (z każdej grupy wyjdzie po 2 użytkowników)
1/4 – 8 użytkowników
1/2 – 4 użytkowników
Finał – 2 użytkowników

W jakich terminach odbędą się poszczególne fazy plebiscytu 2022?

Lechowy plebiscyt za 2022 rok z 25 kategoriami ruszy w poniedziałek, 19 grudnia o północy i potrwa do niedzieli, 8 stycznia do 23:59. Dzień później rozpoczniemy publikację jego wyników (każdego dnia rezultaty 3 kategorii). Z kolei plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com w 2022 roku tym razem ruszy tydzień wcześniej – 12 grudnia. Do końca grudnia zakończy się faza grupowa rozgrywek, jeszcze 31 grudnia ma ruszyć 1/8 finału. Szczegółowy harmonogram plebiscytu na użytkownika serwisu KKSLECH.com w 2022 roku podamy w przyszłą sobotę, 26 listopada.

Poniedziałek, 19 grudnia, godz. 00:00 – Początek plebiscytu kibiców Lecha Poznań za 2022 rok (25 kategorii)
Poniedziałek, 9 stycznia – Początek publikacji wyników Lechowego plebiscytu za 2022 rok

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

21 komentarzy

 1. Bigbluee pisze:

  Cikawa zmiana. W sumie to pozwoli „przeżyć” komuś kto trafiłby w 3 rundzie na faworyta bo w grupie może wyjść różnie. Za to w grupie bez faworytów…. mogą dziać się cuda. Wielu uzna ze pomoże komuś kto przegrał 1 mecz grupowy i nawet VAR nie pomoże 😀
  Całość grupowych zmaga.zapewni większe zainteresowanie na dłużej i większej liczbie uczestników.

 2. smigol pisze:

  „komentarze pisane poprawną polszczyzną” już odpadłem ???

 3. mario pisze:

  ciekawa zmiana, będzie fajna zabawa. Idę robić formę 🙂

 4. Sp pisze:

  Ale fajnie to wymyśleliście. Już się jaram i nie mogę doczekać. Marzeniem byłoby znaleźć się w grupie gdzie emocje gwarantowane

 5. Pawelinho pisze:

  „Ci wszyscy ludzie dla których Lech Poznań to coś bardzo ważnego co roku muszą być jakoś wyróżnieni” mogą być wyróżnieni, ale pomysł sam w sobie jest po prostu taką odskocznią od ligowego sezonu, w którym są zarówno dobre jak i złe emocje co niektórym też udziela się w tym plebiscycie, który przez niektórych traktowany jest niczym wiec wyborczy, a chodzi przede wszystkim o zabawę bo niektórzy czasami po prostu o tym zapominają.

 6. Zbychu pisze:

  Faza grupowa to fajny pomysł. Oryginalny. „z każdej grupy wyjdzie po 2 użytkowników z największą liczbą głosów” – sumują się głosy z każdej kolejki fazy grupowej, dajecie punkty za wygranie kolejki?

 7. J5 pisze:

  No tak. Fajnie się to zapowiada. Trzeba jeszcze tylko rozstrzygnąć czy to będzie Liga Mistrzów, Liga Europy, czy Liga Konferencji Europy, tak jak gra Kolejorz?

  • mario pisze:

   Iliga konfederacji ?

   • kibic79 pisze:

    Konfederacje to się w wielu wypadkach źle kojarzą ? szczególnie jedna

   • aaafyrtel pisze:

    poniżej garść konfederanji… która jest tą jedną, co ci się szczególnie źle kojarzy…

