Zupełnie inne pomysły ligowców na zimę

Piątkowy mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze (2:1) oficjalnie zakończył rundę jesienną PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, która w przypadku Lecha Poznań dobiegła końca 12 listopada. Pomijając 12 zawodników powołanych na listopadowe obozy reprezentacji narodowych piłkarze Kolejorza od razu po spotkaniu z Jagiellonią Białystok rozjechali się na zimowe urlopy.Zimowe urlopy zaraz po 17. kolejce na tle polskiej ligi to rzadkość. Lech Poznań mógł mieć jednak zupełnie inny plan na przerwę zimową niż większość ekip z PKO Ekstraklasy, bowiem przez całą rundę jesienną rywalizował praktycznie co 3-4 dni. Zawodnicy Kolejorza mają wolne do 11 grudnia, dzień później powrócą do klubu (kadrowicze wrócą 14 grudnia) i do 21 grudnia będą trenować przy Bułgarskiej. Od 22 grudnia do 2 stycznia potrwa przerwa świąteczno-noworoczna po której niemal od razu Mistrzowie Polski wylecą do Dubaju (plan przygotowań -> TUTAJ).

Trenerzy innych ekstraklasowych drużyn mieli i mają zupełnie inny plan na tę zimę niż niż sztab szkoleniowy Kolejorza. Są zespoły, które wciąż trenują, już za chwilę wyjadą na obóz, rozgrywają mecze kontrolne, będą je rozgrywać w grudniu czy będą ćwiczyć nawet w czasie świąt i to podczas zgrupowania! Plany na zimę w niektórych klubach są dziwne, niezrozumiałe, wkrótce zawodnicy mogą kręcić nosem na niektóre wymysły trenerów. Kto i co teraz robi? Co wkrótce będzie robił? i co zamierza robić np. za miesiąc? O tym więcej poniżej.

CRACOVIA KRAKÓW

Cracovia nie rozjechała się na urlopy. Za nią przegrany 3:4 sparing z Zeleziarne Podbrezova, przed nią kolejne dwa mecze kontrolne ze Słowakami. Przerwa zimowa w Cracovii będzie tylko jedna, potrwa od 4 do 27 grudnia. Krakowianie wrócą do zajęć jeszcze w czasie świąt – 28 grudnia.

GÓRNIK ZABRZE

Górnik nie ogłosił jeszcze pełnego planu przygotowań. Wiadomo jedynie tyle, że w Zabrzu wciąż trenują, aż do 10 grudnia mają w planach trzy mecze towarzyskie towarzyskie w tym dwa z I-ligowcami.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Zawodnicy Jagiellonii mają podobny plan do Lecha. Są na urlopach są do 14 grudnia i do końca przyszłego miesiąca będą ćwiczyć na własnych obiektach. Poznaniacy od 22 grudnia będą jednak mieli przerwę świąteczno-noworoczną, a piłkarze z Białegostoku już nie.

KORONA KIELCE

Korona obrała na zimę podobny plan co Lech, lecz różnią się terminy powrotu do zajęć. Kielczanie wznowią treningi 28 listopada, by 16 grudnia udać się na przerwę świąteczno-noworoczną.

LECHIA GDAŃSK

W Lechii o planie na listopad, na grudzień a nawet na styczeń na razie niewiele słychać. Wiadomo jedynie tyle, że gdańszczanie od 2 grudnia mają mieć wolne.

LEGIA WARSZAWA

Legioniści zaraz po ostatnim meczu udali się na urlopy, które dobiegną końca 1 grudnia. Później warszawiaków czekają dwa mecze towarzyskie i następnie od drugiej połowy grudnia będzie trwała przerwa świąteczno-noworoczna.

MIEDŹ LEGNICA

Zawodnicy Miedzi aktualnie odpoczywają. Dostali wolne zaraz po ostatniej kolejce, na zajęciach zjawią się 2 grudnia i do 16 grudnia rozegrają jeden sparing. Później udadzą się na przerwą świąteczno-noworoczną.

