Sonda: Przyszłość Alana Czerwińskiego

Jednym z piłkarzy Lecha Poznań, któremu po zakończeniu sezonu 2022/2023 wygasa kontrakt jest Alan Czerwiński. Prawy obrońca występujący u nas od lata 2020 roku początkowo był dużym rozczarowaniem, nie ma co ukrywać, że wielu spodziewało się po nim więcej, ale sam zawodnik za kadencji Johna van den Broma zaczął ostatnio znaczyć więcej.Alan Czerwiński zdobył w Lechu Poznań więcej bramek niż w Zagłębiu Lubin, jednak występując w ekipie „Miedziowych” częściej wykorzystywał swoich ofensywne atuty notując więcej asyst. Piłkarz, który raz zagrał w seniorskiej reprezentacji Polski notuje aktualnie swój trzeci sezon w niebiesko-białych po którym kończy się umowa zawodnika, który dnia 2 lutego skończy 30 lat. Alan Czerwiński już podczas ostatniego lata mógł odejść, ponieważ wiosną za kadencji Macieja Skorży rzadko był nawet rezerwowym. Po mistrzowskim sezonie Kolejorza opuścił Tomasz Kędziora, nie było więc mowy, aby Lech Poznań przed meczami co 3-4 dni stracił jeszcze jednego prawego obrońcę.

Finalnie Alan Czerwiński został przy Bułgarskiej rywalizując jesienią nie tylko z Joelem Pereirą. 29-latek nie rozegrał w minionej rundzie 940 minut podczas których prezentował się przyzwoicie. Obrońca wyróżniał się solidnością i doświadczeniem, jego występy cechowała odpowiedzialność w grze defensywnej, zawodnik nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu będąc ważnym rezerwowym. Jesienią Alan Czerwiński w 4 meczach łatał dziurę nawet na stoperze dając sobie radę na nietypowej dla siebie pozycji. Doświadczony prawy obrońca w Gruzji wszedł nawet na pozycję defensywnego pomocnika i strzelił gola po uderzeniu z daleka, a w spotkaniu z Koroną po wrzutce z prawej strony zaliczył asystę przy zwycięskim golu Filipa Szymczaka.

Przerwa zimowa jest dobrym okresem, aby kibice Lecha Poznań wyrazili swoje zdanie co do Alana Czerwińskiego i przedłużenia z nim kontraktu lub nie. Dziś na KKSLECH.com ruszamy z nową sondą, w której jest osiem możliwości odpowiedzi i która jak zwykle potrwa tydzień. Wyniki tej ankiety ogłosimy w osobnej wiadomości za 7 dni. Sonda jest dostępna tutaj oraz „Śmietniku Kibica”, wszystkich internautów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

15 komentarzy

 1. kibic79 pisze:

  Ja nie mam wątpliwości, ze Czerwiński powinien zostać. Po pierwsze dlatego, ze bronią go umiejętności. Po drugie dlatego, ze moim zdaniem jest na dziś lepszym piłkarzem i daje drużynie więcej niż Douglas, Rudko, Gio i Sobiech, czyli ja widzę 4 pozycje na które konieczne są wzmocnienia bardziej niż na prawa obronę. Do tego pewnie odejdzie Satka. Teraz dopiero wspomniałbym o tym, ze to Polak, a równie dobry polski prawy obrońca jest nie do znalezienia za racjonalne pieniądze i tu wracamy do tego, ze bardziej potrzebne jest wzmocnienie innych pozycji.

 2. Kuki pisze:

  Zdecydowanie przedłużyć. Gra coraz lepiej, mam wrażenie że wreszcie wraca stary Alan Czerwiński. Ja jestem fanem, bo w przeciwieństwie chociażby do Pereiry Alan Czerwiński gra w takim „starym stylu” box – to – box i jest w stanie bardzo szybko podciągnąć akcję wyżej. Ostatnio dołożył nawet asystę.
  Polak, nie zabiera miejsca obcokrajowca, doświadczony, wszechstronny, niekonfliktowy.
  Ciężko znaleźć argumenty przeciw.

 3. Grossadmiral pisze:

  Ja od dawna prawie że Alan to użyteczny zawodnik którego wcześniej nie można było skreślić tak teraz jestem jak najbardziej za przedłużeniem kontraktu. Skoro kvekve dostał jako rezerwowy do rotacji to i tak samo powinien Alan dostać. Zdaję sobie sprawę że prochu nie wymyśli ale stary nie jest doświadczenie ma i może jeszcze pograć kilka lat. Znajdziemy lepszego rezerwowego? Mocno wątpie, w dodatku Polaka żeby nie być znowu na granicy rejestracji? Wielu pomyśli łeee po co Alan jak jest Borowski i to on moze być zmiennikiem albo grać ok zgadza się tylko czy Pereira będzie chciał zostać jak kluby zaczną o niego pytać. Trzeba być ubezpieczonym więc Alanowi przedłużyć kontrakt a Borowskiego na następny sezon wypożyczyć do lepszego klubu najlepiej ekstraklasowego żeby po ewentualnym odejściu Joela mógł grać mając doświadczenie i umiejętności sportowe

 4. mario pisze:

  zaznaczyłem nr 6, ale tylko dlatego, że nie mogłem jednocześnie zaznaczyć również nr 2.
  Powienien zostać właśnie z tych dwóch powodów.