    • Konfederacja (koło poselskie)
    • Konfederacja (ugrupowanie polityczne)
    • Konfederacja – Ruch Obrony Bezrobotnych
    • Konfederacja Absolwentów Szkoły Technicznej Artykulacji
    • Konfederacja Argentyńska
    • Konfederacja Aszanti
    • Konfederacja Benedyktyńska
    • Konfederacja Ewangelicznych Kościołów Reformowanych
    • Konfederacja Ewangelicznych Kościołów Reformowanych w Polsce
    • Konfederacja Fantastyki „Rassun”
    • Konfederacja Fantastyki Rassun
    • Konfederacja Fantastyki „Rassun”
    • Konfederacja Fante
    • Konfederacja Gdańska, Elbląga i Torunia
    • Konfederacja Generalna Królestwa Polskiego
    • Konfederacja Generalna Królestwa Polskiego 28 czerwca 1812
    • Konfederacja Granady
    • Konfederacja Górskich Narodów Kaukazu
    • Konfederacja Illinois
    • Konfederacja Inflancka
    • Konfederacja Irokezów
    • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
    • Konfederacja Kanady
    • Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych
    • Konfederacja Korony Polskiej
    • Konfederacja Kościołów Reformowanych w Polsce
    • Konfederacja Lewiatan
    • Konfederacja Ludzi Pracy
    • Konfederacja Macieja Borkowica
    • Konfederacja Maćka Borkowica
    • Konfederacja Młodej Polski ROKOSZ
    • Konfederacja Narodowa Polska
    • Konfederacja Narodu
    • Konfederacja Narodu Polskiego
    • Konfederacja Narodów Kaukazu
    • Konfederacja Niezależnych Systemów
    • Konfederacja Niezależnych Związków Zawodowych w Bułgarii
    • Konfederacja Nowego Romantyzmu
    • Konfederacja Peruwiańsko-Boliwijska
    • Konfederacja Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów
    • Konfederacja Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Środkowej i Regionu Karaibów
    • Konfederacja Polski Niepodległej
    • Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny
    • Konfederacja Polski Niepodległej – Ojczyzna
    • Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny
    • Konfederacja Powhatan
    • Konfederacja Powszechna Narodu Polskiego
    • Konfederacja Pracodawców Polskich
    • Konfederacja Pracy
    • Konfederacja Rodzimowiercza
    • Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych
    • Konfederacja Senegambii
    • Konfederacja Spytka z Melsztyna
    • Konfederacja Systemów Niezależnych
    • Konfederacja Szwajcarska
    • Konfederacja Tamoios
    • Konfederacja Targowicka
    • Konfederacja Tarnogrodzka
    • Konfederacja Tatrzańska
    • Konfederacja Warszawska
    • Konfederacja Wolność i Niepodległość
    • Konfederacja Zbigniewa Oleśnickiego
    • Konfederacja Zbrojna
    • Konfederacja barska
    • Konfederacja bełska
    • Konfederacja dzikowska
    • Konfederacja generalna (1696)
    • Konfederacja gołąbska
    • Konfederacja gołębiowska
    • Konfederacja grodzieńska
    • Konfederacja grodzieńska (1609–1610)
    • Konfederacja grodzieńska (1793)
    • Konfederacja grudziądzka
    • Konfederacja kapturowa
    • Konfederacja korczyńska
    • Konfederacja maracka
    • Konfederacja olkienicka
    • Konfederacja państw
    • Konfederacja piotrkowska
    • Konfederacja polsko-czechosłowacka
    • Konfederacja radomska
    • Konfederacja rzeszowska
    • Konfederacja rzeszowska 1587
    • Konfederacja sandomierska
    • Konfederacja sandomierska (1704)
    • Konfederacja sandomierska 1704
    • Konfederacja sieradzka
    • Konfederacja szczebrzeszyńska
    • Konfederacja słucka
    • Konfederacja targowicka
    • Konfederacja tarnogrodzka
    • Konfederacja toruńska
    • Konfederacja tyszowiecka
    • Konfederacja w Wierzbołowie
    • Konfederacja warszawska
    • Konfederacja warszawska (1573)
    • Konfederacja warszawska (1704)
    • Konfederacja warszawska (1733)
    • Konfederacja wielkopolska
    • Konfederacja wileńska (1599)
    • Konfederacja wojskowa
    • Konfederacja średzka
    • Konfederacja średzka (1703)
    • Konfederacja średzka 1703
    • Konfederacja żołnierska

   • kibic79 pisze:

    aaafyrtel nie chce wchodzić z Tobą w polityczne dyskusje. Chodziło mi oczywiście o Targowicę i tyle w temacie. Nie kontynuujmy wątków, co do których i tak się wzajemnie nie przekonamy.

 8. aaafyrtel pisze:

  nadałeś o tej targowicy, więc mnie to podnieciło…

  „pańska ojczyzna jest tu”… tak brzmiała stanowcza, ucinająca wszelką dyskusję i poparta tupnięciem nogą odpowiedź carycy katarzyny II na słowa rozgoryczonego drugim rozbiorem stanisława szczęsnego potockiego (1751–1805), targowiczanina…

  obyśmy, współczesne pokolenie, czegoś takiego nie doświadczyli…