PIAST GLIWICE

Piast również wybrał się na urlopy zaraz po ostatniej kolejce. Gliwiczanie wrócą do zajęć 3 grudnia i będą ćwiczyć aż do 22 grudnia mając w planach nawet obóz w Wałbrzychu. Przerwa świąteczna w tym klubie będzie krótka, potrwa tylko od 23 do 26 grudnia. Dzień później Piast rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

POGOŃ SZCZECIN

Pogoń Szczecin ma obecnie wolne, do zajęć powróci 5 grudnia i będzie trenować do 22 grudnia. Dzień później zacznie się dla „Portowców” przerwa świąteczno-noworoczna.

RADOMIAK RADOM

Zawodnicy Radomiaka będą mieć zimą bardzo dużo wolnego. Po zakończeniu jesieni otrzymali krótkie urlopy, ale już w piątek czeka ich sparing w Niemczech z Red Bullem Lipsk. Od 26 listopada aż do początku stycznia zawodnicy Radomiaka będą odpoczywać, jeszcze tylko jeden klub ma taki plan na zimę i tylko tam piłkarze będą mieli zimą aż tyle wolnego, co gracze Radomiaka.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA

O zimowym planie Rakowa nic nie wiadomo.

STAL MIELEC

Klubem mającym podobny plan do Radomiaka jest Stal. Treningi do 25 listopada, dwa sparingi (jeden z Wisłą Kraków 1:1 już za mielczanami) a później parę tygodni wolnego aż do początku stycznia. Stal Mielec będzie miała zimą najwięcej wolnego w całej Ekstraklasie.

ŚLĄSK WROCŁAW

Piłkarze Śląska po zakończeniu jesieni trenowali jeszcze przez parę dni. Otrzymując ponad miesięczne urlopy powrócą do zajęć w nietypowym terminie. Wrocławianie zaczną przygotowania w czasie świąt (27 grudnia) a w dniach 28 grudnia – 31 grudnia pojadą na obóz w góry, gdzie będą pracować na siłą. Tym samym podopieczni Ivana Djurdjevicia nowy 2023 rok powitają tak jakby razem, bo od 1 stycznia mają trenować na własnych obiektach i 8 stycznia polecieć na zagraniczne zgrupowanie.

WARTA POZNAŃ

O planie przygotowań Warty niewiele wiadomo. „Zieloni” mają za sobą sparing z rezerwami Kolejorza (1:1) a jutro mają się spotkać kontrolnie z KKS-em Kalisz. Planowo poznaniacy mają rozpocząć przygotowania do wiosny dnia 2 stycznia.

WIDZEW ŁÓDŹ

Plan Widzewa jest podobny do planu paru innych drużyn. Zaraz po zakończeniu rundy łodzianie pojechali na urlopy, do treningów wrócą 5 grudnia i przed świętami wezmą udział w dwóch grach towarzyskich. Od 18 grudnia do 2 stycznia w Widzewie będzie trwała przerwa święteczno-noworoczna.

WISŁA PŁOCK

Wisła Płock nie ma teraz wolnego, do 27 listopada trenuje na pełnych obrotach. Dziś „Nafciarze” rozpoczęli obóz, który potrwa do 26 listopada, w tym czasie podopieczni Pavola Stano rozegrają aż cztery sparingi w trzy ze słowackimi drużynami. Po tym zgrupowaniu zacznie się ponad miesięczna przerwa, która dla wiślaków zakończy się 2 stycznia.

ZAGŁĘBIE LUBIN

Plan na zimę w Zagłębiu jest bardzo prosty. Lubinianie po ostatnim meczu w 17. kolejce pojechali na urlopy, do zajęć powrócą 12 grudnia i już nie będą mieć przerwy świąteczno-noworocznej jak w wielu innych klubach PKO Ekstraklasy 2022/2023.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Pan T.Arhei pisze:

    Jak to się dawniej mówiło…każdy xyj na swój strój 🙂