 5. 07 pisze:

  To czy on ma zostac czy nie zalezy od samego zawodnika oraz od tego jak wygląda na wypozyczeniu Borowski. Kolejnym pytaniem jest – czy są i ewentualnie jakie oferty za Pereirę.

 6. Bender pisze:

  „No brainer”, Alan jest zbyt wartościowym zawodnikiem, by w ogóle rozważać koncepcję rozstania się z nim po sezonie. Dodajmy, że w każdej chwili może przyjść oferta za Pereirę i Czerwiński jest gotowy, by z marszu go zastąpić. To nie jest tak, że Alan jest od Joela słabszy, Pereira gra gdyż trenerowi pasują do taktyki jego umiejętności dośrodkowania i rzucenia dalekiej piłki. Mając Czerwińskiego na ławce mamy pewność, że są zabezpieczone możliwe roszady na kilku pozycjach i to na rzetelnym poziomie. Mam szczerą nadzieję, że działacze już pracują nad odpowiednią ofertą!

 7. janusz.futbolu pisze:

  Mam nadzieję, że zostanie. I że dyskusja o tym czy ma zostać czy nie jest czysto akademicka

 8. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Żadnych wątpliwości. Bardzo dobry zawodnik, byłbym przeszczęśliwy gdyby na każdą z pozycji był tak solidny zmiennik.

 9. slavo1 pisze:

  Piłkarz innego typu niż Pereira, do innych meczów przydatny. W ZL był dobrym asystentem i jakoś u nas gdzieś to zgubił. Uważam, że nie raz nam się przyda.

 10. Didavi pisze:

  Zostawić, przedłużyć. Czerwiński jest bardzo przydatny. Za każdy razem gdy widzę, że jest w podstawie boję się o to jak zagra i za każdym razem nie potrzebnie, bo Czerwiński nie zawodzi. Solidny rezerwowy.

 11. Sp pisze:

  Alan zasłużył na to by dostał nowy kontrakt. Uniwersalny boczny obrońca, który zagra i wyżej i na każdej pozycji defensywnej. Charakter ma taki, że kwasów nie zrobi w szatni, a i nie obrazi się o pozycje rezerwowego bo przecież zawsze może zagrać na innej pozycji gdy będzie taka potrzeba. Nie wiem jak wygląda plan na zimowe przygotowania Zagłębia, ale jedyne co mi się podobało za Nawałki to gdy pierwsza liga skończyła grać to zaprosił zawodników do treningów. Może tego 14 grudnia Filip będzie trenował znamy by pokazać się sztabowi i wtedy od lata dać mu szanse bo właśnie nie wiadomo jaką przyszłość przed sobą widzi Joel. Alan może nie imponuje liczbami jak w Lubinie i nie jest tak ofensywny jak Pereira, jednak jest odpowiednim zawodnikiem jako zmiennik. Wczoraj pisałem, że jak brać Polaków to taki charakter jak Salamon i Muraś, ale Alan nie jest wcale gorszy jako człowiek. Przecież on też pokazuje młodym chłopakom, że z drugiego fotela można być ważną częścią Mistrza Polski.

 12. Pawelinho pisze:

  Ja wybrałem pierwszą opcje chociażby z tego względu, że ciężko przypisać rolę jaką w Lechu pełni Alan Czerwiński tzn zapchaj dziury czy głębokiego rezerwowego? Pytam retorycznie.

 13. robson pisze:

  Oczywiście, że powinien zostać. Oprócz gwiazd potrzeba nam w drużynie solidnej „klasy średniej” i Alan na pewno kimś takim jest.

 14. Pawel1972 pisze:

  Dziwna ta sonda, nie prościej i czytelniej dać trzy możliwe odpowiedzi: tak, nie, nie wiem?

 15. Sosabowski pisze:

  Dać się Alanowi wykazać bo od dawna jest zapchajdziurą. Pereira nie jest aktualnie w topowej formie. Ale jeśli wróci to Alan mógłby sprawdzić się też na skrzydle. Ma odpowiednią motorykę i już raz pokazał, że strzelić bramkę potrafi. Ciężko o lepszego Polaka w składzie na ten moment. A sprowadzać cały czas piłkarzy z innych krajów też nie można w nieskończoność, są limity.